جامعه بر سر برنامه پرداخت Crypto Payments برای استارباکس تقسیم شده است

بیت کوین استارباکس

همین ماه گذشته ، بالاخره باکت راه اندازی شد. پلت فرم معاملات رمزنگاری ، با حمایت والدین NYSE ، صرافی بین قاره ای (ICE) ، با افتتاح بازار معاملات آتی بیت کوین فعالیت خود را آغاز کرد.

برای کسانی که از آن بی اطلاع بودند ، این انتظار در انتظار پرتاب یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری بیت کوین تا به امروز بوده است ، بسیاری ادعا می کنند که این رویداد همان حادثه بعدی گاو نر است. اما اینطور نبود. در حقیقت ، بیت کوین در طی روزهای پس از راه اندازی معاملات آتی ، حدود 15٪ در معرض خطر قرار گرفت.

بیت کوین استارباکس

با این حال ، بیش از حد بر آینده بیت کوین Bakkt تأکید شده است. به هر حال ، این استارت آپ در زمینه های دیگر زیرساخت ارز رمزنگاری شده نیز مشارکت دارد.

همینطور ویژگی فورچون در آگوست سال گذشته گفت ، “با ایجاد Bakkt ، ICE قصد دارد بیت کوین را به یک ارز معتبر جهانی با کاربرد گسترده تبدیل کند.” در واقع ، وب سایت شرکت در صفحه اصلی خود عبارت “ایجاد آینده زیرساخت دارایی های دیجیتال” را دارد. این شرکت قصد دارد در کنار ارائه معاملات آتی ، سیستم های پرداخت ارز رمزنگاری شده را هم برای بازرگانان و هم برای مصرف کنندگان ارائه دهد.

در واقع ، روز دوشنبه شرکت را فاش کرد در یک پست وبلاگ گسترده که به دنبال راه اندازی یک برنامه پرداخت دارایی های دیجیتال مصرف کننده در نه ماه آینده است.

استارباکس و رمزنگاری ، یک مسابقه ساخته شده در بهشت?

در اواخر سال ، Bakkt جهان را شوکه کرد ، فاش کرد که بیش از 100 میلیون دلار بودجه از برخی شرکت های عظیم ، از جمله مایکروسافت و استارباکس تأمین کرده است..

به همین دلیل ، به سرعت شایعات مبنی بر اینکه استارباکس آماده پذیرش بیت کوین بومی در فروشگاههای خود در سراسر جهان است ، به گوش می رسد ، که خود یک مورد “تصویب جریان اصلی” است. باکت ، بخصوص با نزدیک شدن به آغاز آینده ، در این مورد سکوت کرد.

اما ظاهرا دیگر همکاری این شرکت با استارباکس به حاشیه نمی رود.

روز دوشنبه ، مایک بلاندینا ، مدیر عامل شرکت باکت ، آخرین برنامه های این شرکت را فاش کرد. یک نکته اساسی در این برنامه ها که توجه سرمایه گذاران ارز رمزپایه را به خود جلب کرد این بود که این شرکت “اکنون بر توسعه برنامه مصرف کننده و پورتال بازرگانی و همچنین آزمایش با اولین شریک راه اندازی ما ، استارباکس متمرکز شده است ، که انتظار داریم در نیمه اول سال آینده. “

جزئیات مربوط به این سرمایه گذاری ، که ممکن است معجزه هایی برای آگاهی جریان اصلی از رمزنگاری ایجاد کند ، کم بود.

در حالی که قصد Bakkt برای راه اندازی یک برنامه پرداخت مصرف کننده قطعی است ، اما مشخص نیست که Bitcoin چگونه در این معادله قرار می گیرد ، زیرا شبکه Lightning هنوز در بتا ضمنی است و محدودیت های معاملاتی در زنجیره اصلی Bitcoin وجود دارد. اما ، نشریه تجارت بلوک در اوایل سال جاری گزارش داد که استارباکس بیت کوین را که به فیات تبدیل می شود ، قبول می کند تا ارز رمزپایه را در ترازنامه زنجیره قرار ندهد.

به هر حال ، مدیر عامل شرکت Bakkt ، کلی لوفلر گفته است که مأموریت Bakkt این است که “با ارتقا efficiency کارایی ، امنیت و سودمندی بیشتر” به یک رمپ مقیاس پذیر برای مشارکت نهادی ، بازرگان و مصرف کننده در دارایی های دیجیتال تبدیل شود. و با وجود شروع آهسته با آینده خود ، Bakkt نشان داده است که می خواهد به این هدف برسد.

نیاز نیست?

مایک نووگراتز از Galaxy Digital به سرعت اخبار را پذیرفت. وی در پاسخ به گزارشی در مورد موضوع ، ادعا کرد که پذیرش بالقوه ارزهای رمزپایه توسط استارباکس “معامله بزرگی” است زیرا نشان می دهد جریان اصلی رمزنگاری در حال آمدن است.

از طرف دیگر ، جو ویزنتال ، مجری تلویزیون بلومبرگ ، بدبین بود. او نوشت که با احساسات Novogratz در مورد اهمیت برنامه پرداختی Bakkt مخالف است ، و نوشت که با این “خرید قهوه فوق العاده آسان این روزها با طیف وسیعی از سیستم های پرداخت” ، نمی تواند “چگونه و چرا یک رمزنگاری را درک کند – سیستم مبتنی بر هر چیزی را بهبود بخشد. “

من مخالفم خرید قهوه با طیف وسیعی از سیستم های پرداخت بسیار ساده است ، و من نمی توانم درک کنم که چگونه یا چرا یک سیستم مبتنی بر رمزنگاری هر چیزی را بهبود می بخشد. https://t.co/hEnc4NfqdK

– جو وایسنتال (TheStalwart) 28 اکتبر 2019

برای اضافه کردن یک بیت نظر ، فکر می کنم وایزنتال درست است که گفته های خود را در متن یک غربی بگوید. اما ، من معتقدم که در مکانهایی که تورم گسترده ، سانسور مالی و ارز محلی ناپایدار وجود دارد ، بدون شک راه حل های پرداخت ارز رمزنگاری شده مورد نیاز است.

اگرچه به نظر می رسد که Bakkt تمرکز خود را بر ایالات متحده گذاشته است. حداقل فعلا.