دادخواست آزادی راس اولبریخت در هزینه های جاده ابریشم به 63 هزار امضا رسیده است

دادخواست راس اولبریخت

راس اولبریخت ، خالق اولین بازار darknet که از بیت کوین برای تسهیل معاملات استفاده می کرد ، در سال 2013 دستگیر و دستگیر شد. وی سرانجام به جرم اداره یک وب سایت به یک حبس ابد بی سابقه به علاوه 40 سال زندان محکوم شد. طرفداران اولبریخت اظهار داشتند که مجازات وی به شدت ناعادلانه بوده و وی عملاً به مرگ در زندان محکوم شده است زیرا مجازات وی مشروط به آزادی مشروط نیست. اما اکنون ، کمپینی به نام #FreeRoss که قصد دارد از رئیس جمهور ایالات متحده درخواست آزادی یا کاهش مجازات برای اولبریخت را داشته باشد ، سرعت خود را افزایش داده و 63،000 امضا را پشت سر گذاشته است..

دادخواست راس اولبریخت

Ulbricht و The Silk Road

درباره جاده ابریشم چیزهای زیادی نوشته شده است ، بنابراین ما در اینجا به جزئیات زیادی درباره کل پرونده نمی پردازیم. اگر می خواهید در مورد موضوع به طور دقیق بیشتر بدانید ، مقاله ما را در این مورد بررسی کنید.

تاریخچه جاده ابریشم

همچنین بخوانید: تاریخچه جاده ابریشم

به طور خلاصه ، جاده ابریشم یک بازار آنلاین بود که با سرویس های مخفی Tor کار می کرد و برای تسهیل معاملات از بیت کوین استفاده می کرد. خود سایت از طریق جمع آوری هزینه برای ارائه خدمات سپری که باعث می شود معاملات کاملاً ایمن تر باشد ، سود کسب می کند. خود سایت بدون در نظر گرفتن قانونی بودن مجاز به انجام هرگونه معامله و معامله است. این سایت به دلیل تسهیل تجارت آنلاین مواد مخدر مشهور شد. در اوج خود ، دسترسی تقریباً فوری کاربران به انواع داروهایی که چند روز بعد از طریق پست به آنها ارسال می شد ، داشتند. این سایت همچنین در میان چیزهای دیگر با نام و نام تجاری کالاهای دزدی دریایی و تقلبی و اسلحه معامله می کرد.

دولت ایالات متحده بسیار به جاده ابریشم علاقه مند شد و به طور فعال آن را از طریق یک تحقیق دقیق دنبال کرد. سرانجام ، اولبریخت به دلیل پیوند دادن حساب هایی که با استفاده از نام خود Dread Pirate Roberts ساخته بود ، گرفتار شد و در نهایت با نام واقعی او پیوند خوردند. پس از تأیید هویت او ، اولبریخت به سرعت دستگیر شد و سایت برای همیشه بسته شد.

در پی آن ، تعداد دیگری از بازارهای darknet ظاهر شده اند ، از جمله چند راه حل غیرمتمرکز بالقوه که در نهایت می توانند بازارهای تاریک غیر قابل توقف را فراهم کنند. نیازی به گفتن نیست که جاده ابریشم یک نقطه عطف مهم در تاریخ بیت کوین بود ، و طبق برخی از استدلال ها یکی از اولین موارد واقعی استفاده از بیت کوین به عنوان وسیله ای برای معامله بود.

مجازات شدید

آنچه در مورد پرونده اولبریخت جالب توجه است ، مجازات فوق العاده سنگینی است که وی برای جرایم غیر خشونت آمیز خود دریافت کرد. حبس ابد به علاوه 40 سال تقریباً غیرقابل شنیده است ، بجز موارد شدید در قاتلان زنجیره ای و پادشاهان مواد مخدر.

برای برخی زمینه ها ، در ایالت می سی سی پی که به طور معمول طولانی ترین جملات متوسط ​​را ارائه می دهد برای فروشندگان مواد مخدر با متوسط ​​مجازات فقط 9 سال زندان محروم می شود. حتی اگر این جمله را چهار برابر کنیم ، هنوز در هیچ کجای حکمی که اولبریخت بخاطر دخالت غیرمستقیم در تجارت مواد مخدر دریافت کرده است ، نیستیم..

راس اولبریخت

این حکم که اولبریخت دریافت کرد حتی هنگامی که میانگین مجازاتی را که فردی مقصر در قتل می داند در نظر بگیریم ، مضحک تر به نظر می رسد. به طور کلی ، کسانی که به جرم قتل در ایالات متحده مقصر شناخته شوند ، می توانند دریافت کنند جملات مختلف 16 سال تمام زندگی در زندان یا مجازات اعدام. با صدور حکم اولبریخت ، وی به طور موقت در زندان محکوم شد ، بدون این که فرصت آزادی مشروط داشته باشد.

