حلقه ای که توسط Crypto Winter مورد انتقاد قرار گرفت: کارکنان اخراج شده ، هدف گذاری بودجه ، تنظیم کنندگان قانون انجام وظیفه می کنند

سکه ثابت Coinbase Circle

به نظر می رسد که به اصطلاح “زمستان رمزنگاری” برای Circle ، مستقر در بوستون ، خیلی خوب نبوده است, گلدمن ساکس-ارائه دهنده زیرساخت و مبادله ارز رمزنگاری شده پشتیبانی می شود.

طی چند روز گذشته ، این شرکت ، یکی از اولین “تک شاخهای” بیت کوین (عامیانه دره سیلیکون برای شرکتهایی با ارزش 1 میلیارد دلار +) ، دچار یک سری کاستی ها از جمله اخراج ناگهانی و تنش قانونی است. بیایید از نزدیک ببینیم چه خبر است.

سکه ثابت Coinbase Circle

Qualms نظارتی

برای طولانی ترین مدت ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد اینکه کدام ارزهای رمزپایه اوراق بهادار هستند و کدامیک ها نیست ابراز نگرانی می کند. اگرچه مهر تأیید آن را به بیت کوین (و گویا Ethereum) داده است ، اما هیچ کس نمی داند که دقیقاً با XRP و دارایی های زیر آن در CoinMarketCap چه خبر است.

بنابراین ، برای جلوگیری از دردسرها ، Poloniex ، یک ارز مبادله ای طولانی مدت است که توسط Circle خریداری شده است, فاش شد هفته گذشته تعدادی از دارایی های دیجیتال محبوب برای ایالات متحده از لیست حذف شد. صرافی این “geofencing” نامیده می شود. تا چهارشنبه آینده ، این شرکت بازارهای Ardor (ARDR) ، Bytecoin (BCN) ، Decred (DCR) ، Gamecredits (GAME) ، Neo’s GAS ، Lisk (LSK) ، NXT ، OMNI و Augur’s REP را مسدود خواهد کرد. در اطلاعیه ای توضیح داده شد:

“اقدام امروز نتیجه عدم اطمینان نظارتی در بازار ایالات متحده است. به طور خاص ، نمی توان اطمینان داشت که آیا ناظران ایالات متحده این دارایی ها را به عنوان اوراق بهادار در نظر می گیرند یا نه … ما به قدرت و پتانسیل این دارایی ها اعتقاد داریم و به تمرکز وقت و انرژی خود بر حمایت از سیاست های مثبت و تحولات نظارتی ادامه خواهیم داد. “

اخراج ناشی از Crypto Boom?

روز سه شنبه ، جرمی آلرئر ، بنیانگذار Circle ، فاش کرد که او و کارمندانش تصمیم گرفته اند “تقریباً 30 موقعیت” را از بین ببرند ، که 10٪ کل شرکت را ادعا می کند.

امروز ما در Circle تغییرات سازمانی ایجاد کردیم و تقریباً 30 موقعیت را حذف کردیم ، یعنی حدود 10٪ از کارمندان ما. ما این تغییرات را در پاسخ به شرایط جدید بازار ، از همه مهمتر ، یک فضای نظارتی فزاینده محدود کننده در ایالات متحده ایجاد کردیم.

– جرمی آلریر (jerallaire @) 21 مه 2019

در یک توییت سه بخشی ، آلر اظهار داشت که این حرکت نتیجه “شرایط جدید بازار” ، همراه با یک محیط نظارتی فزاینده سختگیر و سنگین در ایالات متحده است. چیزی که این موضوع را عجیب می کند این است که این اخراج “در پاسخ به شرایط جدید بازار” اتفاق افتاده است ، و این بدان معناست که Circle از مزایای تجمع ارزهای رمزپایه اخیر که BTC را از 4200 دلار به 8000 دلار افزایش داد ، بهره مند نشده است..

البته این اولین اخراج در این چرخه فعلی بازار نیست. همانطور که Blockonomi در ماه آوریل گزارش داد ، آزمایشگاه های شیرین ، سازنده سخت افزار دوستدار بلاک چین و ارائه دهنده خدمات امنیتی Ledger ، به ترتیب 25٪ از کارکنان و 10٪ از کارکنان خود را اخراج کرده اند..

مشکل در VC Land

اعتصاب سوم Circle این بوده است که ادعا می شود این شرکت هدف خود را برای جمع آوری سرمایه 40٪ کاهش داده است. مطابق انحصاری از بلوک ، که به “منابع آگاه در این زمینه” استناد می کند ، سیرکل در حال حاضر به دنبال 150 میلیون دلار است ، که دور از هدف 250 میلیون دلاری است که توسط خودی ها در اوایل سال جاری اعلام شد. منابع ادعا می کنند که این نگرانی در مورد جمع آوری کمک مالی ممکن است ارتباط زیادی با مسائل اخیر نظارتی داشته باشد ، همراه با این واقعیت که تجارت اصلی Circle ، میز خارج از نسخه (OTC) ، ظاهرا تحت تأثیر حاشیه های باریک و رقبای بیشتری قرار گرفته است..

نکته عجیب این است که ظاهراً هر سرمایه گذار معتبر و همه سرمایه گذاران خطرپذیر ، با وجود بازار خرس ، هنوز هم می خواهند به این فضا پول بپردازند. به عنوان مثال ، شایعه شده بود که Bitfinex بیش از 1 میلیارد دلار در هفته برای فروش رمز رمز خود ، LEO ، تضمین کرده است ، در حالی که Kraken در طی فروش عمومی سهام تقریباً 10 میلیون دلار در 24 ساعت صرف کرده است. علاوه بر این ، ConsenSys ، کنسرسیوم توسعه Ethereum ، پس از سالها فعالیت در بخش Lubin’s Ether ، اخیراً جستجوی 200 میلیون دلار از “سرمایه گذاران خارجی” را آغاز کرده است. با بیش از 50 برابر ضریب سقف درآمد به بازار ، احتمالاً ConsenSys از وجود پول روی میز اطمینان دارد..

شاید سرمایه گذاران فقط مدل Circle یا این واقعیت را داشته باشند که ارزش آن در سال 2018 3 میلیارد دلار بوده است. اگرچه در این مرحله ، این صنعت نمی داند تا زمانی که Circle پایان دور خود را اعلام کند (یا نمی کند).