مصاحبه اختصاصی: مجوزهای ارز مجازی از مردم محافظت می کند واشنگتن DFI می گوید

DFI

یکی از بزرگترین پروژه های ردیابی ارزهای رمزنگاری که در آمریکا مستقر هستند یا با آن معامله می کنند ، قوانین و قوانین نامشخصی بوده است. برای بدتر کردن شرایط ، هر ایالت در ایالات متحده مجموعه قوانین منحصر به فرد خود را دارد. برخی از ایالات حتی تصمیم گرفته اند که برای دریافت مجوزهایی مانند کسب و کار بدنام “Bit Bit” نیویورک به مشاغل رمزنگاری نیاز داشته باشند..

DFI

با س questionsالات بی پاسخ ، تصمیم گرفتیم با وزارت امور خارجه واشنگتن موسسات مالی یا DFI ، مسئول صدور مجوز برای شرکت های ارزهای رمزپایه تماس بگیریم. با ما گپ بزنید چارلز کلارک, معاون آژانس & مدیر خدمات مصرف کننده ایالت واشنگتن DFI.

چارلز کلارک

چارلز کلارک ، تصویر از dfi.wa.Gov

مصاحبه اختصاصی ما با چارلز کلارک ، DFI واشنگتن

رابرت دوو ، Blockonomi.com: نظر کلی شما در مورد ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین چیست؟ آیا DFI یا ایالت واشنگتن موضع مثبت ، منفی یا خنثی در قبال آنها دارد?

چارلز کلارک ، ایالت واشنگتن DFI: در حالی که ما هیچ شرکت ، محصول یا سرمایه گذاری را تأیید نمی کنیم ، ما می خواهیم شرکت های نوآور در اینجا در واشنگتن تجارت کنند. در نتیجه ، موضع ما نسبت به ارزهای رمزپایه خاص خنثی است ، اما ما تلاش می کنیم شفاف سازی کنیم که چگونه شرکت های نوآور با استفاده از ارزهای رمزپایه با رعایت قوانین انتقال دهنده پول ما می توانند در اینجا تجارت کنند. ما مایل هستیم با شرکت های نوپا بنشینیم و در مورد شرایط صدور مجوز صحبت کنیم. ما همچنین سخت کار می کنیم تا به موقع برنامه های جدید را برای مجوز بررسی کنیم تا شرکت ها بتوانند محصول یا خدمات خود را به بازار عرضه کنند.

این آژانس انتقال پول را تحت قانون خدمات یکنواخت پول در ایالت ، فصل 19.230 RCW و فصل 208-690 WAC تنظیم می کند. مقررات ارز واقعی تحت این عمل قرار می گیرد. ما چندین سال پیش با مدل های تجاری ارز مجازی آشنا شدیم. ما راهنمایی موقت ایجاد کردیم تا روشن شود که قانون موجود فعالیت هایی را که انجام می شد تنظیم می کند. با استفاده گسترده از صنعت ، اساسنامه را تا حدودی اصلاح کردیم تا راهنمایی های موقت را مدون کنیم. سپس ما اخیراً قوانین اجرای قانون را اصلاح کردیم تا قانون بیشتر روشن شود.

رابرت: هدف اصلی ایالت واشنگتن از الزام شرکتها و گروههای خاص برای ثبت نام چیست?

چارلز: صدور مجوز برای فعالیت های تجاری تعدادی از اهداف را محقق می کند. یکی حمایت از مصرف کننده است. با الزام به بررسی سوابق افسران و مالکان ، حصول اطمینان از ارزش خالص و اوراق قرضه کافی و بررسی شرکت ها برای انطباق با قانون ، از جمله انطباق با قوانین ضد پولشویی ، از مردم محافظت بهتر می شود. مجوز همچنین به اطمینان از اطمینان عموم مردم مبنی بر اینکه افرادی که خدمات مالی ارائه می دهند مطابق با قانون عمل می کنند ، کمک می کند. مجوز همچنین به ایجاد شرایطی برای رقابت در بین مشاغل با مدل های تجاری مشابه یا مشابه یا فعالیت های مشابه کمک می کند.

“… واشنگتن متعهد به ارائه شفافیت در مورد چگونگی موفقیت شرکت ها مطابق با قانون ما است.”

رابرت: بدون شک قوانین فدرال ، و بسیاری از شرکت های تازه کار تصمیم گرفته اند که از معامله با ایالات متحده در کل جلوگیری کنند و قوانین ناسازگار گفته می شود ، ایالات متحده بدون شک از روند ارزهای رمزپایه عقب مانده است. آیا احساس می کنید الزام به ثبت شرکت ها بازدارنده رشد و نوآوری است یا صرفاً تلاشی برای حمایت از مصرف کنندگان است؟?

چارلز: بسیاری از ایالت ها برای شرکت هایی که از ارز مجازی در فعالیت های انتقال پول استفاده می کنند ، مجوز انتقال دهنده پول را دارند. با این حال ، اساسنامه فرستنده پول دولت اغلب قبل از ایجاد ارزهای رمزپایه تصویب می شد. در واشنگتن ، با اصلاحات اخیر در قانون انتقال دهنده پول ، ما فقط در مورد چگونگی فعالیت شرکت های نوآور در واشنگتن مطابق با قانون قدیمی تر در مورد انتقال پول توضیحاتی ارائه دادیم.

