A First: Swiss Watchdog مجوزهای بانکی را به شرکتهای بلاکچین اعطا می کند

سوئیس

این یک دومینوی اولیه است ، اما با این وجود افت کرده است.

در تاریخ 26 آگوست ، اداره نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) – عالی ترین تنظیم کننده مالی سوئیس – فاش کرد که مجوز بانکی و اوراق بهادار اعطا شده استبه دو شرکت بلاکچین داخلی ، SEBA Crypto AG مستقر در Zug و Sygnum AG مستقر در زوریخ.

سوئیس

اول از همه و مهمترین ، مجوزها به شرکتها امکان می دهد خدمات متمرکز بر بلاکچین را به مشتریان اصلی ، به ویژه مشتریان نهادی گسترش دهند..

در اعلام مجوزها ، FINMA همزمان دستورالعمل های جدید ضد پولشویی (AML) را برای شرکت های بلاکچین فعال در سوئیس منتشر کرد. تنظیم کننده دولت گفت که قوانین جدید برای فناوری بلاکچین فقط اعمال قوانین حاکم مورد نیاز نیست:

“با این حال ، نمی توان به مدل های تجاری مبتنی بر بلاکچین اجازه دور زدن چارچوب نظارتی موجود را داد. این امر به ویژه در مورد قوانین مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم اعمال می شود ، جایی که ناشناس بودن ذاتی فناوری بلاکچین خطرات بیشتری را به همراه دارد. “

به طور قابل توجهی ، رئیس SEBA Crypto ، Andreas Amschwand ، تصویب بی سابقه FINMA را به عنوان یک نقطه عطف برای اقتصاد رمزنگاری به طور کلی تحسین کرد:

“مجوز بانکی اداره بازار مالی سوئیس FINMA نه تنها یک نقطه عطف برای SEBA است ، بلکه استاندارد جدیدی را برای بانکداری در بلاکچین و اقتصاد دارایی های دیجیتال تعیین می کند. این لحظه اهمیت بسیار فراتر از صنعت مالی سوئیس دارد. “

بدون جزییات AML انتقال رمزگذاری نشده است

به عنوان پیش نمایش آنچه در سالهای آینده به طور فزاینده ای به نظر می رسد استفاده از ارز رمزنگاری شده در زمینه های بانکی رایج است ، کاربران خدمات بلاکچین در سوئیس باید اطلاعات شناسایی مشتری شما (KYC) را همراه با معاملات بین شرکت های تحت نظارت ارسال کنند..

FINMA گفت: “در مورد نقل و انتقالات بانکی سنتی ، اطلاعات مربوط به مشتری و ذینفع باید با انتقال توکن منتقل شود.”.

در اطلاعیه روز دوشنبه خود ، ناظر سوئیسی خاطرنشان کرد که دستورالعمل های مالی بلاکچین تازه منتشر شده خود به عنوان بخشی از پیشنهاد آژانس برای انطباق با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ، یک نهاد تحت حمایت G20 که قوانین جدید جدید AML را برای شرکت های ارز رمزپایه منتشر کرده است ، ارائه شده است.

بیش از 200 کشور قرار است از این قوانین FATF پیروی کنند ، و FINMA به وضوح منتظر نیست که وقتی چنین مواردی رعایت می شود.

شما ممکن است SEBA Crypto را تشخیص دهید

پاییز گذشته ، SEBA Crypto اعلام کرد که برای تأمین هزینه تلاش خود برای ایجاد یک بانک ارز رمزپایه ، چیزی بیش از 100 میلیون دلار آمریکا جمع آوری کرده است. در آن زمان ، این شرکت گفت که در حال کار با FINMA برای دستیابی به مجوزهای بانکی و اوراق بهادار است ، هدفی که از این هفته رسماً عملی شد.

در حال حاضر ، این شرکت همچنان تلاش می کند تا مأموریت خود را برای تبدیل شدن به یک مرکز تجارت رمزنگاری یک مرحله ای با خدمات مختلف از بودجه تا مشاوره ادامه دهد. بومیان Cryptoeconomy و کاربران اصلی هر دو مورد توجه شرکت هستند.

گویدو بوئلر ، مدیر عامل شرکت در سپتامبر گذشته گفت: “با ایمنی ، شفافیت و عملکرد به عنوان ارزشهای اصلی ، آرمان ما این است که به یک رهبر بازار در همگرایی مالی سنتی با اقتصاد رمزنگاری تبدیل شویم.”.

چین و چروک جالب: مقامات ایالات متحده و سوئیس در Facebook Libra دیدار می کنند

هنگامی که فیس بوک تابستان امسال پروژه برنامه ریزی شده Libra կայուն Bitcoin خود را اعلام کرد ، این آشوب طوفانی نظارتی را در سراسر جهان آغاز کرد. بسیاری از مقامات بین المللی از همان زمان برای ارائه نظارت بر ابتکار عمل سرخ کرده اند.

آخرین اتفاق در این موضوع طی هفته گذشته رخ داد ، زمانی که نماینده ایالات متحده ماکسین واترز (D-CA) هیئت دو حزب را به سوئیس هدایت کرد که در آن مرکز پشتیبانی انجمن پشتیبانی Bitcoin Libra است. در آنجا ، نماینده واترز و همکارانش با تنظیم کنندگان مختلف سوئیس ، از جمله FINMA ملاقات کردند ، نگرانی های او را در مورد “اجازه دادن به یک شرکت بزرگ فناوری برای ایجاد یک ارز جهانی جایگزین با کنترل خصوصی” تحت فشار قرار داده و حفظ کردند.

در هر صورت ، کنگره و همسالانش قصد دارند گرما را گرم نگه دارند.

نماینده واترز گفت: “من مشتاقانه منتظر ادامه نمایندگی کنگره خود ، بررسی این مسائل ، پولشویی و سایر موارد در صلاحیت کمیته [خدمات مالی مجلس نمایندگان] هستم.”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me