اقتصاددان نوریل روبینی: Blockchain را “بی فایده” می داند ، به نظر می رسد بازار جهانی مخالف است

نوریل روبینی رمزنگاری

شک و تردید نوریل روبینی در اواخر سقوط در سال 2008 کاملاً مناسب بود. او یکی از معدود صداهایی بود که زنگ خطر را برای پیوندهای مصنوعی به صدا درآورد ، که در نهایت بازارهای جهان را به لبه پرتگاه کشاند. اکنون نوریل روبینی موضع تندی نسبت به همه رمزنگاری ها از جمله بلاکچین گرفته است.

نوریل روبینی رمزنگاری

نوریل روبینی ، تصویر از سفارت مجازی ایالات متحده در ایران

در یک مصاحبه اخیر با نعیم اسلم, نوریل روبینی در مورد نظرات خود در مورد بلاکچین و ارز رمزنگاری شده سر و صدا داشت. او به آقای اسلم گفت که ، “

کل صنعت ICO کلاهبرداری است. مردم سرقت می کنند و برای پروژه هایی با ارزش صفر سرمایه جمع می کنند. “

نوریل روبینی در مورد بلاکچین سخت گیری می کرد ، که به نظر او یک فناوری بن بست است که هیچ چیزی نخواهد داشت.

بسیاری از افرادی که به نوریل روبینی احترام می گذارند ، اما از نظر بلاکچین و رمزنگاری ها مثبت هستند ، با اظهارات وی منصرف شده اند. شکی نیست که موضع گیری فوق العاده منفی او در قبال همه ارزهای رمزپایه و بلاکچین احتمالاً کاملاً مشهود است. میزان باور نکردنی پول توسعه برای ورود به بخش ، اثبات علاقه گسترده است ، اما بلاکچین همچنین از دولت های آینده نگر نیز پشتیبانی می کند.

نوریل روبینی احتمالاً در بلاکچین اشتباه می کند

شکی نیست که بلاکچین جدید ، اثبات نشده و در مراحل ابتدایی تجاری سازی خود به عنوان یک فناوری است. در حالی که بلاکچین حدود یک دهه پیش با بیت کوین وارد استفاده شد ، اما تا دو سال گذشته واقعاً وارد عرصه جهانی نشد. واكنشي كه در مدت زمان كوتاهي نشان داده است بسيار عالي است. رویدادهای بی شماری وجود دارد که نشان می دهد دولت ها و شرکت ها توسعه بلاکچین را جدی می گیرند.

وقتی از نوریل روبینی در مورد بانک ها و بلاکچین س askedال شد ، این حرف را برای گفتن داشت,

“هیچ چیز جدید و منحصر به فردی در مورد آزمایش فناوری های جدید توسط بانک ها وجود ندارد. آنها هر روز هزاران فناوری جدید را آزمایش می کنند. “، و ادامه داد ،” اگر بانکی برای آزمایش یک فن آوری جدید سرمایه اندکی بیفزاید ، این بدان معنا نیست که آنها قصد استفاده از آن را دارند. “

دیدگاه نوریل روبینی در مورد بلاکچین کاملاً محدود است. بسیاری از بانک های بزرگ نه تنها فناوری “بلاکچین” را “آزمایش” نمی کنند ، بلکه در حال ایجاد سیستم های ثبت اختراع برای مدیریت بسیاری از وظایف با بلاکچین هستند. این خیلی بزرگتر از یک مadد است و نوریل روبینی اگر به دیدگاه بلاکچین که اکنون به طور معنی داری از واقعیت عینی جدا شده است ، پایبند باشد ، احتمالاً خود را در موقعیت منزوی فزاینده ای پیدا خواهد کرد.

دولت ها عاشق بلاکچین هستند

یکی از انتقادهای مداوم نوریل روبینی به بلاکچین و رمزنگاری ها مقیاس پذیری است. تردیدی وجود ندارد که بیت کوین بستری نیست که کاملاً جایگزین سیستم مالی جهانی موجود شود. بیت کوین کند ، دست و پا گیر است و از یک تن انرژی الکتریکی استفاده می کند. همچنین این اولین پلتفرم بلاکچین بود که به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت و احتمالاً برای تصاحب جهان طراحی نشده است.

اکنون میلیاردها دلار وارد فضای توسعه بلاکچین شده است و کشورهایی مانند چین ، کره جنوبی و هنگ کنگ در تلاشند تا در فناوری بلاکچین پیشرفت کنند. دولت کره جنوبی بیش از 4 میلیارد دلار برای برنامه های مختلف توسعه بلاکچین در نظر گرفته است و آنها فعالان را به یافتن راه های جدید استفاده از این فناوری تشویق می کنند.

وجوه سرمایه گذاری آسیایی

بخوانید: صندوق های سرمایه گذاری خطرناک آسیایی افزایش سرمایه گذاری در شرکت های رمزنگاری جهانی

چین همچنین درگیر سرمایه گذاری بلاکچین شده است. امروزه تعداد بیشتری شرکت ثبت شده در چین وجود دارند که بلاکچین را به نام خود بیش از هرجای دیگر معرفی کرده اند. آنها از برنامه های توسعه ای مانند برنامه ای که شهر نانجینگ ایجاد کرده و بیش از یک میلیارد دلار به شرکت های محلی بلاکچین وارد می کند ، بهره مند خواهند شد..

به زودی به پاپ نمی روم

مانند هر فناوری جدید ، احتمالاً کمی کف در فضای بلاکچین وجود دارد. بیشتر استارت آپ ها صرف نظر از اینکه در چه زمینه ای فعالیت می کنند ، پول خود را می سوزانند و احتمالاً توسعه دهندگان بلاکچین نیز همین طور خواهند بود. این انتقادی به بلاکچین نیست ، بلکه فقط واقعیت هایی است که چگونه ایده های جدید به بازار عرضه می شوند.

توسعه بلاکچین به جایی نمی رسد و در عرض یک دهه احتمالاً یک فناوری پرکاربرد خواهد بود. سرنوشت اولین محصول رمزنگاری کمتر قطعی است و رابطه دنجی که بلاکچین با دولت ها برقرار می کند به ارزهای غیرمتمرکز گسترش نمی یابد. اگر نوریل روبینی قصد دارد به چیزی ادامه دهد ، احتمالاً باید به بیت کوین پایبند باشد.