بمب توجه: Libra یک مخاطب عظیم در چین به دست می آورد و با AliPay / WeChat رقابت می کند

چین

ترازو در چین رو به پیشرفت است. بله ، شما درست خواندید ، چین. علی رغم این واقعیت که اکثر رسانه های غربی و خود فیس بوک در این کشور ممنوع است ، ادعا می شود که شهروندان چینی خود را از نزدیک در پی درام مربوط به ارز رمزنگاری شده فیس بوک می دانند. عجیب ، درست است?

چین

یک جمله که باعث ایجاد ترازوی در چین شده است

یادداشت شده توسط مفسر ارز رمزنگاری چینی CnLedger روز پنجشنبه ، داده های Google Trends حاکی از آن است که “Facebook Libra” در چین یک اصطلاح جستجو محبوب است. در واقع ، آنها می نویسند که کاربران اینترنتی ایالات متحده فقط 10٪ به عنوان کاربران اینترنت چینی به عبارت جستجوی فوق الذکر علاقه مند هستند. آنچه عجیب است این است که Google در کشور آسیا از نظر فنی ممنوع است ، و این آمار را بیشتر تقویت می کند.

Libra نه تنها در گوگل چینی ، بلکه Weibo نیز محبوب است. سرمایه گذار خطرپذیر ارز رمزپایه و خیرخواه بیت کوین ، دووی وان ، اشاره کرد که Libra به عنوان دومین موضوع پرطرفدار در بستر مشابه Twitter شناخته شده است. وی افزود که در هر داده از Weibo ، موضوع بیش از 220 میلیون بازدید و ده ها هزار نظر مشاهده کرده است.

# ترازو دومین موضوع برتر در Weibo ، توییتر چینی را ایجاد کرد &# 128293؛&# 128293؛

برخلاف دادرسی اول ، در خارج از گروه های رمزنگاری سر و صدای زیادی ایجاد نکرد ، در جلسه دوم مارکوس اعتراف کرد “Libra با Alipay / Wechat رقابت خواهد کرد” که بمب توجه را به طور گسترده ای تحریک می کند nlw ساعت روایت pic.twitter.com/9UeLn4dvop

– دووی … وان &# 128477؛ &# 129430؛ (DoveyWan) 18 جولای 2019

به گفته وان ، این روند به راحتی قابل توضیح است. او می نویسد که این “بمب توجه” در چین به دلیل اشاره دیوید مارکوس به Alipay و WeChat Pay ، دو اکوسیستم پرداخت دیجیتال برجسته کشور.

در جلسه استماع روز چهارشنبه ، رئیس Blockchain در فیس بوک اظهار داشت که اگر Libra به بازار بیاید ، احتمالاً با دو سرویس پرداخت چینی رقابت می کند. بنابراین احتمالاً به دلیل فرهنگ میهن پرستی در چین ، ده ها هزار نفر در Weibo به سرعت واکنش نشان دادند. به طور مثال ، از هر شش نظر Weibo که وان از 5 موضوع گرایش یافته ، پنج مورد اظهار داشت که مردم محلی انتظار موفقیت Libra را ندارند ، چه رسد به سرقت برخی از سهم بازار WeChat.

People’s Bank of China برای راه اندازی Libra آماده می شود

جالب اینجاست که بانک مردم چین نسبت به شانس Libra بدبین نیست. در واقع ، بانک مرکزی چین حتی برنامه هایی برای راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را برای پاسخ دادن به Libra نشان داده است ، اگر موفق شود.

این می تواند نشان دهد که مقامات مالی ارز رمزنگاری شده ، که توسط برخی از بزرگترین نامهای فناوری و دارایی آمریکا پشتیبانی می شود – شرکتهایی که پکن به وضوح می خواهد از آن جلوگیری کند – را تهدید می داند..

طبق گزارش های قبلی Blockonomi ، رئیس بخش تحقیق در بانک مردم چین ، وانگ شین ، به حضار در دانشگاه پکن گفت که Libra می تواند بر ثبات مالی بین المللی تأثیر بگذارد و بنابراین یوان.

چیزی که وانگ از آن می ترسد این است که ارز رمزنگاری شده بیشتر توسط دلار ایالات متحده پشتیبانی می شود اما در سراسر جهان در دسترس خواهد بود ، و حتی بیشتر از آنچه در حال حاضر است به ایالات متحده نفوذ می دهد..

دیجیتالی شدن یوان ، که مسلماً از طریق WeChat Pay در حال انجام است (به معنای واقعی کلمه 90 درصد فروشگاه ها و خدمات این محیط پرداخت را در مناطق شهری می پذیرند) ، به لحاظ نظری به چین فرصتی برای مبارزه با رشد ترازو می دهد. اما اینکه “ارز رمزپایه” یوان در دنیای واقعی موفق می شود یا نه ، مشخص نیست.

بازگشت به سبک

علاقه ناگهانی چین به Libra فقط احیای صنعت ارزهای رمزنگاری شده را در کشور ایجاد می کند.

در اوایل این ماه ، Sina Finance ، یک ارائه دهنده عمده اخبار و داده های مالی ، داده های خوراک قیمت بیت کوین و ارز رمزنگاری شده را به برنامه خود اضافه کرد. این خوراک شامل اطلاعات مربوط به بیت کوین ، بیت کوین کش ، Litecoin ، Ethereum و Ripple’s XRP است.

طبق گزارش های محلی ، این داده ها فقط از طریق برنامه سینا در دسترس است ، نه از طریق وب سایت. همچنین گزارش شده است که این بخش جدید در مورد برنامه Sina Finance شامل اخبار مربوط به ارزهای رمزپایه و بلاکچین است ، اما خیلی مشخص نیست که سینا از چه منابعی اخبار اخبار را به دست می آورد.

همچنین ، تحلیل کلمات کلیدی WeChat در حجم “بیت کوین” افزایش چشمگیری را به ثبت رسانده است. در واقع ، در نود روز گذشته حجم کلمات کلیدی برای اصطلاح چینی برای “بیت کوین” پنج برابر افزایش یافته است.