Bitcoin Fraud: Aggrieved Investors Torch House of Suspected Scammer

آتش

یک کارآفرین بیت کوین در آفریقای جنوبی که گفته می شود در تنظیم یک طرح پیچیده کلاهبرداری در بیت کوین شرکت داشته است ، به لطف سرمایه گذاران عصبانی خانه خود را در آتش از دست داده است. این حادثه پس از انتشار اخبار مبنی بر دسترسی هکر به وجوه سرمایه گذاران و حمله سرمایه گذاران به دفتر برای بازپرداخت پول خود و مجری طرح بیت کوین پونزی در جایی یافت نشد..

 آتش

به نظر می رسد با وجود هشدارهای متعدد نهادهای نظارتی ، مقامات و کارشناسان ، موارد طرح های بیت کوین و ارز رمزنگاری شده Ponzi در حال افزایش است..

پول رفته ، خانه ای در شعله های آتش

اوباش خشمگین در آفریقای جنوبی خانه شخصی را که مسئول طرح بیت کوین پونزی بود ، Sphelele “Sgumza” Mbatha ، در لادیسمیت را سوزاند. با توجه به الف گزارش توسط The Verge ، Mbatha ، که یک طرح رمز ارز Ponzi معروف به کیف پول بیت کوین را اجرا می کرد ، به سرمایه گذاران قول داد سرمایه گذاری خود را پس از 15 روز کاری دو برابر کنند.

گزارش شده است که این شرکت روزانه 2 میلیون R2 (143000 دلار) دریافت می کند و در یک زمان حدود 200 نفر مشتاق آماده سرمایه گذاری در این شرکت بوده اند. به دنبال علاقه عمومی ، این شرکت نوار سرمایه گذاری را به حداقل 5 هزار ریال (357 دلار) برای هر نفر رساند.

بعداً مباتا اظهار داشت که شرکت در حال آنلاین شدن است و سرمایه گذاران برای دریافت پرداخت نیاز به ارسال مشخصات خود دارند. با این حال ، پس از اینکه مباتا از طریق یک ایستگاه رادیویی اعلام کرد که هکرها به بودجه سرمایه گذاران دسترسی پیدا می کنند ، داستان یک طرح متفاوت داشت..

قربانیان بعداً به مقر شرکت هجوم بردند و همچنین برای جستجوی مبتا و جمع آوری پول خود به ایستگاه پلیس محلی رفتند. متبها مالکیت شرکت را انکار کرد و در عوض اصرار داشت که او فقط یک کارمند است.

با این حال ، در سند رسمی ، Mbatha به عنوان مدیر شرکت ثبت شده Bitcoin Wallet Achievers ذکر شده است. تلاش ها برای یافتن ماباتا بی نتیجه بود ، زیرا گزارش های تایید نشده ای مبنی بر فرار متهم به کلاهبرداری از شهر وجود دارد و در حال حاضر غیرقابل دسترسی است.

Bitcoin Fraud Rampant در آفریقای جنوبی

جالب است که مقامات شروع کردند تحقیق کردن Mbatha در ژوئن 2019 ، به دنبال سبک زندگی مجلل آفریقای جنوبی ، که قبلاً یک پیراپزشک بود ، بازگشت. مشهور بود که متبا ، که محلی ها او را “ارباب لیدیسمیت” می نامیدند ، به مهمانی های بزرگ و صرف هزینه های آزادانه می پرداخت.

اما اداره خدمات مالی (FSCA) و تنظیم کننده اعتبار ملی (NCR) نسبت به فعالیت تجاری مشکوک بودند. NCR اعلام کرد که گواهی Bitcoin Wallet جعلی بوده است ، زیرا جزئیاتی مانند قلم ، شماره NCRCP و تاریخ صدور و انقضا جعلی بوده است,

پرونده Ladysmith تنها طرح رمزنگاری شده Ponzi یا کلاهبرداری از آفریقای جنوبی نیست. در سال 2018 ، مقامات در حال تحقیق در مورد یک شرکت ارز رمزپایه بودند که درگیر یک کلاهبرداری بیت کوین به ارزش 80 میلیون دلار.  این شرکت – BTC Global – به سرمایه گذاران قول بازدهی آبدار از سرمایه گذاری های خود را داده است ، بعداً شرایط برای سرمایه گذاران ترش شده است.

در اوایل سال 2019 گزارش هایی منتشر شد که هکرها نفوذ کرده حساب توییتر کریکت آفریقای جنوبی و بلیط های جعلی بیت کوین بیت کوین را فروخت. CSA بعداً حساب را بازیابی کرد و توییتهای هرزنامه را حذف کرد.

بازارهای گاو شاهد افزایش تقلب در رمزنگاری هستند

علی رغم هشدارهای تنظیم کننده ها و کارشناسان ، سرمایه گذاران بیشتر همچنان طعمه تقلب در بیت کوین می شوند. یکی از مشخصه های کلاهبرداری یا طرح Ponzi نوید بازگشت مضحک سرمایه گذاری در مدت زمان کوتاه است.

به تازگی ، پس از آنکه سرمایه گذاران ادعا کردند که این شرکت در کلاهبرداری بیت کوین که از نام شرکت استفاده می کرد ، صرافی رمزنگاری چین ، Tron و مدیر عامل آن ، جاستین سان ، مورد انتقاد قرار گرفتند..

در طی شش ماه کلاهبرداران موفق به دریافت 30 میلیون دلار یوان چین از سرمایه گذاران بی خبر شدند.

پس از بازدید پلیس در دفتر ترون پکن ، از اظهار داشت که مقامات واقعاً برای محافظت از کارمندان در برابر سرمایه گذاران عصبانی جمع شده در خارج از ساختمان دفتر آمده اند.

همچنین ، گزارشی از سوی کمیسیون مصرف کنندگان رقابت استرالیا (ACCC) نشان داد که کلاهبرداران بیت کوین از طریق طرح های مختلف جعلی مربوط به ارزهای رمزپایه ، 4.3 میلیون دلار سرقت کرده اند. این رقم تقریباً 200٪ بیشتر از کل ثبت شده سال 2017 بود.

علاوه بر این ، یک سرمایه گذار از نیوجرسی پس از وعده دادن سرمایه گذاری تا 1500 درصد ، پس انداز زندگی خود را به کلاهبرداران بیت کوین از دست داد. کلاهبرداران در مدت 18 ماه 1.5 میلیون دلار از سرمایه گذار شیر خوردند.