مقررات بیت کوین: روسیه برای اصلاح مقررات KYC و تجارت غیرقانونی غیرقانونی

Russia Crypto

گزارش های خارج از روسیه نشان می دهد که قانونگذار این کشور در تلاش است تا مقررات موجود درباره مشتری شما (KYC) را برای تجارت در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه اصلاح کند. نهادهای نظارتی می گویند این اقدام بخشی از مبارزه با پولشویی و سایر معاملات مالی غیرقانونی است. اصلاحیه پیشنهادی در حالی است که پارلمان این کشور در حال توسعه یک چارچوب نظارتی جامع برای ارزهای رمزپایه است.

Russia Crypto

غیرقانونی بودن تجارت بیت کوین ناشناس

طبق یک رسانه محلی روسیه ، ایزوستیا ، دومای دولتی (پارلمان روسیه) برنامه ها برای ارائه لایحه ای که نیازهای KYC را برای معاملات ارزهای رمزپایه اصلاح می کند. این اصلاحیه تصریح می کند که تمام معاملات ارزهای رمزپایه از انطباق دقیق همان شرایط شناسایی سایر معاملات مالی پیروی می کنند.

آناتولی آکساکوف ، رئیس کمیته بازارهای مالی در دومای دولتی ، در مورد جزئیات الگوی جدید KYC گفت:

“بدون مقیاس گذاری از طریق یک فرآیند شناسایی ، کاربران قادر به انتقال پول از بانک های روسیه به دارایی های مالی دیجیتال ، به ویژه ارزهای رمزپایه نیستند.”

بر اساس طرح پیشنهادی ، تجارت ناشناس بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه غیرقانونی خواهد شد. با این حال ، آکساکوف جزئیات مربوط به سازوکارها یا رویه های خاص و همچنین موسسه مجاز مسئول نظارت بر سیاست اجرای KYC را ارائه نداد..

به گفته رئیس ، هدف از اصلاحیه کمک به مبارزه با فساد و پولشویی است. آكساكف اظهار نظر كرد كه وزارت دارایی این كشور همچنین معتقد است كه معرفی پروتكل های KYC قوی در صحنه تجارت ارزهای رمزنگاری شده مصلحت است. در آگوست 2018 ، بلاکونومی گزارش داد که روسیه در تلاش است معاملات ارزهای رمزنگاری شده غیر مجاز را غیرقانونی اعلام کند.

این اقدام پارلمان این کشور ، تصویب تصمیم مشابهی را که کره جنوبی برای ممنوعیت تجارت ارز رمزنگاری شده ناشناخته اتخاذ کرده ، بازتاب می دهد. در آغاز سال 2018 ، ناظران با صدور فرمانی همه حساب های تجارت ارز مجازی را موظف کردند که با حساب های بانکی واقعی مرتبط شوند. مقامات کره جنوبی گفتند که این اقدام برای جلوگیری از پولشویی و همچنین تجارت زیر سن قانونی است.

کرملین مشتاق در مورد مقررات ارز رمزنگاری شده است

مفاد اصلاح شده KYC بخشی از تلاش های پارلمان این کشور برای ایجاد مقررات کاملاً مشخص برای تجارت ارزهای رمزپایه است. به گفته آکساکوف ، ناقضان قوانین پیشنهادی KYC با 15 سال حبس اجباری که به جرایم پولشویی محکوم شده روبرو می شوند.

تنظیم صنعت در حال ظهور ارز مجازی برای مقامات روسیه چالش برانگیز است زیرا بسیاری از ذینفعان در توافق در مورد موضوعات مهم توافق نمی کنند. ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، از دومای دولتی خواست تا پیشرفت خود را در زمینه ایجاد قوانین برای ارزهای مجازی تسریع کند. با توجه به این تماس ، مجلس قانونگذاری کشور مقررات رمزنگاری را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از فعالیت های جلسه بهار 2019 خود معرفی کرد.

برای علاقه مندان به ارزهای رمزپایه روسی ، اقداماتی که توسط نهادهای نظارتی در این کشور انجام می شود ، پیامدهای مثبتی برای این صنعت دارد. برخی از فعالان بازار می گویند این پیشرفت به معنای تایید ضمنی ارزهای مجازی است.

والری پتروف ، نایب رئیس انجمن ارزهای رمزپایه و بلاکچین روسیه گفت که ایجاد یک چارچوب نظارتی برای ارزهای رمزپایه ، ارز دیجیتال را معادل پول فیات می داند. با این حال ، در حال حاضر منتقدین این دادرسی ها هستند که می گویند قانونگذاران باید ذینفعان صنعت را در روند تصمیم گیری گنجانند. به گفته آنها ، کنار گذاشتن فعالان بازار می تواند منجر به ظهور قوانینی شود که برای صنعت مفید نیستند.

آرتم کلتسوف در مورد حرکت به سمت تنظیم بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی اظهار داشت که معامله گران بیت کوین به زودی می توانند با پشتوانه قانونی فعالیت کنند و از تمام مزایای مربوط به آن مانند دسترسی به خدمات بانکی بهره مند شوند. کلتسوف ، رئیس کمیته کاری اقتصاد دیجیتال و فناوری بلاکچین در دومای دولتی ، منظره نظارتی نوظهور در روسیه را به آنچه در مراکز رمزنگاری مانند سوئیس مستقر شده است ، تشبیه کرد..