خوش بینانه پس از انکار بیت کوین ETF ، وقتی “مناسب” باشد ، پرونده را ثبت می کند

رمزنگاری ETF

در اوایل این هفته ، همه امیدوار بودند که برنامه Bitwise Asset Management (بیت کوین) (صندوق قابل معامله در بیت کوین) (ETF).

همانطور که توسط Blockonomi گزارش شده ، مت Hougan ، مدیر عامل و رئیس تحقیقات جهانی Bitwise ، گفت که او معتقد است که پیشرفت های مربوط به بازداشت ارز رمزنگاری شده ، بیمه صنعت و وضوح نظارتی ، بیت کوین را بیش از گذشته به ETF نزدیک کرده است:

“دو سال پیش ، متولی قانونی و متولی در بازار بیت کوین وجود نداشت. امروز ،… نام های بزرگی مانند Fidelity و Coinbase [با] صدها میلیون دلار بیمه از شرکت هایی مانند Lloyd’s of London وجود دارد … امروز ، ما 200 میلیون دلار به اضافه حجم و معاملات آتی تنظیم شده هر روز.”

روز چهارشنبه سرانجام کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) پس از ماه ها انتظار و تأخیر ، حکمی صادر کرد. و متأسفانه ، برای Bitwise خیلی زیبا نبود. اعلام شده از طریق یک دستور 112 صفحه ای منتشر شده در بعد از ظهر چهارشنبه ، SEC “درخواست” ETF را از ساخت آن توسط دستکش نظارتی سخت “مخالفت” کرده است.

رمزنگاری ETF

با وجود این ، به نظر نمی رسد Bitwise خیلی دلسرد شده باشد. برعکس ، واقعاً.

بیت کوین در نهایت پرونده Bitcoin ETF را دوباره پرونده می کند

در یک بیانیه مطبوعاتی و موضوع توییتر منتشر شد در پی صدور حکم SEC ، Bitwise به صراحت اعلام کرد که از مسابقه ETF بیت کوین خارج نمی شود. هوگان گفت که تیم وی “در اسرع وقت” مجدداً پرونده را ارسال می کند ، قبل از اینکه اضافه کند این عدم تأیید محصول جانبی “محصولات جدید با معامله در بورس” و الزام ضمنی این است که آنها باید “تحت چندین سال تعامل نظارتی قرار گیرند. “

در واقع ، ورود به بازارهای مالی ، به ویژه یکی از مقررات نظارتی مانند ایالات متحده ، زمان بر است و سرمایه گذاری در سرمایه های انسانی و مالی.

هوگان در پایان یادداشتی مثبت یادآوری کرد و به بازار بیت کوین یادآوری کرد که نگرانی های SEC در مورد بازارهای ارزهای رمزپایه در مدت زمان کوتاه برطرف خواهد شد ، به شرطی که تحقیق و تلاش برای این امر انجام شود:

“در حالی که ما نتوانستیم نگرانی های SEC در پنجره قانونی بازنگری 240 روزه را تأمین کنیم ، و اگرچه آنها نیاز به داده ها و زمینه های اضافی را برای تفسیر یافته های اصلی ما شناسایی کرده اند ، ما از پیشرفت صنعت خوشحالیم ایجاد کرده و معتقد است که با تحقیقات بیشتر و پیشرفت مداوم در اکوسیستم گسترده تر ، نگرانی ها و چالش های باقی مانده با این ترتیب در نهایت برآورده خواهد شد. “

انکار SEC پیامدهای گسترده ای دارد

در حالی که در پی صدور رای SEC ، Bitwise سر خود را بالا نگه داشته است ، تحلیلگران گفته اند که این انکار پیامدهای بیشتری از آنچه ممکن است در جامعه بیت کوین بدانند دارد..

در واقع مشاور عمومی کامپاند ، جیک چروینسکی, با اشاره به که دستور انکار “مانند یک کیفرخواست لعنتی از ساختار بازار بیت کوین خوانده می شود.”

در واقع ، همانطور که فیلیپ لیو ، Arca’s Philip Liu ، یک وکیل اوراق بهادار ، در اندیشه های خود در مورد این دستور اظهار داشت ، SEC در مورد “وضعیت بازار زیر بیت کوین” “در همه جبهه ها قانع نشد”.

لیو گفت که اظهارات SEC تأیید کرده است که کمیساریای آژانس متقاعد نشده اند که بیت کوین در برابر دستکاری قیمت غیرقابل قبول است ، احتمالاً به دلیل ماهیت بین المللی بازار ارزهای رمزنگاری شده است.

از طریق BitwiseInvest رد ETF (https://t.co/Ez6wUVonjs) این یک حذف نقطه به نقطه از کل برنامه بود. SEC در همه جبهه ها قانع نشده بود. منحصراً در دستکاری قیمت ها و هیچ چیز در مورد حضانت متمرکز شده است. / 1

– فیلیپ لیو (PhilipLiu) 10 اکتبر 2019

Rptr45 ، یک مفسر برجسته معروف رمزنگاری ارز ، گفت که دستور انکار حتی از آنچه لیو ذکر کرده بدتر است.

آنها اظهار داشتند که نه تنها ETF رد شد بلکه “با احتمال زیاد Bitwise کل صنعت را عقب انداخت” با انتشار این مطالعه بسیار تحسین برانگیز مبنی بر ساخت 95٪ از حجم معاملات بیت کوین.

Rptr45 در یک موضوع گسترده توییتر گفت که گزارش Bitwise ثابت می کند که “عدم توانایی در جمع آوری اطلاعات جامع بازار اثبات وجود حجم جعلی در مبادلات را به صورت جامع دشوار کرده است.”

به عبارت دیگر ، او معتقد است که روش Bitwise در جمع آوری داده ها در واقع نشان می دهد که این بازار دارای حفره های بیشتری از سرمایه گذاران ارز رمزپایه است که قبلاً می دانستند. در صورت صحت این امر احتمال تصویب SEC ETF بیت کوین در آینده نزدیک را حتی کمتر می کند.

0 / نگاه کردن به BitwiseInvest $ BTC رد ETF واضح است که این تیم در مورد روند درخواست ETF توصیه بدی داشته یا کاملاً بی اطلاع بوده است. تکان دهنده است که چقدر جامعه رمزنگاری در تلاش برای دستیابی به مشروعیت به خود کمک می کند.

– Rptr45 (@ Rptr45) 10 اکتبر 2019