Deep Red: 24 میلیارد دلار از بازار ارزهای رمزنگاری شده در یک روز تبخیر می شود

قرمز پررنگ

طبق اطلاعات سایت coinmarketcap.com ، به استثنای معدودی (مانند Litecoin Cash) ، اساساً هر دارایی در لیست 100 برتر بین 5.5 تا 24٪ کاهش یافته است. خود بیت کوین با افت به زیر 7000 دلار مواجه شد و بیت کوین کش زیر مرز 1000 دلار قرار گرفت. در کل بازار در زمان انتشار 25 میلیارد دلار کاهش یافته است. اما چه عواملی باعث این امر شده است و جامعه ارزهای رمزپایه چه واکنشی نشان می دهد؟ آیا این پایان ارز رمزنگاری شده است ، یا فقط یک دست انداز دیگر در جاده است?

قرمز پررنگ

علت احتمالی – ترس از کاوشگر دستکاری CFTC

به تازگی اعلام شده است که CFTC یا کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده تحقیقاتی را در چهار صرافی ارز رمزنگاری شده آغاز کرده و خواستار داده های معاملات در رابطه با تحقیقات خود است. مبادلات گفته می شود هدف قرار گرفته است شامل Coinbase ، Bitstamp ، itBit و Kraken است.

به نظر می رسد تحقیقات مربوط به قراردادهای آتی بیت کوین است که اواخر سال گذشته توسط CME Group Inc راه اندازی شد.

آینده بیت کوین

درباره Futures Bitcoin بخوانید

این قراردادها که در دسامبر سال 2017 آغاز شد ، با بالاترین افزایش قیمت در بازار ارزهای رمزنگاری شده تاکنون دیده شده است. این ، البته ، با افت شدید بدنام مواجه شد که از ژانویه سال جاری به بعد مشاهده شد. ژانویه همچنین زمانی اتفاق می افتد که اولین قراردادهای آتی به پایان رسیده باشند.

هدف این کاوشگر این است که تعیین کند آیا دستکاری در قیمت انجام شده است که بر ارزش قراردادهای آتی بیت کوین تأثیر بگذارد یا خیر. این به نوبه خود می تواند بالقوه سود سنگینی برای کسانی که در برابر بیت کوین شرط می بندند به دست آورد.

چرا دستکاری قیمت?

وقتی ما از دستکاری قیمت به عنوان یک مفهوم فکر می کنیم ، معمولاً مربوط به طرح های مختلف پمپ و دامپ است. پمپ و تخلیه زمانی اتفاق می افتد که یک دارایی کوچک (مانند سهام پنی یا دارایی رمزنگاری با حجم کم) با تعداد کم سهام مانده یا نقدینگی کم به طور ناگهانی با یک کمپین خرید گسترده هدف قرار گیرد. این کمپین باعث می شود در مدت زمان بسیار کوتاهی قیمت دو برابر یا سه برابر شود. سپس عاملان پمپ و کمپرسی با فروش تمام دارایی های خود با بالاترین قیمت ، نیمه دوم برنامه خود را یعنی کمپرسی درگیر می کنند. این امر باعث می شود که قیمت افت کند و سایر سرمایه گذاران متحمل خسارات سنگینی شوند. پمپ و تخلیه تقریباً در همه جا غیرقانونی است و وقتی عاملان آن دستگیر شوند ، مجازات ها می تواند شدید باشد.

اما آنچه این بار CFTC در حال بررسی است برداشت کمی متفاوت از همان موضوع است. قراردادهای آتی ، از بسیاری جهات ، راهی برای کوتاه شدن بازار است. به عبارت دیگر ، هرچه قیمت از جایی که قرارداد شروع شده کمتر باشد ، سرمایه گذاران سود بیشتری برای کسب درآمد دارند. و بنابراین افت ناگهانی و گسترده قیمت منجر به پایان قراردادها به وضوح برخی سو some ظن ها را ایجاد کرد.

در مورد اینکه آیا این کاوشگر مستقیماً به افت قیمتی منجر می شود یا نه ، مشخص نیست.

از روزهای قرمز نترس

در واکنش به افت بازار اخیر ، جامعه ارزهای رمزپایه عمدتا مانند همیشه پاسخ داده است. این موجود ، ترکیبی از ترس ، بدبینی ، تئوری های توطئه ، تکرار مانترا HODL و ارسال مجدد اطلاعات مربوط به خط تلفنی خودکشی است.

یک روند ثابت که به نظر می رسد همیشه در این رکودهای بازار ظاهر می شود ، افرادی هستند که ادعا می کنند چنین زمان هایی زمان مناسبی برای خرید است. بعضی ها غالباً شوخی می کنند و می گویند امروز مثل گذشته است

جمعه سیاه ارز رمزنگاری شده. در این صورت ، همه چیز در فروش است و اغلب با تخفیف قابل توجهی است.

یکی دیگر از موارد شایسته واکنش های جامعه عبارت “من به این فن آوری اعتقاد دارم” است. در حالی که در برخی از دوره های گذشته ، این عبارت ممکن است به طور جدی مورد استفاده قرار گرفته باشد ، اما به نظر می رسد اکنون به یک نوع الگوی رفتاری تبدیل شده است. با این وجود ، در حالی که بسیاری در بازارهای رمزنگاری صرفاً برای حدس و گمان و به امید کسب سود سریع سر و کار دارند ، بخش دیگری از سرمایه گذاران معتقد واقعی به فن آوری هستند و معتقدند که ارز رمزنگاری شده برای ماندن است.

با این حال ، به نظر می رسد که این خودداری فقط در مواقع سقوط گسترده به صورت دسته جمعی ظاهر می شود. به همین دلیل است که ما شک داریم این عبارت به یک الگوی رفتاری تبدیل شده باشد ، یا حداقل یک شوخی است.

سیصد و یکمین مرگ بیت کوین?

رسانه 99bitcoins.com آنچه را که صدا می زند نگه می دارد بیت کوین. این هر بار پیگیری می کند که رسانه های اصلی Bitcoin را مرده اعلام کرده اند. تقریباً مسلم است که با افت قیمت های امروز 10٪ ، به احتمال زیاد حداقل حداقل چند اعلامیه دیگر درباره “مردن” بیت کوین خواهیم دید.

باز هم باید به یاد داشته باشیم که در این زمان یک سال پیش ، بیت کوین هر یک با کمتر از 3000 دلار معامله می شد. از آن زمان تا امسال ، ارزیابی بیت کوین هنوز بیش از دو برابر افزایش یافته است. و بنابراین شاید اگر شما یک معتقد واقعی هستید ، ممکن است اتفاقاتی مانند امروز را به عنوان یک فرصت خرید یا فرصتی برای “پر کردن چمدان های خود” با تخفیف ببینید.

تصویر ویژه از طریق coin360.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me