کلاهبرداری های رمزنگاری شده یک مشکل عظیم است: 3 مرد با هزینه 722 میلیون دلار هزینه دریافت می کنند

کلاهبرداری

در حالی که ارزهای رمزنگاری شده اندکی از منابع مالی جهانی اندک است ، مقامات فقط در دو ماه گذشته نظارت خود را درباره این صنعت نوپا افزایش داده اند.

به عنوان مثال ، مقامات ایالات متحده روز سه شنبه فاش کردند که آنها سه مرد را به جرم دست داشتن در کلاهبرداری ارز رمزنگاری شده 722 میلیون دلاری که به “طرح Ponzi با فن آوری بالا” مربوط می شود ، متهم کرده اند.

کلاهبرداری

دوندگان شبکه BitClub دستگیر شدند

طبق گزارشی از خبرگزاری فرانسه در این مورد, وزارت دادگستری آمریكا روز سه شنبه اعلام كرد كه سه مرد كه “BitClub Network” را اجرا می كنند ، كه یك طرح استخراج بیت کوین / رمزنگاری بود و به شركت های دیگر برای جذب دیگران به روش كلاسیك هرم پرداخت می كرد ، به دلیل اجرای “یك برنامه جعلی در سراسر جهان” متهم شدند.

بیانیه وزارت دادگستری قرائت کرد ، این طرح از آوریل 2014 تا دسامبر 2019 اجرا شد. در بیانیه مقامات ذیل آمده است:

“متهمان ادعا کردند که صدها میلیون دلار با ادامه استخدام سرمایه گذاران جدید در طول چندین سال و در حالی که پول قربانیان را به صورت فاخر خرج کرده اند ، درآمد کسب کرده اند.”

دو متهم همچنان آزاد هستند.

نه تنها کلاهبرداری CryptoIndustry در مقیاس بزرگ

شبکه BitClub جدیدترین کلاهبرداری در مقیاس بزرگ ارز رمزنگاری شده است که توسط مقامات تحت نظارت قرار گرفته است.

PlusToken وجود دارد ، یک کلاهبرداری ارز رمزنگاری شده در بازار آسیا است که Primitive Ventures ‘Dovey Wan ادعا می کند حدود 200،000 بیت کوین ، 800،000 Ethereum و انبوه ارزهای رمزنگاری شده دیگر را از قربانیان به سرقت برده است..

این کلاهبرداری “کیف پول” ای بود که نوید بازدهی سپرده ها را می داد ، که بدیهی است برای صحت آن خیلی خوب است. در اوایل سال جاری ، تعدادی از سرکردگان این عملیات در وانواتو دستگیر شدند ، اگرچه چند نفر در خارج از کشور مفقود شده اند ، اما به دلیل اندازه غنیمت به سرقت رفته احتمالاً توسط مقامات جهانی تحت تعقیب هستند.

فقط در

به قول آقا loomdart در صورت درخواست ، این موضوع مربوط به فروشهای دائمی ساخته شده توسط PLUS Token ، بزرگترین PONZI چینی است که 70K پوند کلاهبرداری کرده است $ BTC + 800 هزار پوند $ ETH

من به طور خلاصه در آخرین تصمیم Coindesk به آن اشاره کردم اما ارزش توجه بیشتر را دارد زیرا ممکن است باعث فروش بیشتر شود pic.twitter.com/uIjgrzwHET

– دووی … وان &# 128477؛ &# 129430؛ (DoveyWan) 14 آگوست 2019

و همچنین OneCoin وجود دارد ، یک طرح Ponzi که شباهت زیادی به PlusToken دارد. در حال حاضر مقامات در حال پیگیری بنیانگذاران این طرح هستند که به گفته تحلیلگران ، موفق به کلاهبرداری از اعضای میلیون دلاری صنعت ارز رمزنگاری شده شده است.

کلاهبرداری در بیت کوین قیمت ها را پایین می آورد ، تحلیل نشان می دهد

کلاهبرداری های رمزنگاری شده نه تنها بر قربانیان تأثیر می گذارد ، بلکه بر کل بازار دارایی های دیجیتال نیز تأثیر می گذارد.

تحلیلگر زنجیره ای کلاه سفید و نام مستعار دستگیره توییتر Ergo اخیراً مجموعه ای از توییت ها را با این عنوان منتشر کرده است: “این باعث شد من به این فکر بیفتم … آیا فروش توسط کلاهبرداران PlusToken می تواند تأثیری غیرعادی بر این چرخه بازار داشته باشد؟”

بر اساس بیش از 15 قسمت موضوع توییتر, این احتمال وجود دارد که باقیمانده اپراتورهای طرح PlusToken بیش از 187000 سکه را تصفیه و یا سوئیچ کنند – اکنون ارزش آن 1.4 میلیارد دلار است. وی افزود که PlusToken احتمالاً “کمی بیش از 1100 BTC در روز” می فروشد که تقریباً 60٪ پاداش بلوک روزانه صادر شده توسط شبکه بیت کوین است و حداقل در چهار ماه گذشته بوده است.

اگر اعداد من درست باشد ، تخمین های 200k BTC که در اوایل سال جاری گزارش شد صحیح بود و تأثیرات بازار برای مدتی ادامه خواهد یافت.

– ∴ Ergo ∴ (ErgoBTC) 21 نوامبر 2019

این تحلیل توسط شرکت مشهور ردیابی بلاک چین CoinMetrics تأیید شده است ، که اخیراً نشان داده است که وقایع کلیدی در جدول زمانی PlusToken با افزایش تعادل کیف پول سرد Huobi همزمان شده است.

فقط به نمودار زیر نگاه کنید ، که نشان می دهد از زمان شروع کلاهبرداری ، تعادل کیف پول سرد بیت کوین Huobi به طور چشمگیری و به طور م expثر افزایش یافته است.

گزارش های مربوط به اوت ادعا می کنند که Huobi مقدار زیادی برداشت PlusToken را پردازش کرده است و به نظر می رسد داده های زنجیره ای پشتیبان این موارد است.

بیشتر بخوانید در این هفته از SOTN:https://t.co/8Th5Yoangk pic.twitter.com/Wh8YzHDF6d

– CoinMetrics.io (coinmetrics) 10 دسامبر 2019

البته ، Huobi در مورد چگونگی ظاهرا PlusToken که به ظاهر از خدمات خود برای پول نقد استفاده می کند ، بحث نکرده است ، اگرچه بسیاری از صنعت (از جمله Ergo) با تجزیه و تحلیل خود تأیید کرده اند که بیت کوین از کلاهبرداری ها راه خود را به مخلوط کن سکه پیدا کرده است سپس مبادلات انجام می شود ، به احتمال زیاد با ارزهای فیات یا ثبات های ایالات متحده فروخته می شود.

اگر PlusToken و کلاهبرداری های دیگر واقعا میلیون ها دلار در روز بیت کوین در روز را تصفیه کرده اند ، این توضیح می دهد که چرا قیمت ارز رمزپایه پیشرو در شش ماه گذشته حدود 50 درصد کاهش یافته است زیرا تحلیلگران خواستار بازار گاو پیش از نصف شدن هستند.