ارتقا Et Ethereum Istanbul به صورت زنده ادامه می یابد: در اینجا اهمیت آن مهم است

اتریوم

روز شنبه ، توسعه دهندگان Ethereum آخرین تکرار نرم افزار ، “استانبول” را ارائه دادند.

این به روزرسانی بلاکچین که از ماه ها پیش در حال انجام است ، تعدادی از پیشرفت ها را در شبکه ایجاد می کند و زنجیره را یک گام بزرگ به اجرای سرنیتی نزدیک می کند ، که سازوکار اجماع اتریوم را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر می دهد ، در نتیجه هزینه های معامله ، سرعت معاملات ، استفاده از انرژی شبکه و موارد دیگر را بهبود می بخشد.

اتریوم

در اینجا بیشتر در مورد موضوع استانبول و اینکه چگونه ممکن است بلافاصله به Ethereum کمک کند ، اطلاعات بیشتری ارائه شده است.

Ethereum Istanbul چیست?

بنابراین استانبول چیست?

خوب ، این یک چنگال سخت است که شش پیشنهاد بهبود Ethereum (EIP) را اجرا می کند ، که از بین بیش از 30 نامزد انتخاب شده است.

در اینجا لیستی از EIP ها آورده شده است و خلاصه ای از آنچه آنها انجام می دهند, طبق گفته Ethereum Cat Herders.

  • EIP 1679: EIP لیست تغییرات پروتکل موجود در استانبول است. این همه است.
  • EIP-2200: این EIP نحوه محاسبه هزینه ذخیره سازی داده ها در ماشین مجازی Ethereum را تغییر می دهد و همچنین به قراردادهای هوشمند امکان اجرای توابع بیشتر را می دهد.
  • EIP-1884: این EIP هزینه معامله برخی از کدهای EVM را تغییر می دهد “برای جلوگیری از حملات اسپم و تعادل بهتر محاسبه در هر بلوک.”
  • EIP-2028: این EIP امکان استفاده از دانش صفر SNARKs و STARKs در زنجیره بلوک Ethereum را فراهم می کند و هزینه “فراخوانی داده ها در خروجی” را کاهش می دهد.
  • EIP-1344: این EIP “راهی برای قراردادها برای پیگیری زنجیره Ethereum که در آن قرار دارند ، اضافه می کند.”
  • EIP-1108: این EIP باعث می شود SNARK های با دانش صفر ارزان تر شوند و امکان مقیاس گذاری و حفظ حریم خصوصی را برای شما فراهم می کند.
  • EIP-152: “توانایی تأیید Equihash PoW را در قرارداد اتریوم اضافه می کند. این یک رله و مبادله اتمی بین را فعال می کند زکاش و اتریوم. “

به گفته Ethernodes ، 96٪ از کل مشتریان Ethereum در حال حاضر استانبول را اجرا می کنند ، در حالی که برخی از افراد برای به روزرسانی کامل گره های خود کند عمل می کنند. در حالی که 4٪ در حال حاضر برخی از خطرات را به همراه دارد ، اکثر استخرهای استخراج معدن ، زیرساخت ها و مبادلات تجاری با Ethereum تایید کرده اند که آنها به استانبول ارتقا یافته اند.

Coinbase ، Binance ، Kraken ، Sparkpool و Ethermine ، به نام چند شرکت ، به روزرسانی شده اند.

Ethereum Mainnet با موفقیت به روز شد. ما ارسال / دریافت به / از Coinbase و Coinbase Pro را برای ETH و کلیه دارایی های ERC20 دوباره فعال کرده ایم. ممنون که صبر کردید.

– Coinbase (Bitcoinbase @) 8 دسامبر 2019

اهمیت استانبول

این ممکن است برای بسیاری از خوانندگان ما به عنوان یک دسته از مامبو تکنیک فنی به نظر برسد ، اما مدیر اجرایی Circle ، جرمی آلریر ، اخیراً اهمیت ارتقا در توییتی که در زیر مشاهده می شود, که در آن او نوشت:

“با استفاده از هارد فورک Ethereum Istanbul ، جمع آوری دانش صفر اکنون امکان پذیر است و به شما امکان می دهد تا لایه 2 را با پشتیبانی از 3000tps (بزرگتر از Visa) با پشتیبانی از عدم تمرکز و حفظ حریم خصوصی ، در Ethereum پشتیبانی کنید. این یک برد بزرگ برای پولهای ثابت مبتنی بر ETH است ، [مانند USD Coin (USDC)]. »

با Ethereum Istanbul HF ، ZK Rollups اکنون امکان پذیر است و با حفظ عدم تمرکز و حفظ حریم خصوصی ، امکان مقیاس گذاری لایه 2 در Ethereum را که از 3000 Tps (بزرگتر از Visa) پشتیبانی می کند ، فراهم می کند. این یک برد بزرگ برای پول های ثابت ETH است #usdc https://t.co/pVBnIN0Jgo

– جرمی آلریر (jerallaire @) 9 دسامبر 2019

در واقع ، همانطور که گفته شد ، ارتقا Istanbul استانبول اجازه می دهد تا فناوری های دانش صفر در Ethereum بهتر اجرا شوند. فناوری که آلرر هنگام ارسال توییت بالا به آن اشاره کرد ، Matter Labs ‘ZK Sync است که قرار است “یک راه حل محرمانه و محرمانه برای Ethereum بدون تکیه بر اساس ZK Rollup ، با تأکید بر تجربه عالی کاربر و توسعه دهنده” باشد.

اگر ZK Sync با موفقیت شروع به کار کند ، سیستمی در نظر گرفته شده است که به شما امکان می دهد Ethereum “در مقیاس VISA [سطح] توان هزاران تراکنش در ثانیه را مشاهده کند در حالی که بودجه را به همان اندازه امن در حساب های L1 و حفظ درجه بالایی از مقاومت در برابر سانسور. “

با قابلیت تراکنش هزاران معامله نزدیک به آنی و ارزان در هر ثانیه (که خصوصی هم نیستند) ، توسعه دهندگان Ethereum می توانند شروع به ساخت برنامه هایی کنند که شبیه به همتایان دنیای واقعی نباشند و موج احتمالی تصویب را ایجاد کنند..

استانبول همچنین پیشرفت های دیگری را نیز انجام می دهد ، که قبلا ذکر شد ، اگرچه این یک مزیت تقریباً قدیمی به نظر می رسد که می تواند زندگی کاربران Ethereum را به طرز چشمگیری بهبود بخشد ، و ممکن است برای بهبود پذیرش شبکه و برنامه های آن خوب باشد.