سازنده اکوسیستم افزایش پایداری برای تصحیح میخ دلار را در نظر می گیرد

سازنده دای

از آنجایی که در هفته های اخیر نرخ دلار آمریکا در مورد دلار ثابت Staincoin از زیر 1 دلار کاسته شده است ، جامعه سازندگان ، سازندگان و کاربران اکوسیستم MKR و DAI با دو رمز ، در حال بررسی یک پیشنهاد حاکمیت جدید با هدف اصلاح پایه ثابت دلار هستند.

Dai ، یک ستاره نشانه در حال ظهور در فضای Ethereum ، می تواند با استفاده از موقعیت های بدهی وثیقه یا CDP از طریق تیم سازنده خود را قرض دهد CDP Portal dapp. این موقعیت ها به کاربران امکان می دهد وامهای غیرمتمرکز را با استفاده از اتر (ETH) به عنوان وثیقه دریافت کنند. سازنده در کل Dai تولید شده از طریق CDP به اصطلاح “هزینه پایداری” که در حال حاضر 1.5 درصد است ، جمع می کند.

سازنده دای

پیشنهاد دولت برای افزایش هزینه پایداری دای

روز دوشنبه ، 4 مارس ، تیم خطر موقت بنیان ساز ، که مدیر توسعه جامعه سازندگان ریچارد براون گفته است “پیشنهادات صنایع دستی که به جامعه امکان می دهد یک سیاست پولی سالم را برای حفظ تعادل عرضه و تقاضای دای اجرا کنند”. یک پیشنهاد حاکمیت برای افزایش هزینه ثبات دای به 3.5 درصد ارائه داد.

پیشنهاد دولت نظرسنجی برای افزایش 2٪ هزینه پایداری اکنون 72 ساعت زنده است. این امر رأی گیری اجرایی در تاریخ 8 مارس را اعلام می کند. در زیر زمینه بیشتری کسب کنید: https://t.co/jcX3V3LLUv # رأی دهید یا دائی

– سازنده (@ MakerDAO) 4 مارس 2019

یک دوره رأی گیری برای حاکمیت نظرسنجی تا 7 مارس ادامه دارد. در این مدت دارندگان توکن MKR می توانند به رای دهند یک قطعنامه در حمایت یا مخالف افزایش هزینه. این قطعنامه برای هدایت رای نهایی در 8 مارس استفاده خواهد شد.

در اعلامیه انجمن ، Maker’s Brown گفت Risk Team’s آخرین تجزیه و تحلیل اقدامات حاد مورد نیاز برای بازگرداندن میخ Dai به 1 دلار را نشان داد:

“بررسی داده های موجود به شدت نشان می دهد افزایش هزینه ثبات ضروری است. قیمت ارز Dai در چندین صرافی بزرگ ، از جمله Coinbase Pro و Bitfinex ، به طور مداوم در محدوده 0.975 تا 0.985 دلار به مدت 1-2 ماه در حال چرخش است. مبادلات غیرمتمرکز با حجم / نقدینگی کافی مانند Eth2Dai نیز همین اختلاف را تأیید می کنند. “

براون گفت که موجودی های بزرگ دای “در بین تولیدکنندگان بازار و میز تحریر” و تأثیر کم “از افزایش قبلی نرخ پایداری” مهمترین دلیل افزایش بیشتر هزینه است.

وی افزود: “تشویق به بسته شدن CDP از طریق افزایش هزینه پایداری (در نتیجه کاهش Dai برجسته) به شدت به عنوان اقدام مناسب تلقی می شود”.

CDP خود را ببندید ، چرا شما نمی شوید!

هزینه پایداری Dai در طول عمر CDP تولید می شود ، بنابراین هرچه موقعیت خود را باز کنید ، بدهی بیشتری به شما تعلق می گیرد.

افزایش 1.5 درصدی هزینه های CDP را بسیار گران می کند ، با این ایده که برخی از کاربران به طور طبیعی موقعیت های خود را می بندند – و بنابراین مقدار Dai را کاهش می دهند – برای جلوگیری از افزایش قیمت.

اخیراً ، MakerDAO واقعاً در حال آزمایش است.

مقدار DAI به طور متوسط ​​کمتر از 1 $ است و ممکن است از زمان ایجاد بیش از حد DAI ها همچنان ادامه داشته باشد. این احتمالاً توسط افرادی ایجاد شده است که DAI از طریق ابزارهای Defi (به عنوان مثال مرکب) وام / حاشیه می دهند.

راه حل؟ هزینه پایداری را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. https://t.co/KUD580IZ2F

– فیلیپ کاستونگوای (PhABCD) 4 مارس 2019

البته باید دید آیا 3.5٪ هزینه پایداری برای اصلاح میخ Dai به ترتیب کوتاه کافی خواهد بود یا خیر ، زیرا دو افزایش هزینه قبلی بی اثر بوده است.

حداقل ، مقدمه این پیشنهاد تأکید می کند که جامعه سازندگان در حال حاضر در تلاشند تا چگونه بهترین حالت را برای بازگشت ثبات به ثبات محبوبیت روزافزون خود پیدا کنند.

فکر کردن در مورد نرخ بهره

همانطور که چشم انداز اکوسیستم اتریوم در مورد راه اندازی امور مالی باز به جلو پیش می رود ، مجموعه ای از سیستم عامل های اعطای وام بدون مجوز در حوزه آن افزایش یافته است.

موردی که تاکنون در مورد آن بحث کرده ایم Maker CDP Portal dapp است که انتظار افزایش نرخ بهره به 3.5 درصد را دارد. هنوز مشخص نیست که آیا این افزایش به مرحله رأی گیری می رسد یا خیر ، اما به نظر می رسد یک حمایت اساسی در مورد این افزایش وجود دارد.

دو رقیب دیگر برای جلب وام های ثابت Bitcoin Ethereum هستند ترکیب و اهرم دارما. مرکب از نرخ بهره متغیری استفاده می کند که به طور مداوم به سمت بالا یا پایین می رود. و Dharma Lever ، یک سیستم قرض الحسنه و وام ، در حال حاضر در مرحله آلفای خود قرار دارد و دارای یک نرخ سود آزمایشی 0.1 درصد است ، اگرچه مکس برونشتاین از دارما گفت که نرخ “براساس تقاضای بازار تغییر می کند”.

چگونگی عملکرد هر سه این سیستم عامل در سال های آینده در حال حاضر یک سوال باز است ، اما کاربران رمزپایه مطمئن هستند که نرخ بهره خود را از نزدیک دنبال می کنند.