Cisco: بلاکچین برای تأمین تریلیون دلار از تولید ناخالص داخلی جهانی

زنجیره بلوک سیسکو

یکی از ثروتمندترین شرکتهای جهان ، شرکت فناوری سیسکو ، در گزارش جدید خود گفت که فناوری بلاکچین می تواند مسئول ذخیره سازی 10 درصد از کل تولید ناخالص داخلی جهان (تولید ناخالص داخلی) یا ارزش چند تریلیون دلار تا سال 2027 باشد.

البته س grandال اصلی در حال حاضر این است که آیا این سیر پیشنهادی با چنین سرعتی چشمگیر پیش خواهد رفت؟.

زنجیره بلوک سیسکو

قابل ذکر است ، پیش بینی سیسکو مبنی بر اینکه 10 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی از فناوری بلاکچین پشتیبانی می کند ، یکسان نیست که بگوییم سرمایه بازار اقتصاد رمزنگاری در هشت سال به یک رقم نجومی خواهد رسید. در عوض ، سیسکو پیش بینی کرد که به طور کلی فناوری بلاکچین توسط شرکت ها و ارگان های رسمی برای اطمینان از ارزش دیجیتال به طور فزاینده مورد اعتماد خواهد بود ، چه ارزهای رمزپایه در این امر درگیر باشند یا نه.

نیروگاه فناوری آمریکایی همچنین پیش بینی کرد که شرکت های بین المللی تا سال 2021 به طور مشترک 9.7 میلیارد دلار برای پروژه های بلاکچین هزینه کنند ، در حالی که مبلغی بالغ بر 2.1 میلیارد دلار در سال 2018 تخمین زده شده بود و 3 تریلیون دلار ارزش تجاری جدید با تجارت قابل برنامه ریزی تا سال 2030 افتتاح خواهد شد.

آمار تولید ناخالص داخلی

در حالی که افراد مشکوک می گویند بلاکچین ها ژانرهای زیادی از پایگاه های داده است ، سیسکو در گزارش خود استدلال می کند که بعد انقلابی این فناوری با توانایی “خودکارسازی اعتماد” ارتباط دارد – این یک فاکتور ظاهراً مهم از زمانی است که شرکت فهمیده است که 83 درصد از مدیران شرکت فکر می کنند اعتماد سنگ بنای اصلی تجارت دیجیتال بود:

“نوآوری واقعی بلاکچین توانایی خودکار سازی اعتماد در بین طرف های استفاده کننده از آن است. معاملات به صورت جمعی تسویه می شوند و در دفتر توزیع شده ثبت می شوند ، که این امر نیاز شخص ثالث مستقر برای ایجاد یک رابطه قابل اعتماد را برطرف می کند. شرکت کنندگان می توانند به طور مستقیم از بلاکچین به عنوان منبع حقیقت به جای یکدیگر استفاده کنند. “

سیسکو برجسته کرد که چگونه بلاکچین ها می توانند در بهینه سازی شهرهای هوشمند ، راه حل های زنجیره تامین و اینترنت اشیا (IoT) ایده آل باشند و فعالیت های خود را در پروژه هایپرلجر ، اتحادیه Enterprise Ethereum (EEA) و اتاق بازرگانی دیجیتال به عنوان مکان های مختلف بیان کرد. که در حال چگونگی پذیرفتن این برنامه ها بود.

Deloitte اشاره به پروژه مشابه در سال 2017

پیش بینی سیسکو از بلاک چین برای تولید ناخالص داخلی blockchain اولین پیش بینی بالایی نیست که Cryptoverse دیده است.

تا سال 2025 ، 10 ~ از تولید ناخالص داخلی جهانی در انبارها ذخیره خواهد شد # بلاکچین. این به چه معناست # سرویس دارایی? https://t.co/vXrcZZXI2T

– Deloitte (@ Deloitte) 21 مه 2017

بازگشت به سال 2017 ، خدمات حرفه ای چند ملیتی در وزن سنگین دلویت به پیش بینی مجمع جهانی اقتصاد اشاره کرد که فناوری بلاکچین تا سال 2025 10 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را پشتیبانی می کند ، دو سال سریعتر از آخرین پیش بینی سیسکو.

بر این اساس ، یک گزارش مرتبط Deloitte با عنوان “آینده خدمات دارایی“در آن زمان گفت که فناوری بلاکچین در میان فناوری های جدیدی قرار دارد که توانایی ایجاد انقلابی در صنعت مدیریت دارایی را دارند. نویسندگان آن اشاره کردند:

“هنگامی که برای سرویس دهی دارایی اعمال می شود ، بلاکچین منجر به ایجاد یک زنجیره ارزش کاملاً جدید می شود. لوری کهو ، مدیر Deloitte ایرلند و رئیس مرکز توسعه بلاکچین EMEA Deloitte در دوبلین ، معتقد است که بلاکچین در نهایت ممکن است به حدی برسد که نیاز به سازش های چندگانه سنگین را از بین ببرد. اگر وجوه مستقیماً به سرمایه گذاران بفروش می رسند و این مورد در بلاکچین ثبت شده است ، ممکن است نیاز به نظارت بر اشتراک ها را توسط عامل انتقال از بین ببرد. و ثبت سهم مشارکت کنندگان در صندوق را حفظ کنید ، و کل روند را ساده تر کنید. “

به طور خاص ، گزارش Deloitte نشان داد که راه حل های بلاکچین در صنعت خدمات دارایی می تواند تحول در ساده سازی “وظایف دفتر عقب و وسط مانند اطلاع از سودمندی مشتری خود (KYC) ، گزارش خطر ، تسویه حساب اوراق بهادار و اقدامات شرکت” باشد.

در دهه آینده هر اتفاقی که می افتد ، از گزارش هایی مانند سیسکو و Deloitte مشخص است که شرکت های اصلی بیشتر به طور جدی در حال بررسی این مسئله هستند که فناوری بلاکچین چگونه می تواند در آینده کار کند. اگر چه بلاکچین در نهایت می تواند 10 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را جذب کند و ذخیره کند ، هنوز باید منتظر ماند.