Chainalysis برای کمک به کاهش جرم ، هشدارهای رمزنگاری در زمان واقعی را راه اندازی می کند

چه بخواهیم و چه نخواهیم ، رمزنگاری برای جرم استفاده می شود.

در حالی که رسانه های جریان اصلی احتمالاً در گزارش های خود در مورد جرایم مجهز به بیت کوین اغراق می کنند ، به ویژه هنگامی که می گویند همه افراد صنعت بالاتر از حد مجاز نیستند ، این اشکال غیرمتمرکز پول در سناریوهای غیرخوبی استفاده کرده اند.

همانطور که قبلا توسط Blockonomi گزارش شده بود ، Ciphertrace اخیراً متوجه شده است که خسارات کل متحمل شده توسط سرمایه گذاران و شرکت ها به دلیل جرم ارز رمزنگاری شده در نیمه اول سال 2019 به 4.3 میلیارد دلار رسیده است. گزارش مشابهی از Chainalysis نشان داد که در سال 2019 ، معاملات وب تاریک با Bitcoin ، Monero انجام شده است و سایر دارایی های دیجیتالی حداقل یک میلیارد دلار خواهد بود.

جرم Crypto را در زمان واقعی متوقف کنید?

روز پنجشنبه ، Chainalysis ، واحد تجزیه و تحلیل بلاکچین, بی حجاب راه حل “هشدارهای معامله خود (KYT) را بدانید”. هدف اصلی این است که “مشاغل ارزهای رمزپایه و موسسات مالی” ، به ویژه مبادلات مربوط به دارایی های دیجیتال ، “برای کاهش” قرار گرفتن در معرض خطر نظارتی و معتبر با کمک به تیم های انطباق با تمرکز بر فوری ترین فعالیت ها و اجرای سیاست های انطباق ضمن تخصیص بهتر منابع “.

بنابراین نحوه کار آن این است: هنگامی که Chainalysis یک انتقال / معامله را کشف می کند که “شامل یک طرف خطرناک است” و دارای ارزش مشکوکی است ، این یک هشدار به مشتری ارسال می کند.

برای یافتن معاملات مشکوک ، شرکت گروه معاملات ، طرفین در پایان معامله ، مقدار ، جهت وجوه و سایر عوامل را تعیین می کند تا تعیین کند که چه سطح هشدار برای ارسال ارسال شود.

هشدارها برای 15 ارز رمزپایه موجود است ، از جمله بیت کوین ، Ethereum ، Litecoin ، Tether و برخی از نشانه های ERC-20. جان دمپسی ، معاون اصلی محصول ، Chainalysis ، در یک بیانیه مطبوعاتی بر اهمیت هشدارهای KYT تأکید کرد:

از آنجا که قانونگذاران و تنظیم کنندگان توجه خود را به این صنعت متمرکز می کنند ، بسیار مهمتر از هر زمان دیگری است که مشاغل ارز رمزنگاری شده بهترین روشها را رعایت کنند … شمارش دقیق چند دقیقه ای هنگام مدیریت قرار گرفتن در معرض اشخاص مجاز ، سرمایه های هک شده ، بازارهای تاریک و سایر فعالیت های غیرقانونی ، به همین دلیل Chainalysis سرمایه گذاری در هشدارهای سریع و عملی برای کمک به مشتریان ما در کاهش ریسک ارزهای رمزنگاری شده است.

ایده آل برای بازدارندگی PlusToken

اگرچه مشخص نیست که کدام شرکت ها ، آژانس ها یا افراد هشدارهای KYT را از ابتدا دریافت می کنند ، اما یک مورد استفاده عالی و مناسب وجود دارد که این نویسنده فکر کرده است: جلوگیری از پولشویی وجوه بدست آمده از طریق PlusToken.

برای کسانی که این یادداشت را از دست داده اند ، PlusToken یک کلاهبرداری رمزپایه آسیایی محور است که گویا میلیاردها دلار بیت کوین ، Ethereum ، EOS و سایر دارایی های دیجیتال را جمع آوری کرده است. اخیراً ، بنیانگذاران این طرح ، که پروژه را به عنوان کیف پولی که بازدهی بالایی دارد ، به بازار عرضه کردند ، از تلاش برای فرار با بیش از 200000 BTC و تقریباً یک میلیون ETH ذخیره خارج شدند..

شش سرکرده دستگیر شدند ، اما آدرس های شناخته شده طرح همچنان شاهد خروج هستند. مفسر صنعت و سرمایه گذار دووی وان ادعا کرده است که اعضای تیم PlusToken در حال ارسال بلوک های “50 تا 100 BTC” به صرافی ها هستند تا احتمالاً از صندوق های دزدی خارج شده و زندگی کنند.

البته ، صرافی ها نمی خواهند لوازم جانبی در پولشویی سرمایه بد حاصل PlusToken باشند – از این رو هشدارهای KYT.

فقط در برنامه

عرضه محصول Chainalysis در واقع کاملاً به موقع است. طبق گزارشات قبلی بلاکونومی ، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، این هفته به CNBC گفت که معاملات ناشناس / نامشخصی که ارزهای رمزپایه می توانند فعال کنند تهدیدی امنیتی یا “خطر” برای آمریکا و متحدان آن است. وزیر امور خارجه برای حمایت از سخنان خود ، حملات 11 سپتامبر را ذکر کرد ، همان کاری که نماینده حزب کنگره ، براد شرمن ، ماه گذشته برای جبران تعادل ترازو انجام داد:

“ما این را از 11 سپتامبر و فعالیت تروریستی می دانیم که در 15 سال قبل اتفاق افتاده است ، جایی که ما ردیابی خوبی نداشتیم ، توانایی درک جریان پول و اینکه چه کسی پول را جابجا می کند نداشتیم.”

بنابراین پمپئو استدلال کرد که “معاملات مالی الکترونیکی” باید توسط همان قوانینی تنظیم شود که ریاست یک سیستم پرداخت جهانی مانند SWIFT را بر عهده دارند. جدیدترین محصول Chainalysis احتمالاً به چنین تنظیماتی کمک خواهد کرد.

بنابراین در حالی که هشدارهای KYT همه هدف نیستند و همه نظارت و تنظیم ارزهای رمزنگاری شده هستند ، از نظر دولت های جهانی گامی در مسیر درست است.