گزارش جدید می گوید ، سرقت بیت کوین در سال 2018 تقریباً 2 میلیارد دلار افزایش یافت

سرقت بیت کوین

گزارش جدید CipherTrace می گوید که هکرها و سایر مجرمان اینترنتی در سال 2018 حدود 1.7 میلیارد دلار بیت کوین و ارزهای رمزپایه دیگر به سرقت بردند. شرکت تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی بلاکچین مستقر در منلو پارک می گوید این تعداد افزایش پنج برابری نسبت به ارقام سال 2017 دارد..

با وجود بازار خرس ، جرم ارز رمزنگاری در حال افزایش است

در جدید سند با عنوان “گزارش ضد پولشویی ارز رمزنگاری شده ، Q4 2018” ، CipherTrace نشان داد که “بازیگران بد” با موفقیت 1.7 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده را از هک ها و کلاهبرداری های پیچیده دیگر سرقت کردند. از این تعداد ، حدود 950 میلیون دلار از طریق حملات سایبری به صرافی های بیت کوین بدست آمده است.

سرقت بیت کوین

باقی مانده مربوط به کلاهبرداری های خروج ICO ، طرح های Ponzi ، مبادله سیم کارت تلفن همراه و غیره است. محققان در CipherTrace می گویند این کلاهبرداری های خروج برای سرمایه گذاران 750 میلیون دلار در سال 2018 هزینه دارد..

بازگشت به آگوست 2018, داده ها از شرکت تحلیلی بلاکچین ، دیار ، نشان داد که پنج ICO نزدیک به 100 میلیون دلار از سرمایه گذاران بی خبر سرقت کرده اند.

براساس این گزارش ، سرقت ارزهای رمزنگاری شده در سال 2018 بیش از 400 درصد افزایش یافته است. این افزایش علی رغم یک سال بازار خرس برای ارزهای مجازی با افت بیش از 80 درصدی قیمت ها رخ داد.

این سند همچنین ظهور یک آسیب سایبری جدید برای این صنعت را آشکار کرد. بر اساس این گزارش ، این موج جدید بازیگران بد از طرف افرادی است كه در داخل شركت هایی در بازار فعالیت می كنند و به دنبال بهره برداری از سرمایه گذاران هستند.

در مورد این موضوع ، دیو ژوانز ، مدیر عامل شرکت, گفت:

“فعالیت های جنایی Cryptocurrency همچنان در حال تکامل و شتاب است. خوشبختانه ، تصویب قوانین جهانی با کاهش چشمگیر فرصت های شستشو ، بسیاری از مجرمان ، باندهای جهانی و گروه های تروریستی را با مشکل روبرو خواهد کرد.

در حالی که مجرمان اینترنتی ممکن است در سال 2018 غارت خود را افزایش دهند ، CipherTrace می گوید قبل از اینکه مقررات جدید ضد پولشویی (AML) به تصویب برسند ، آنها باید با موفقیت دستاوردهای بد خود را شستشو کنند. در بخشی از این گزارش آمده است:

“چه سرقت توسط هکرها و چه در مشاغل مانند کلاهبرداری های خروج از کشور ، مجرمان قبل از اینکه بتوانند این بودجه ها را در اقتصاد واقعی خرج کنند ، باید همه این دستاوردهای ناخوشایند را بشویند. علاوه بر این ، باندهای جهانی ، گروه های تروریستی و مجرمان اینترنتی باید دنباله های پول خود را پنهان کنند. این بازیگران بد به وضوح با قواعد ضعیف AML و رژیم های مشتری خود را بشناسند (KYC) سرازیر می شوند ، زیرا در گزارش Q3 ما نتایج تحقیق را منتشر کردیم که نشان می دهد 97٪ از بیت کوین مجرمانه به مبادلات ارز رمزنگاری نشده تنظیم می شود. “

بیت کوین آرنا آسیایی بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرد

در مورد هک های مبادله ارز رمزنگاری شده ، این گزارش نشان داد که سیستم عامل های ژاپن و کره جنوبی بیشترین آسیب را دیده اند. در واقع ، سال 2018 با هک بیش از 500 میلیون دلاری Coincheck مستقر در توکیو آغاز شد.

سیستم عامل هایی مانند بیتومب و زایف نیز قربانی هکرهای ارزهای رمزپایه شدند. در کل ، این گزارش می گوید هکرها 3.6 برابر بیشتر از سال 2017 و هفت برابر بیشتر از سال 2016 سرقت کرده اند.

در پاسخ ، مکانهایی مانند کره جنوبی و ژاپن سعی کرده اند مقررات را برای جلوگیری از چنین حملاتی تنظیم کنند. جدا از چندین سیاست مصوب توسط آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) ، نهادهای نظارتی نیز از خودتنظیمی چراغ سبز نشان دادند.

در خارج از ژاپن و کره جنوبی ، سرمایه گذاران در ویتنام نیز حدود 35 میلیون دلار از این باخت کلاهبرداری Sky Mining.

هک های تبادل ممکن است یک کار متمرکز باشد

در یک توسعه مرتبط ، یکی دیگر از جدید گزارش, این بار توسط Chainalysis نشان داد که بیشتر هک های مبادله ارز رمزنگاری شده کار دو سندیکا است. طبق Chainalysis ، دو گروه با نام های “آلفا” و “بتا” مسئول بیش از 60 درصد از حملات علیه صرافی های بیت کوین بودند.

با توجه به گزارش ، به نظر می رسد که جرایم سایبری رمزنگاری شده ، حداقل مواردی که در سیستم عامل های تبادل نظر هدف قرار گرفته اند ، می تواند کار سندیکاهای متمرکز باشد. این گزارش همچنین ادعا کرد که هر دو گروه انگیزه های مختلفی برای حملات خود دارند.

گزارش شده است که گروه بتا علاقه مند به ثروتمند شدن از غارت خود است. با این حال ، گروه آلفا می تواند انگیزه های شوم بسیار بیشتری برای اقدامات خود داشته باشد.

در همین حال ، 2019 که به سختی یک ماه از آن می گذرد ، اولین هک مبادله ارز رمزنگاری شده خود را ثبت کرده است. این بار Cryptopia مستقر در نیوزلند قربانی آن شده است. طبق گزارش ها ، هکرها بیش از 16 میلیون دلار از رمزهای پول Ethereum را از این سیستم عامل سرقت کردند.

اخیرا گزارش توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین ، Elementus ، گروه مسئول هک Cryptopia پس از دو هفته خوابیدن ، حمله خود را از سر گرفتند. این شرکت معتقد است که Cryptopia دیگر به کیف پول های خود دسترسی ندارد ، به این معنی که هکرها می توانند به سرمایه های خود ادامه دهند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me