کاردانو: با پایان یافتن مرحله توسعه بایرون ، Community Eyes Shelley به روزرسانی می شود

کاردانو

در 20 مارس ، انجمن کاردانو (ADA) پروژه را منتشر کرد نرم افزار v1.5, که شامل آخرین نسخه اصلی نرم افزار در مرحله توسعه “bootstrap” بایرون Cardano است.

کاردانو

مدیر انجمن IOHK ، مکی موکای ، در اطلاعیه مربوط به نسخه v1.5 ، گفت که به روزرسانی شاهد فعال شدن Ouroboros BFT ، پروتکل بهینه شده اثبات سهام (PoS) Cardano است:

“این به روز رسانی یک پروتکل اجماع جدید ، Ouroboros BFT را به ارمغان می آورد ، که یک گام اساسی در انتقال از Ouroboros Classic ، پروتکل اجماع فعلی است که شبکه Cardano را اجرا می کند ، به Ouroboros Genesis ، پروتکل دوره شلی. Ouroboros Genesis یک ارتقاgrade اساسی در پروتکل است که پایه و اساس کاردانو را تشکیل می دهد اولین پروتکل اثبات سهام که با ضمانت های امنیتی پروتکل های اثبات کار مانند بیت کوین مطابقت دارد.”

موکای اضافه کرد که Ouroboros BFT فعلاً فعال نمی شود و راه اندازی نهایی آن “جداگانه اعلام خواهد شد” به عنوان یک هارد فورک برنامه ریزی شده.

نقشه راه شلی. تصویر از طریق IOHK

همانطور که کاردانو نقشه راه توضیح می دهد, بر این اساس پروژه ارز رمزنگاری شده از دوران نوجوانی خود ، که متمرکز بر بهبود کد و اشکال زدایی بود ، به سمت بلوغ فنی که مرحله توسعه شلی ایجاد می کند ، تغییر می کند:

“هرچه ما از طریق شلی پیشرفت کنیم ، کارهایی انجام خواهد شد که به ثبات ، قابلیت همکاری و اداره کمک می کند. در طول قوس توسعه ، پروتکل های Cardano در پیچیدگی ، وابستگی متقابل و استفاده از ابتداهای رمزنگاری عجیب و غریب بیشتر می شوند. “

کاربران پرچمدار کیف پول Daedalus ADA جامعه می توانند با انتقال به نسخه v.13.0.0 نرم افزار کیف پول و تکمیل دستورالعمل های موجود ، به نسخه v1.5 ارتقا یابند. موکای به ارتقا دهندگان هشدار داد تا از کلاهبرداران در تلاش برای استفاده از دوره انتقالی در ارسال پیوند به برنامه های جعلی Daedalus خودداری کنند.

با نگاهی بیش از پیش به جلو ، با اتمام مراحل بایرون و شلی شاهد خواهیم بود که جامعه کاردانو سه دوره توسعه برنامه ریزی شده دیگر طی می کند: “Goguen” ، “Basho” و “Voltaire”.

چگونه در مورد برخی از SidShains PoS

همانطور که محققان IOHK یک مقاله را منتشر کردند ، جامعه کاردانو با یک انفجار وارد 2019 شد کاغذ در تاریخ 31 دسامبر 2018 ، مشخصات رسمی زنجیره های جانبی PoS را تشریح کرد.

فناوری Sidechain در زمینه ارزهای رمزپایه اثبات کار مانند بیت کوین (BTC) پیشرفت چشمگیری داشته است. با این حال ، محققان IOHK تحقیقات خود را بی سابقه خواندند و گفتند که ساخت های زنجیره ای رسمی هرگز قبلاً برای بلاکچین های PoS عملی نشده است.

زنجیرهای زنجیره ای زنجیره هایی هستند که از طریق یک گیره دو طرفه به هم متصل می شوند تا زنجیره های بلوکی جدا شوند. این فناوری امکان مقیاس گذاری و قابلیت همکاری را فراهم می کند که می تواند به زیرکی زنجیره بلوک های والدین کمک کند.

مقاله IOHK ساختارهای زنجیره ای جانبی را برای سیستم های اجماع مانند Cardano Genesis بلکه برای سایر سازوکارهای اجماع PoS سازگار مانند Algorand بیان کرده است. این تحقیق چندین پیشرفت جدید ، از قبیل تکنیک های staking staking ، دیوار آتش برای محافظت از بلاکچین ها از زنجیرهای جانبی و یک روش جدید pegging زنجیره ای به نام چند علامت آستانه ad-hoc (ATMS) را ایجاد کرده است..

در مورد مرحله ادغام ، محققان روشی را ایجاد کردند که امکان تولید بلوک های زنجیره ای بدون علامت مانند ADA را فراهم می کند تا بر روی زنجیره جانبی قرار گیرد:

“ساخت و ساز ما از مکانیزمی استفاده می کند که ما آن را ادغام شده می نامیم که به سهامداران اصلی که به آگاهی از زنجیره زرهی سیگنال داده اند اجازه می دهد بلوک های زنجیره ای اضافی را حتی بدون انتقال سهام به زنجیره جانبی ایجاد کنند. به این ترتیب ، با فرض اکثریت سهام صادقانه در میان نهادهایی که آگاهی از زنجیره جانبی را اعلام کرده اند که ، به ویژه در مرحله بوت استرپینگ ، انتظار می رود یک مجموعه بزرگ از سهامداران ذی نفع باشد که دارایی های موجود در آن را حفظ می کنند ، می توان امنیت زنجیره جنبه را حفظ کرد. “

وقتی Coinbase?

همانطور که مهارت فنی کاردانو پیشرفت می کند ، انجمن بلاکچین در انتظار پیشرفت مشخصات بالادستی است.

یک راه مطمئن برای این اتفاق این است که ADA در Coinbase درج شود. به نظر می رسد این احتمال در این مرحله کاملاً تضمین شده است پس از اینکه صرافی گفت در اواخر دسامبر 2018 در حال کشف لیست سکه در سراسر اکوسیستم خود است.

آغوش Coinbase-ADA هنوز تحقق نیافته است ، اما به نظر می رسد اعتبار و پیشرفت های پروژه کاردانو مسئله را بیشتر از زمانی مطرح می کند ، نه اگر.