معدنچیان با بمب دشواری کلاسیک Ethereum با موفقیت خلع سلاح می شوند

بمب دشواری کلاسیک Ethereum

بر اساس گزارش های رسمی ، بمب دشواری Ethereum Classic با موفقیت از طریق روش چنگال غیرفعال شده است. چنگال در بلوک 5،899،999 رخ داده و بمب دشواری که Ethereum Classic به ارث برده اکنون تاریخ است. اما بمب دشواری چه بود و این برای پیشرفت ETC به چه معناست؟ ما در مقاله امروز به همه این س questionsالات و سایر موارد پاسخ خواهیم داد.

بمب دشواری چیست?

بمب دشواری یا همان “بمب” که در اسناد رسمی گاهی گفته می شود ، یکی از اجزای کد اصلی Ethereum بود. این کار به منظور افزایش ناگهانی و ناگهانی سختی استخراج تا جایی که استخراج به طور م effectivelyثر غیرممکن شده و هیچ بلوکی پس از آن یافت نمی شود ، طراحی شده است. از این وقایع به عنوان عصر یخبندان یاد می شود ، جایی که زنجیره به طور م frozenثر یخ زده است. این ممکن است از نظر ظاهری ایده بدی به نظر برسد (و اگر در واقع یک عصر یخبندان واقع شود) ، اما طراحان و توسعه دهندگان اصلی دلیل اجرای آن را داشتند.

بمب دشواری کلاسیک Ethereum

بمب دشواری به عنوان بخشی از پرتاب اصلی Ethereum در سال 2015 ایجاد شد. در یک پست رسمی وبلاگ, وینای گوپتا ، هماهنگ کننده انتشار ، دلیل اضافه شدن بمب به کد Ethereum را شرح داد. دلیل این بمب این است که بنیاد Ethereum و توسعه دهندگان آن را مجبور به انتقال Ethereum به دور از استخراج اثبات کار به چیز دیگری می کند. این چیز دیگری در نهایت کاسپر بود ، که انتقال نهایی شبکه Ethereum به اثبات سهام است.

گوپتا نوشت که “تغییر [sic] به شبکه جدید توسط” TheBomb “اعمال خواهد شد”

چسباندن کلاسیک Ethereum با اثبات کار

یک تمایز مهم بین اصلی و کلاسیک این است که در حالی که Ethereum از ابتدا برنامه ریزی کرده است که همیشه از PoW دور شود ، Ethereum Classic با حفظ میل خود به آن متفاوت می شود.

بخشی از این دلیل می تواند این باشد که توسعه دهندگان Ethereum Classic می خواهند که زنجیره آنها بخش قابل توجهی از میزان هش استخراج را که در حال حاضر به Ethereum اختصاص یافته است ، به ارث ببرند. این امر به ویژه پس از عرضه اخیر ماینرهای ASIC سازگار با Ethash توسط Bitmain در اوایل سال جاری منتشر شد. این دستگاه ها از بسیاری جهات مجبور به استخراج Ethereum Classic می شوند (مگر اینکه گزینه دیگری با سودآوری بیشتر در دسترس باشد) ، بنابراین می توانند به سرعت و امنیت زنجیره کمک کنند. حتی برخی شواهد نشان می دهد که استخراج ASIC قیمت سکه را افزایش می دهد ، گرچه این همیشه اجتناب ناپذیر نیست.

Bitmain Ethereum ASIC Miner

مدیر ETC تعاونی آنتونی لوساردی اظهار داشته است که تیم هیچ قصدی برای تلاش برای مقاومت در برابر استخراج ASIC ندارد. آنها احساس می کنند که چنین حرکتی بی هدف و حتی ممکن است مخرب باشد.

بمب خلع سلاح شده است

هورا! چنگال موفق! pic.twitter.com/WADjZcplIo

– ETC Cooperative (ETCCooperative) 29 مه 2018

حساب رسمی توییتر ETC Cooperative چندی پیش اعلامیه ای مبنی بر موفقیت چنگال اعلام کرد. هدف اصلی چنگال البته معرفی کد جدیدی برای Ethereum Classic بود که در آن هیچ بمبی دشوار وجود ندارد. این بدان معنی است که استخراج می تواند به صورت عادی و مطابق با تمام برنامه های اخیر ECIP ادامه یابد. طرح حذف بمب ECIP-1041 است.

چند ساعت پس از چنگال ، تعاونی ETC اعلام کرد که زمان بلوک ها بهبود یافته است (از 22 ثانیه به 14 ثانیه) و نرخ هش شبکه افزایش یافته است.

ما این کار را کردیم! 99٪ hashrate استخراج با موفقیت ارتقا یافت.

زمان انسداد سریعتر می شود از 22 ثانیه به 14 ثانیه کاهش می یابد.

هاشرات با افزایش 5 TH / s -> 8 TH / s ؛ امنیت شبکه. https://t.co/vYuyzgVQ10

– ETC Cooperative (ETCCooperative) 30 مه 2018

قیمت سکه های ETC از زمان پمپ قیمت عظیم در پایان سال گذشته روند نزولی کلی داشته اند. هر واحد ارز با بالاترین قیمت خود در هر زمان معادل 36.42 دلار ، با قیمت های امروز در حدود 13 تا 15 دلار ثابت ماند. این میزان از محل نشستن ارز اندکی پس از انشعاب که به طور معمول در محدوده 1 تا 1 دلار بود ، هنوز یک افزایش قابل توجه است. به نظر نمی رسد تاکنون قیمت ها از زمان تکمیل چنگال به هیچ وجه قابل توجهی حرکت نکرده باشند.

قیمت ETC در 30 روز گذشته ، تصویر از طریق coinmarketcap.com

چه چیزی برای ETC بعدی است?

اکنون که بمب دشواری از بین رفته است ، توسعه دهندگان Ethereum Classic بر جدیدترین ماشین مجازی یا پیاده سازی ماشین مجازی خود به نام Sputnik و همچنین توسعه پشتیبانی زنجیره ای جانبی تمرکز خواهند کرد. Sidechains یک بلاکچین جداگانه است که با Ethereum Classic همگام سازی می شود و به طور بالقوه می تواند برخی از ویژگی های مفید مانند تغییر پذیری را فراهم کند ، که شرکت ها مطمئناً به دلیل حفظ حریم خصوصی به آنها نیاز دارند. به عنوان مثال ، اگر آنها نیاز به حذف اطلاعات حساس شخصی یا داده های مشتریان یا کارمندان قبلی داشتند. این نوع انعطاف پذیری می تواند ETC را به یک انتخاب جذاب برای شرکت های خصوصی تبدیل کند.

این پروژه همچنین در نظر دارد دومین رویداد سالانه اجلاس کلاسیک Ethereum را برگزار کند ، رویداد امسال اواخر ماه سپتامبر در کره جنوبی برگزار می شود. و بنابراین گرچه ممکن است قیمتها بلافاصله به چنگال پاسخ ندهند ، این نیز می تواند نشانه خوبی باشد. از این رو ، اعتماد دارندگان ETC تضعیف نشده است و استحکام قیمت به وضوح این را نشان می دهد.