دروازه مقتا بنادر ابوظبی که در بلژیک در Blockchain Pilot کار می کند

بلاکچین باری

به نظر می رسد حمل و نقل بین المللی دریایی مطابقت کامل با بلاکچین دارد. برخی از بزرگترین اپراتورهای بندر در جهان در حال کار بر روی سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین برای ساده سازی عملیات هستند. شرکت تابعه بنادر ابوظبی ، دروازه مقتا فقط اعلام کرد که آنها یک خلبان بلاکچین بین المللی را در بلژیک ، با بندر آنتورپ راه اندازی می کنند.

بندر آنتورپ و دروازه مقتا تفاهم نامه ای (تفاهم نامه) را امضا کردند که به دو شرکت اجازه می دهد سیستم مقتس سیلسال را به صورت محدود پیاده سازی کنند. طبق برنامه آزمایشی ، این دو بندر از سیستم سیلسال برای ردیابی کالاهایی که بین بلژیک و ابوظبی تجارت می شود استفاده می کنند. آنها بر این باورند که ردیابی بار و ایجاد زنجیره بازداشت با استفاده از فناوری بلاکچین ساده تر خواهد بود.

بلاکچین باری

سیلسال برای یک پلتفرم جدید از توسعه به سرعت در حال آزمایش در دنیای واقعی است. پلتفرم بلاکچین در ژوئن سال جاری به عموم اعلام شد. هدف این پلتفرم این است که از کنار این برنامه آزمایشی عبور کرده و در سطح جهانی به نقشی گسترده تر بپردازید.

بنادر ابوظبی یک تامین کننده عظیم تدارکات است که 11 بندر اصلی را در دو کشور مدیریت می کند. مدیرعامل آنها ، محمد جمعه آل ، فکر می کند که خلبان خدمات “سریع ، قابل اعتماد و ایمن” را برای مشتریان خود ایجاد خواهد کرد. وی همچنین گفت که بنادر ابوظبی “با همکاری سایر فناوری های پیشرفته” به کار خود در جهت استفاده از بلاکچین ادامه خواهند داد تا بتوانند “بخشهای تجاری و لجستیکی امارات را متحول کنند.

ارائه دهندگان تدارکات از بلاکچین استقبال می کنند

بندر والنسیا همچنین به دنبال راه هایی برای ادغام فناوری جدید در مشاغلی است که در برابر تغییرات بسیار مقاوم بوده است.

خوزه گارسیا د لا گویا ، رئیس فن آوری های جدید در بندر والنسیا ، گفت که ، “با شروع از والنسیا ، ما پیشنهاد می کنیم از بلاکچین به عنوان یک گزینه استراتژیک برای ایجاد شفافیت زنجیره لجستیک ، از انتها به انتها ، و ادامه استفاده کنید. از خود بندر ما این بدان معنی است که ما در حال برنامه ریزی برای استفاده از فناوری های ابری هستیم نه تنها با شرکای خود از Port Community Systems بلکه با سایر افراد نیز “، در یک کنفرانس صنعتی که در هلند برگزار شد.

A ، “بندر بدون مقاله” ، هدف برنامه است بندر والنسیا پیشگام است ، که به طور قابل توجهی هزینه حمل و نقل را کاهش می دهد. این برنامه ها احتمالاً می توانند در برنامه های مالی تجارت که دارای اهداف مشابه هستند ، ادغام شوند. بانک هایی که امور مالی تجاری صادر می کنند ، می توانند از یک سیستم ردیابی شفاف بلاکچین ، که اطلاعات را به یک پایگاه داده متمرکز در زمان واقعی تحویل می دهد ، بهره مند شوند..

مدیریت زنجیره تأمین Blockchain

بخوانید: بلاکچین & مدیریت زنجیره تأمین

والنسیا به عنوان دومین بندر بزرگ اسپانیا ، آزمایش آزمایشی خوبی برای یک سیستم بندری نسل بعدی خواهد بود که از زنجیره بلوک برای از بین بردن دردسرهای غیر ضروری از روند حمل و نقل استفاده می کند. روتردام بزرگترین بندر اروپا را در خود جای داده است و آنها BlockLab را راه اندازی کرده اند. گروه جدید سیستم های تحویل داده در زمان واقعی مبتنی بر بلاکچین را هدف قرار خواهد داد که هر کسی در اکوسیستم لجستیکی خود می تواند به آن دسترسی پیدا کند.

FedEx بیش از حد می خواهد در Blockchain شرکت کند

مدل تجاری اپراتور بندر با سرویس بسته خصوصی متفاوت است ، اما به نظر می رسد هر دو در بلاکچین ارزش دارند. افراد مهم در UPS و FedEX در چند ماه گذشته به نفع بلاکچین صحبت کرده اند.

FedEx عضو Hyperledger و Blockchain in Transport Alliance (BiTA) است. کوین همفریس ، معاون ارشد آنها در امور IT ، گفت که بلاکچین “پیامدهای بزرگی” برای تعدادی از خدمات حیاتی ، از جمله زنجیره های تأمین ، تدارکات و حمل و نقل دارد. Hyperledger مخصوص تدارکات نیست و علیرغم اینکه یک پلت فرم منبع باز است ، شرکتهایی مانند Intel ، JP Morgan و Deutsche Boerse را به عنوان عضو جذب کرده است.

ماه گذشته ، مدیر ارشد اطلاعات FedEx ، رابرت کارتر ، گفت که “من فکر می کنم فرصتی برای آغاز دو تغییر اساسی در زنجیره های تدارکات با استفاده از فناوری بلاکچین وجود دارد” در یک تماس درآمد.

آقای کارتر در ادامه در مورد چگونگی قرارداد هوشمند می تواند انقلابی در سیستم های تحویل ایجاد کند ، ادامه داد: “دومین زمینه بزرگ تأثیر بالقوه ، قابلیت قراردادهای هوشمند بلاکچین است. زنجیره های بلوکی این توانایی را دارند که مفاهیم قراردادی را در آن زنجیره حضانت جای دهند. مواردی مانند تعهدات خاص تحویل ، حل اختلاف. همه این موارد را می توان در یک بلاکچین قرار داد تا به شما کمک کند معاملات اضافی موجود در فضای حمل و نقل را برآورده کند. “

قابلیت هایی که بلاکچین به ارائه دهندگان تدارکات ارائه می دهد چند برابر است. در حالی که به نظر می رسد صنایع دیگر سریعتر از بخش حمل و نقل جهانی برای اتخاذ بلاکچین در دنیای واقعی تلاش می کنند ، اما بلاکچین در آینده نزدیک می تواند بنادر جهان را تحت تأثیر قرار دهد.