در حرکت تاریخی ، ونزوئلا ارز ملی فیات را به پترو پیگ می زند

سکه پترو ونزوئلا

به نظر می رسد ارز رمزنگاری شده اصلی ونزوئلا ، پترو ، اولین بار تاریخی دیگری را ایجاد می کند. هفته گذشته ، نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که دولت وی تصمیم گرفته است که ارز فیات موجود به نام Bolivar Fuerte (بولیوار قوی) را 95٪ کاهش دهد. ارز فیات ونزوئلا خواهد شد اکنون میخکوب شود به ارزش ارز رمزنگاری شده ملت. ظاهرا پترو 60 دلار برای هر پترو ثابت است ، هرچند اولین مورد تاریخی پیدا کردن ارزش واقعی بازار برای رمزنگاری را دشوار می کند.

سکه پترو ونزوئلا

اوایل سال جاری ، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ اولین فرمان اجرایی را ایجاد کرد (EO) مربوط به ارز رمزنگاری شده است. EO هرکسی (که قصد استفاده از سیستم مالی غرب را دارد) خرید یا استفاده از Petros را ممنوع کرد. این EO شاید لازم نبوده است ، زیرا کالای فیزیکی واقعاً توسط پترو پشتیبانی نمی شود.

ذخایر نفتی ونزوئلا به جای اینکه توسط بشکه های نفت پشتیبانی شود ، پشتیبانی می شود. نحوه دستیابی به قیمت ثابت 60 دلار USD حدس هر کسی است ، زیرا صنعت نفت ونزوئلا در دراز مدت سقوط کرده است که هیچ نشانه ای از کندی را نشان نمی دهد. این افت از سال 1998 آغاز شد, سالی که رئیس جمهور سابق هوگو چاوز روی کار آمد. از زمانی که رهبر سابق بیش از یک دهه درگذشت ، صنعت نفت ونزوئلا وضعیت بسیار بدی داشته است.

پترو بشکه ای در زمین است

برخلاف اوراق بهادار پترو ، ذخایر نفتی ونزوئلا پشتیبانی می شود. در حالی که ذخایر نفتی ونزوئلا بزرگترین ذخایر موجود در جهان است ، درآمد کسب آن بسیار دشوار است. در بهترین شرایط اقتصادی – اقتصادی ، استخراج و تصفیه نفت خام اورینوکو گران است. اکنون ، تقریباً کمبود سرمایه گذاری خارجی در دارایی های ونزوئلا وجود دارد ، ذخایر نفتی آنها اساساً بی ارزش است.

ارزهای رمزپایه ملی

بخوانید: ارزهای رمزپایه ملی

برای راه اندازی هر میدان نفتی به سرمایه عظیم سرمایه نیاز دارد و برخی از باهوش ترین مهندسان جهان هستند. برای ونزوئلا جذب درخشان ترین و بهترین ها حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. خام اورینوکو یک روغن خام ترش و سنگین است ، به این معنی که اگر می خواهید آن را به محصولات قابل استفاده تصفیه کنید ، کارهای بیشتری باید انجام شود.

برای اینکه یک داستان طولانی ، طولانی ، کوتاه باشد موضع ضد تجاری ونزوئلا از زمان روی کار آمدن هوگو چاوز ، فرصت ونزوئلا را برای گسترش یا حتی حفظ زیرساخت های نفتی آنها از بین برد. این واقعیت را اضافه کنید که امروز اقتصاد ونزوئلا برای زنده ماندن تقریباً کاملاً به صادرات نفت وابسته است و نمی توان دلیل آن را سخت دانست. عدالت هوشیارانه جایگزین پلیس شده است در بسیاری از مناطق ونزوئلا.

همچنین ، به نظر می رسد کسی در تلاش است رئیس جمهور مادورو را بکشید با هواپیماهای بدون سرنشین انفجاری.

داش به نظر می رسد خوب است

برای دلالان ارزهای رمزپایه آسان است که فراموش کنند در بعضی از نقاط ، مردم در واقع روزانه از رمزنگاری به عنوان ارز استفاده می کنند. برای مدت طولانی Bitcoin در ونزوئلا بسیار محبوب بود ، اما اکنون به نظر می رسد Dash به ونزوئلایی ها کمک می کند تا هزینه کالاها و خدمات را پرداخت کنند.

طبق گزارش های Cryptobuyer از ژوئن سال جاری, داش پذیرفته می شود توسط تعداد بیشتری از مشاغل در ونزوئلا. از ژوئن 2018 ، بیش از 500 مشاغل به عنوان راهی برای انجام و دریافت پرداخت ها ، به Dash مراجعه کرده اند. این فقط فروشگاه های محلی نیستند ، Remax ونزوئلا ، Motos Bera و Susy Cookies همگی داش را قبول می کنند ، حتی با کاهش قیمت رمزنگاری که از سال آغاز شده است.

واقعیت ساده این است که در مکان هایی مانند ونزوئلا ، مردم به راهی برای فرار از ارز فیات که اساساً بی ارزش است ، نیاز دارند. پترو در هیچ کجا ، چه با جمعیت ونزوئلا و چه با شرکای تجاری آنها ، محبوبیت چندانی نداشته است. در حالی که میل بسیاری از کشورهای اوراسیا برای نادیده گرفتن تحریم های واشنگتن ، ونزوئلا افزایش یافته است موفق نبوده است در جذب مردم به پتروشان.

یک نمونه افراطی

هنگامی که در کل آنها مشاهده می شود ، نوشتن کل سیستم مالی در ونزوئلا به عنوان کلاهبرداری کاملاً آسان است. دولت به وضوح از کنترل خارج شده است. آنها از توانایی خود برای ایجاد ارز اعم از فیات و دیجیتال برای هر دستاورد کوتاه مدت که می توانند مدیریت کنند استفاده می کنند.

واحد پول فیات

بخوانید: مشکلات ارز فیات

آنچه در مورد پترو صادق است را می توان به طور كلی برای هر واحد پول تحت حمایت دولت معتبر دانست. دولتها فقط توانایی بدست آوردن از طریق مالیات را دارند که واقعاً نمایانگر عملکرد ارزش آفرین یک جامعه است. اگر جامعه ای نتواند چیزهای با ارزشی خلق کند ، هر ارز از نظر سازماندهی محکوم به شکست است.

نسل اول ارز رمزنگاری شده طرفداران وفاداری پیدا کرد زیرا سیستم مستقر را قطع کرده و تجارت واقعی بین همتا را مجاز می دانست. اکنون که شرکت های زیادی وارد فضای بلاکچین شده اند ، اساساً دلیل جذابیت رمزنگاری ها در وهله اول فراموش می شود.