محدودیت آزادی مشروط نیز مهم است ، زیرا بیشتر مجرمان مواد مخدر در صورت داشتن رفتار خوب و نشان دادن رشد شخصی ، فقط نیمی از وقت خود را در زندان می گذرانند یا کمتر. به عنوان مثال ، کسی که به دلیل فروش مواد مخدر 10 سال حبس دریافت می کند ، با استفاده از سیستم آزادی مشروط ، احتمالاً در عرض 5 سال در خیابان بیرون می رود..

محاسبه آسیب

یکی دیگر از جنبه های مهم مجازات تعیین میزان آسیب شخصی است. در مورد راس اولبریخت ، تشخیص این مسئله بسیار دشوار است. این به این دلیل است که اولبریخت هرگز به طور مستقیم در مواد مخدر یا اسلحه با آنها سر و کار نداشته ، با آنها برخورد نمی کند.

اولبریخت دقیقاً چه کاری انجام داد?

وی فارغ از قانونی بودن برای تجارت کالاها و خدمات بازاری فراهم کرد. خود اولبریخت نه مواد مخدر و نه اسلحه می فروخت و نه مستقیماً فروشندگان اقلام گفته شده را تبلیغ یا تعامل می کرد. با این حال ، بدون اولبریخت و سایت وی ، می توان ادعا کرد که معاملات غیرقانونی بسیار کمتری طی سالهای فعالیت سایت انجام شده است. با این حال ، اثبات این مسئله نیز دشوار است زیرا کاملاً محتمل است که اگر اولبریخت هرگز سایت خود را راه اندازی نمی کرد ، شخص دیگری سرانجام یک سایت مشابه ایجاد می کرد.

فقط برای بحث ، بیایید راس اولبریخت را با یک جنایتکار سنتی مقایسه کنیم.

بیایید تصور کنیم که مجرمی که در تسهیل مواد مخدر ، و تسهیل معاملات اسلحه دستگیر شده و هرگز مستقیماً با او تعامل ندارد ، دستگیر و محکوم شود. با شخصی مانند این که فقط یک واسطه است و به برقراری ارتباط خریداران و فروشندگان کمک می کند ، تصور اینکه چنین شخصی چنین حکم افراطی را دریافت کند ، دشوار است. به احتمال زیاد ، آنها مجازات خرید و فروش مواد مخدر و حداکثر مجازات تجارت اسلحه را دارند. هیچ یک از این دو حکم حبس ابد را توجیه نمی کند ، چه رسد به اینکه زندگی دو برابر به علاوه 40 سال بدون احتمال آزادی مشروط داشته باشد.

بدین ترتیب بدیهی است که این مجازات به منظور ساختن نمونه ای از اولبریخت انجام شده است. این جمله ، دادن حکمی به اندازه ای سختگیرانه و شدید به حدی که دیگران را از راه اندازی سایتی مشابه منصرف کند.

اگر این هدف بوده است ، بدیهی است که شکست خورده است. تعداد بیشماری از کلون های دیگر یکی پس از دیگری ظاهر شدند و بازارهای جدید تاریک را ایجاد کردند. و بنابراین مجازات اولبریخت به این روش نه تنها یک سوisc استفاده ناعادلانه از عدالت بوده است ، بلکه در هدف خود نیز برای منصرف کردن دیگران از پیروی از یک راه مشابه ناکام مانده است..

# راس رایگان

دیشب گذشته 63،000 امضا را منفجر کرد #FreeRossPetition! لطفاً اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، امضا و به اشتراک بگذارید. # راس رایگانhttps://t.co/eqJlXvBhwU

– Free_Ross (Free_Ross) 21 آگوست 2018

کمپین #FreeRoss برای جلب حمایت از دادخواست که در نهایت برای رئیس جمهور آمریکا ارسال می شود ، با جامعه توییتر و سایر گروه های آنلاین در تعامل بوده است. هدف این گروه این است که راس را با گذراندن وقت آزاد کنند یا حداقل یک جمله واقع بینانه تر به او بدهند که باعث شود او در طول زندگی بیرون را ببیند.

این کمپین همچنین زمینه ای برای برقراری ارتباط با دنیای خارج به اولبریخت داده است. تعدادی از پیام های وی رونویسی و به حساب توییتر ارسال شده است.

به طور کلی ، به نظر می رسد اولبریخت نگرشی امیدوار کننده و همچنین قلبی بسیار بخشنده و پر از قدردانی دارد.

ممنون از همه. شما شگفت انگیز هستید! &# 128515؛ pic.twitter.com/mvGHqmINvm

– راس اولبریخت (RealRossU) 10 آگوست 2018

در پایان ، نحوه پاسخگویی به دادخواست کاملاً به عهده رئیس جمهور دونالد ترامپ است. با بیش از 63000 امضا در حال حاضر ، و هر چند دقیقه بیشتر ، می توان گفت که پاسخ رئیس جمهور ایالات متحده دشوار است. با این حال ، کاخ سفید معمولاً سیاستی دارد که در آن دادخواست های 10 هزار امضا یا بیشتر باید به نوعی پاسخ دریافت کنند ، حتی اگر این پاسخ صرفاً انکار خواسته باشد.