Ethereum on Fire: رکورد مصرف روزانه گاز را می بیند و شبکه Chainlink را راه اندازی می کند

اتریوم

شبکه Ethereum به لطف روند صعودی ثابت تقاضای روزافزون ، به همان اندازه فعالیت های خود را انجام می دهد.

در تاریخ 29 مه ، سایت ردیاب اترسک نشان داد که Ethereum بیش از 49 میلیارد واحد گاز را در پرداخت به اپراتورهای گره پردازش کرده است ، رکورد جدیدی برای دومین بلاک چین بزرگ پس از بیت کوین.

اتریوم

گاز واحد اصلی قیمت گذاری است که در اکوسیستم اتریوم مورد استفاده قرار می گیرد و به کاربران کمک می کند تا هزینه انجام معاملات و قراردادهای هوشمند را تشخیص دهند. یک واحد گاز از 20 Gwei تشکیل شده است که یک مخزن اتر (ETH) ، دارایی بومی و سوخت مجازی شبکه پروژه است. یک gwei 10 ** 9 از wei است ، در حالی که یک wei 1/10 ** 18 از یک اتر است.

روز گذشته ، شبکه اتریوم رکورد خود را در مصرف گاز مصرفی روزانه شکست. pic.twitter.com/c4ybS3vcoQ

– ETHGasStation (ETHGasStation) 30 مه 2019

افزایش فعالیت شبکه منجر به ازدحام شدید نشده است ، زیرا هزینه ها و زمان معاملات در این هفته پایین است. به ازای هر سایت تجزیه و تحلیل گاز ETH ، قیمت بنزین پیشنهادی برای معاملات یک گیگاوات در زمان پرس بود – تقریبا 0.005 دلار آمریکا – و میانگین زمان انتظار برای تأیید معامله یک بلوک یا تقریباً 12 ثانیه بود.

چنین عملکردهایی نسبت به زمانی که فعالیت Ethereum در گذشته افزایش یافته بود ، یعنی زمانی که محبوبیت CryptoKitties برای اولین بار در سال 2017 منفجر شد و معاملات در شبکه بلاکچین به شدت کاهش یافت ، به طور قابل توجهی بهتر شده است ، که باعث می شود کاربران برای دریافت سریع تر تأیید هزینه های زیادی بپردازند..

در مورد آنچه که منجر به اوج فعالیت فعلی شده است ، بدون شک خوش بینی سرسختانه بازگشت به اقتصاد رمزنگاری محرک بزرگی بوده است. از آنجا که قیمت بیت کوین ، اتر و سایر سکه های برتر در ماه های اخیر روند صعودی داشته اند ، فشار خرید در اطراف این پروژه ها در حال افزایش است.

بنابراین با خرید اتر بیشتر ، از اتر بیشتر استفاده می شود – و در بعضی موارد ، چنین اتر در برنامه های مالی غیرمتمرکز مانند MakerDAO CDP قفل می شود تا وامهای پایدار کوین را فقط برای خرید اتر بیشتر دریافت کند. به تازگی ، مقدار وام معوق در سیستم عاملهای برتر DeFi Ethereum برای اولین بار به 100 میلیون دلار ارزیابی رسیده است که نشانگر افزایش تقاضا است.

https://twitter.com/max_bronstein/status/113409536369783169024

فراتر از حد اهرم و حدس و گمان ، بازی بلاکچین مورد حمایت Ethereum نیز در حال افزایش است. به عنوان مثال ، پشتیبانان CryptoKitties ، آزمایشگاه Dapper ، اخیراً از یک جنگ سلطنتی جدید در Cheeze Wizards رونمایی کرده اند ، که قبلاً 1000 اتر را به عنوان پرداخت برای نشانه های جادوگر قابل پرداخت بازی ارسال کرده است..

آنچه باید منتظر ماند این است که آیا قبل از تحقق ارتقاren آرامش Ethereum “ETH 2.0” ، ویزهای احتقان شبکه بیشتری وجود دارد یا خیر..

نقطه عطف دیگری؟ اوراکل غیرمتمرکز در Ethereum ، با تشکر از ChainLink Mainnet

فعال شدن شبکه اصلی ChainLink در تاریخ 30 مه هیچ رکوردی را شکست ، اما یک نقطه عطف برای اکوسیستم گسترده تری Ethereum بود.

این به این دلیل است که راه اندازی شبکه اصلی ، قابلیت های غیرمتمرکز اوراکل را به Ethereum آورده است ، واقعیتی که ممکن است باعث شود “قرارداد هوشمند” بلاکچین “هوشمندانه تر از همیشه” باشد ، زیرا این اوراکل ها قادر به تغذیه داده های دنیای واقعی به هوشمندانه اتریوم هستند قراردادها.

راهنمای Chainlink

در یک ارتباط اعلامیه, سرگئی نظروف ، رهبر جامعه ChainLink و مدیر اجرایی SmartContract.com ، توضیح داد که چگونه این پروژه از تمرکززدایی برای بررسی داده های خارجی که سخنانش دریافت و ارسال می کند ، استفاده کرد:

“رویکرد Chainlink برای حل مشکل” شخص ثالث مورد اعتماد تنها “از همان روشی استفاده می کند که خود قراردادهای هوشمند را تأمین می کند: محاسبات غیرمتمرکز. شبکه Chainlink به چندین گره مستقل اجازه می دهد تا محاسبات غیرمتمرکز را در مورد صحت ورودی خارجی انجام دهند قبل از اینکه در یک قرارداد هوشمند بنویسد. “

در آن پست ، نظروف گفت که برخی از اولین شبکه های سخنرانی در Ethereum با محوریت بازیابی “قیمت های قابل اطمینان بازار” متمرکز شده اند ، به عنوان مثال نرخ تبدیل ETH-USD.

بنابراین درست در حالی که Ethereum بیش از هر زمان دیگری مورد استفاده قرار می گیرد ، قابلیت های موجود در بلاکچین و اطراف آن نیز به طور پیوسته به اوج جدیدی می رسند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me