عملیات Cryptosweep پروژه های رمزنگاری ایالات متحده را به طور گسترده هدف قرار می دهد

عملیات رمزنگاری NSAA

یک عملیات ضد رمزنگاری بزرگ معروف به “عملیات Cryptosweep“برخی موج های اصلی را ایجاد می کند. هدف این پروژه که توسط انجمن سرپرستان اوراق بهادار آمریکای شمالی سازمان یافته است ، هدف قرار دادن تعدادی از ICO و سایر شرکتها و پروژه های ارز رمزنگاری شده است که در ایالات متحده فعالیت می کنند یا با آنها تجارت می کنند. برخی از شرکت های مورد نظر شامل Binance ، Coinbase و Bittrex هستند که فقط به چند مورد اشاره می کنند.

عملیات رمزنگاری NSAA

جاروها در آماده

مطابق با اعلامیه مطبوعاتی اخیر ، ناسا در حال حاضر “بیش از 200 تحقیق فعال توسط تنظیم کنندگان اوراق بهادار ایالتی و استانی” دارد. از ماه مه سال جاری که عملیات آغاز شد ، در مجموع “46 اقدام اجرایی” قبلاً انجام شده است. آمار موجود در دسترس عموم از عملیات رمزنگاری نشان می دهد که اکثر اقدامات انجام شده به صورت توقف است & از دستورات صرف نظر کنید ، و انواع مختلف نامه ها تقاضای نامه دارند.

اکثریت آتش بس & نامه های قطع نامه (که به راحتی می توانید در وب سایت ناسا مشاهده کنید) خاص دولت است. به زبان ساده ، این نامه ها می طلبد که یک شرکت خاص از تجارت با یک ایالت خاص ایالات متحده جلوگیری کند. به عنوان مثال ، یک پروژه Ethereum به نام سکه Bionic متوقف شد & نامه ای که آنها را از تجارت با ایالت ایندیانا منع کرده است.

سکه Bionic یک ICO نسبتاً معمولی برای نشانه های مبتنی بر Ethereum است. این پروژه بیان می کند که هدف آن استفاده از آن برای خرید کالاهای الکترونیکی و رایانه ای است.

شرکت دیگری که هدف این کار قرار گرفت ، Chain Group Escrow Service است که اکنون فعالیت در ایالت آلاباما ممنوع است. لازم به ذکر است که این موارد متوقف می شوند & نامه های قطع نامه در سطح فدرال اعمال نمی شوند ، بنابراین این شرکت ها می توانند به کار خود ادامه دهند و با مشتریانی که در ایالات دیگر ایالات متحده مستقر هستند معامله کنند.

مراقبت از آدمهای بد

در حالی که مسلماً عملیات Cryptosweep تلاشی است برای استارت آپ های رمزنگاری بازو برای فراموشی ، به نظر می رسد این پروژه حداقل چند بازیگر بد بالقوه را از بین می برد.

به ویژه یک شرکت که از نام BTCrush استفاده می کند ادعا می کند که خدمات استخراج ابری ارز رمزنگاری شده را می فروشد و نرخ سود روزانه 4.1٪ را نوید می دهد. اگر شروع به شنیدن فریاد کارلوس ماتوس “BitConnect!” می کنید. در بالای ریه های او ، بنابراین ما خیلی تعجب نخواهیم کرد. زیرا هر شرکتی که قول بازدهی این چنینی را بدهد بدون شک یک طرح یا کلاهبرداری Ponzi است. سایت Bush Rush در حال حاضر آفلاین است.

طرح Ponzi BitConnect

همچنین بخوانید: Bitconnect – آیا این یک طرح Ponzi است?

با توجه به دستور توقف اضطراری و انصراف از هیئت مدیره اوراق بهادار ایالتی تگزاس ، صاحبان شرکت همه در لندن یا پاناما مستقر هستند.

Coinbase و سایر بازیکنان بزرگ هدف قرار گرفتند

یک گروه نهایی که حداقل با نوعی اقدام هدف قرار گرفت ، شامل برخی از شناخته شده ترین و بهترین نام های معتبر در رمزنگاری از جمله Coinbase ، Cracken ، Gemini ، bit flyer و دیگران است..

نامه ای که آنها از دادستان کل ایالت نیویورک دریافت کرده اند از این شرکت ها می خواهد 34 امتیاز اطلاعات به آنها ارائه دهند ، از جمله اطلاعاتی درباره اینکه چه کسی مالک شرکت است ، عملکرد شرکت و هزینه هایی که آنها می گیرند ، سیاست های تجاری ، نحوه آنها مقابله با قطع خدمات و سایر “تعلیق های تجارت” ، کنترل های داخلی ، حریم خصوصی و سیاست های ضد پولشویی و غیره.

به نظر می رسد که این امر عمدتاً یک درخواست اطلاعات داوطلبانه است و حکم دادگاه برای توقف یا انصراف ندارد.

افکار نهایی

ارزیابی اینکه عملیاتی مانند Cryptosweep برای ارز رمزپایه مضر است یا بی خطر است دشوار است. با هدف قرار دادن ICO به ظاهر بی خطر در کنار برنامه های جدی Ponzi ، تشخیص اینکه هدف این پروژه چیست دشوارتر می شود.

صرف نظر از انگیزه ها ، ابتکاراتی از این دست احتمالاً فقط باعث کاهش یا کاهش رشد استفاده از ارزهای رمزپایه در ایالات متحده خواهند شد. خوشبختانه ، تعداد عملیاتی که عملیات Cryptosweep تولید کرده است بسیار کم است. به نظر می رسد از هزاران ICO که در سال های 2017 و 2018 برگزار شده است ، تعداد معدودی از آنها دستورات محدودیت بسیار خاص و حاوی جغرافیایی را دریافت کرده اند.

تقریباً مطمئناً این امر منجر به این خواهد شد که شرکتهای رمزنگاری متمرکزتر در آمریکا یا ایالات متحده با یک قدم سبکتر از اینجا به بعد قدم بردارند.