اپراتور بندر اسپانیا APBA به IBM Blockchain Platform Tradelens روی می آورد

IBM Tradelens

طبق اخبار اروپا ، اداره بندر خلیج الجزیراس (APBA) فقط توافق نامه ای امضا کرد با IBM برای استفاده از بستر حمل و نقل Tradelens خود. پلت فرم Tradelens مبتنی بر بلاکچین است و با کمک سنگین وزن Maersk تدارکات بین المللی ساخته شده است.

Blockchain قبلاً توسط بسیاری از شرکتهای تدارکات پذیرفته شده است. به نظر می رسد که روند کند نیست. Algeciras سالانه میزبان بیش از 70 میلیون تن بار حمل و نقل است. این بندر همچنین یکی از 10 بندر شلوغ اروپا است. Blockchain این امکان را دارد که ردیابی 4 میلیون کانتینر + که از بندر عبور می کنند را بسیار راحت تر کند.

IBM Tradelens

اپراتورهای بندر به دنبال بهره وری از بلاکچین هستند

APBA امیدوار است که پلت فرم IBM / Maersk Tradelens به آنها کمک کند تا اطلاعات عظیم زنجیره تأمین را که باید مدیریت کنند ، کنترل کنند. حمل و نقل دریایی برای اقتصاد جهانی حیاتی است ، اما سیستم ثبت سوابق که سیستم را به کار می اندازد باستانی است. هیچ پایگاه داده متمرکز برای ارسال اطلاعات وجود ندارد ، که مشکلاتی را برای اپراتورهای بندر ایجاد می کند.

IBM و Maersk در دیدن ارزشی که بلاک چین می تواند برای صنعت تدارکات جهانی باز کند تنها نیستند. در اکتبر گذشته ، بندر روتردام با ABN AMRO و یکی از یارانه های سامسونگ برای توسعه یک بستر بلاکچین برای صنعت حمل و نقل همکاری کرد.

شایان ذکر است که صنعت حمل و نقل بیش از یک قرن در برابر استانداردهای بین المللی مقاومت کرده است ، که ممکن است مشکلاتی را برای تصویب جهانی سیستم سوابق مبتنی بر بلاکچین ایجاد کند. صرف نظر از این مشکل بالقوه ، بنادر ابوظبی از طریق Maqta Gateway LLC یک بستر بلاکچین ایجاد کرده اند که آنها Silsal نامیده می شوند..

Tradelens در حال رشد است

همان گزارش از Europa Press می گوید که Tradelens تا پایان سال گذشته بیش از 100 سازمان و 20 اپراتور بندری را اداره کرده است. در حال حاضر بیش از 20 میلیون کانتینر را پردازش کرده و 230 میلیون محموله را در سطح جهانی ثبت کرده است. مقامات گمرک در عربستان سعودی اخیراً اعلام کردند که اواخر سال گذشته پلت فرم تجارت بین المللی FASAH TradeLens خود را پیوند خواهند داد.

احمد الحکبانی ، فرماندار گمرک عربستان گفت که “خلبان مطابق با استراتژی ما است که هدف آن تسهیل تجارت و افزایش سطح امنیتی است ، در حالی که برای ایجاد پادشاهی به عنوان یکی از مراکز اصلی تدارکات جهان تلاش می کند” ، و “خلبان اخیر برای اتصال FASAH به سیستم عامل TradeLens به وضوح نشان می دهد که ما در مسیر درست هستیم. “

کانادا برای راه حل چند وجهی بلاکچین به IBM متوسل می شود

Tradelens همچنین در اکتبر گذشته توسط آژانس مرزی کانادا (CBSA) به صورت آزمایشی به صورت آزمایشی پذیرفته شد. آژانس در حال برنامه ریزی برای فناوری Tradelens را امتحان کنید برای کالاها و همچنین مردم. CBSA بیش از 58600 نسخه تجاری ، 14،400 کامیون ، 240،000 مورد نامه پستی ، 127،400 محموله پیک را به طور متوسط ​​روز پردازش می کند. همچنین به طور متوسط ​​بیش از 88200000 دلار کانادا به عنوان عوارض و مالیات در یک روز دریافت می کند.

جان اوسوفسکی ، رئیس CBSA ، گفت: “این پیشرفت نمونه ای از دولت کانادا است که از فناوری نوآورانه برای سهولت و اطمینان در تجارت و مشارکت در اکوسیستم های تجارت جهانی به روشی مدرن و مولد استفاده می کند” ، و افزود ، ” TradeLens می تواند یک زنجیره تأمین دیجیتال منفرد و قابل اعتماد برای همه محموله هایی که وارد کانادا می شوند ، ایجاد کند. خلبان TradeLens به ما فرصتی می دهد تا نه تنها کارآیی فرآیند را پیدا کرده و بینش تحلیلی کسب کنیم ، بلکه توانایی داده ، دقت و هدف گیری را بهبود بخشد. نتیجه نهایی ممکن است یک زنجیره تأمین ملی سریعتر و مطمئن تر باشد ، که می تواند بر تولید اقتصادی کانادا تأثیر مثبت بگذارد “، هنگامی که برنامه آزمایشی اعلام شد.

ادغام بین سیستم عامل ها مهم است

تقریباً مسلم است که در کمتر از یک دهه بلاکچین نقشی اساسی در تدارکات جهانی بازی خواهد کرد. مهمترین چیز برای شرکتهایی است که در حال توسعه سیستم عامل های بلاکچین هستند تا اطمینان حاصل کنند که به راحتی می توان یکپارچه سازی بین پلتفرم را به دست آورد.

در حالت ایده آل ، سیستم عامل های لجستیکی قادر به برقراری ارتباط یکپارچه با سیستم عامل های بلاکچین هستند که مواردی را که ارسال می شوند ردیابی می کنند ، بنابراین همه افراد در زنجیره تأمین به زمان واقعی دسترسی به هرگونه داده موجود دارند.

شفافیت زنجیره تامین به ایجاد اعتماد کمک می کند. این همچنین به شرکتهای خارج از بخش تدارکات دریایی اجازه می دهد تا مکان کالاهای خود را در صورت نیاز به یادآوری محصولات خطرناک یا تغییر مسیر کالاها هنگام عبور از یک سیستم فوق العاده پیچیده ، سریع ارزیابی کنند..