ما نمی توانیم به جای ایالت های دیگر صحبت کنیم ، اما واشنگتن متعهد به ارائه روشنی در مورد چگونگی عملکرد شرکت ها با رعایت قوانین ما است. در سطح ملی ، ما همچنین متعهد هستیم که وظیفه خود را برای کمک به ساده سازی مجوزهای دولتی انجام دهیم. به طور خاص ، ما تلاش چند دولت را برای ساده سازی مجوز دولت فرستنده پول از طریق توافق نامه مجوز MSB با سایر ایالات انجام می دهیم. در حال حاضر 18 کشور توافق نامه را امضا کرده اند. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد توافق نامه آورده شده است.

رابرت: به زبان عامیانه ، برخی از تفاوت های بین بدنام “مجوز بیت” نیویورک و آنچه ایالت واشنگتن نیاز دارد چیست؟?

چارلز: نیویورک نوع کاملاً جدیدی از مجوزها را برای تنظیم ارزهای مجازی ایجاد کرد. مانند بسیاری از ایالات دیگر ، قانون موجود واشنگتن از قبل انتقال پول را با استفاده از ارز مجازی تحت پوشش قرار داده است. واشنگتن به سادگی برخی اصلاحات را در قانون موجود انجام داد تا توضیحات و جزئیات بیشتری در مورد چگونگی فعالیت یک شرکت ارز مجازی با رعایت قانون انتقال دهنده پول ارائه دهد.

“این حداقل شرایط صدور مجوز برای محافظت از مردم وجود دارد.”

رابرت: در حال حاضر ، تعداد معدودی از شرکتهای بزرگ توانسته اند مجوز لازم را برای ایالت واشنگتن بدست آورند. برخی از این نمونه ها شامل شرکت های میلیارد دلاری مانند Coinbase ، Square و صرافی معروف به Bittrex است. آیا شرایط فعلی صدور مجوز بازیکنان کوچکتر را مجوز می گیرد یا مانع آن می شود؟ با درگیر شدن بسیاری از شرکت ها در ارزهای رمزپایه ، چرا فقط تعداد کمی توانسته اند این مجوز را تأمین کنند؟ آیا شرکت های زیادی رد شده اند?

چارلز: اولین دارنده مجوز ارز مجازی ما یک شرکت بسیار کوچک بود ، جایی که هر دو صاحب آن مشاغل تمام وقت دیگری داشتند و ایده ای برای مدل تجاری جدید داشتند. این شرکت اکنون تحت مقررات ما در حال شکوفایی و رشد است. برخی دیگر از مجوزهای ارز مجازی ما شرکت های بزرگی نیستند. طبق تجربه ما ، بسیاری از شرکت ها تصمیم می گیرند که از مقررات اجتناب کنند. با این حال ، ممکن است سایر شرکت ها بودجه مالی نداشته باشند یا به دلایل دیگری قادر به تأمین شرایط صدور مجوز نباشند. این حداقل شرایط صدور مجوز برای محافظت از مردم وجود دارد.

ما بندرت شرکت ها را رد می کنیم یا مجوزها را رد می کنیم. در عوض ، ما متعهد به بحث آزاد با متقاضیان مجوز در مورد نیازهای خود هستیم. وقتی شرکتی برای جویا شدن مجوز با ما تماس می گیرد و اگر تشخیص دهیم که شرکت قادر به تأمین شرایط صدور مجوز نیست ، این موضوع را با شرکت در میان می گذاریم و به احتمال زیاد پرونده ای ثبت نمی شود. اگر درخواستی ثبت شده باشد ، شرکت در صورت کشف عدم توانایی در برآوردن شرایط ، معمولاً درخواست خود را پس می گیرد.

“برخی از شرکت ها از الزامات قانون شکایت کرده اند و برخی از شرکت ها نیز در مورد الزامات مثبت عمل کرده اند.”

رابرت: اگر یک شهروند متوسط ​​ایالت واشنگتن مخالف این است که ایالت واجد شرایط ثبت شرکت های نوپا باشد ، چه کاری باید انجام دهند تا صدای آنها شنیده شود?

چارلز: آنها ممکن است با نمایندگان منتخب خود در مجلس قانونگذاری واشنگتن تماس بگیرند.

رابرت: بازخورد شرکت های ارز رمزپایه از ایالت چه بوده است؟ آیا آنها ابراز نگرانی کرده اند که تأمین نیازهای فعلی بیش از حد دشوار است یا بازخوردهای مثبتی داشته است?

چارلز: ما در جریان اصلاحات در قانون و در زمان وضع قوانین ، از سهامداران گسترده ای برخوردار بودیم. برخی از شرکت ها از الزامات قانون شکایت کرده اند و برخی از شرکت ها نیز در مورد الزامات مثبت عمل کرده اند. بازخورد مثبت این است که شرکت ها از وضوح ارائه شده در واشنگتن قدردانی می کنند ، که به شرکت ها اجازه می دهد با دانستن اینکه با قوانین واشنگتن مطابقت دارند پیش بروند.

افکار نهایی

خبر خوب این است که حداقل برای ایالت واشنگتن ، DFI مایل است به س questionsالات پاسخ دهد و وضوح لازم را ارائه دهد. خبر بد این است که الزامات صدور مجوز ، اگرچه برای محافظت از مصرف کنندگان طراحی شده است ، اما هنوز هم می تواند از ابتکارات کوچکتر جلوگیری کند..

صرف نظر از این ، از آقای چارلز کلارک و تیم DFI برای پاسخگویی به درخواست ما برای مصاحبه تشکر می کنیم.