سانسور و تمرکززدایی: الکس جونز قناری در معدن ذغال سنگ است

الکس جونز جنگ اطلاعات

طبق گزارشات اخیر ، الکس جونز و امپراتوری بدنام رسانه ای “اطلاعات جنگ” او سانسور شده و از اپل ، گوگل (یوتیوب) و اسپاتیفای حذف شده است. این شامل همه ویدیوها ، پادکست ها و تبلیغاتی است که از شما سلب شده است. به گفته سردبیر Info Wars ، علی رغم اینکه این شرکت ها جداگانه هستند ، این ممنوعیت ها در عرض 12 ساعت از یکدیگر رخ داده است پل جوزف واتسون, کانال آنها به وقت پرس هنوز در YouTube فعال است. این اقدام آشکار سانسور اندیشه های سیاسی مثالی عالی است که چرا به رسانه های غیرمتمرکز و مقاوم در برابر سانسور نیاز داریم و چرا به راحتی نمی توانیم به رسانه های خود به تعداد انگشت شماری از نخبگان رسانه های اجتماعی اعتماد کنیم.

الکس جونز جنگ اطلاعات

الکس جونز ، تصویر جنگ اطلاعات از Variety.com

الکس جونز و اطلاعات جنگ

برای کسانی که غافلند ، الکس جونز یک شخصیت رسانه ای مستقل جنجالی است که در مورد موضوعات مختلف سیاسی و اجتماعی گزارش می دهد و توضیحاتی ارائه می دهد. او خود را آزادیخواه توصیف می کند و دیرینه محافظه کار. اما از آنجا که دیدگاه ها و نظرات او با دیدگاه های کاملاً چپ و جهانی گرایانه دروازه بانان اصلی رسانه های اجتماعی منطبق نیست ، جونز و سازمان او هدف محبوب برای شرکت های فناوری و نخبگان رسانه ای سالهاست.

https://twitter.com/RealAlexJones/status/1026564123314679808

با این حال ، این اقدام اخیر یک سوگیری سیاسی روشن را نشان می دهد و نشان می دهد که ارواح رسانه های اجتماعی مایلند هر آنچه را که ناپسند باشد ، سانسور کنند – حتی اگر ظاهراً تحت آزادی بیان باشد. ویرایشگر اطلاعات جنگ PJW این “امپریالیسم فرهنگی” را در ویدئویی اخیر با هدف پاسخ به ممنوعیت های پتو نامیده است.

PJW علاوه بر این ادعا می کند که دلیل اجرای این ممنوعیت ها ، به گفته غول های شبکه های اجتماعی ، این است که کانال جونز ادعا می شود “برای توصیف افراد تراجنسیتی ، مسلمان و مهاجر از یک زبان ضد انسانی” استفاده می کند ، که این سیاست های گفتار نفرت ما را نقض می کند.

سالهاست که الکس جونز ریاکاری نژادی می کند:

گروه های شبه نظامی سفیدپوش در برابر پلیس اسلحه می گیرند = الکس جونز: "ما باید با استبداد مبارزه کنیم & دولت استبدادی"

سیاهپوست سیاه توسط پلیس کشته شد = الکس جونز: "بیاموزید که چگونه از اقتدار اطاعت کنید"

– طارق نشید &# 127482؛&# 127480؛ (tariqnasheed) 6 آگوست 2018

برخی از افراد مانند طارق نشید ، مجری رادیو ، از دیدن جونز که حساب های مختلف خود را از دست داده ، خوشحال هستند.

اما اینکه آیا شما با پیام جونز ، یا پیام اطلاعات جنگ موافق هستید یا نه ، بی ربط است. این واقعیت که این شرکت ها با هم توافق کرده اند که ممنوعیت ها را در یک زمان تقریبی و در برابر همان هدف منعکس می کنند ، یک واقعیت ساده را نشان می دهد. ما باید از این غول های رسانه ای بیش از حد متمرکز که هدف آنها دستکاری در گفتمان عمومی از طریق سانسور و دخالت در روایت عمومی است ، دور شویم..

این شرکتهای خاص سالهاست که محتوای متناسب با گرایشهای سیاسی آنها را ممنوع و سانسور می کنند. اما این اولین بار است که آنها علیه حسابی اقدام می کنند که قبلاً میلیون ها مشترک داشته و مورد بحث مکرر آن بوده است تلویزیون اواخر شب.

رسانه های غیرمتمرکز درمانی بالقوه برای سانسور سیاسی

در پی گوگل ، فیس بوک ، توییتر و یوتیوب به طور فعال حساب های افرادی را که با آنها موافق نیستند ممنوع و ممنوع می کند ، تعدادی از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ظاهر شده اند که قول می دهند هرگز سانسور نمی کنند. این سیستم عامل ها همچنین به طور معمول دارای نوعی اتصال با ارز رمزنگاری شده ، توکن هستند و یا در مورد پروژه هایی مانند آکاشا.

سایتی که پیش از این درباره آن نوشتیم ، Minds.com ، قول می دهد کاملاً بدون سانسور (بدون نقض قانون). این پلتفرم مردم را به مشارکت و ارسال مطالب ارزشمند از طریق سیستم پاداش نشانه تشویق می کند. سپس می توان از این نشانه ها برای “تقویت” پست ها استفاده کرد ، تضمین می کند که آنها به مخاطبان بیشتری نشان داده می شوند ، یا اگر بعد از خروج سیستم از نسخه بتا ، احتمالاً می توانند در بازار آزاد فروخته شوند..

ما با بیل اوتمن ، بنیانگذار Minds.com تماس گرفتیم تا نظر او را در مورد آنچه برای الکس جونز و اطلاعات جنگ اتفاق افتاده دریافت کنیم. او به ما گفت:

شبکه های اجتماعی تاسیس با تشدید چنین سانسور بی دلیل در حال گور قبرهای خود هستند. آنها نه تنها مشكلاتي را كه ادعا مي كنند مي خواهند از طريق Streisand Effect و ساير پديده هاي مميزي حل شوند ، تقويت مي كنند بلكه باعث هجوم گسترده کاربران به دنبال راه حل هاي غيرمتمركز و منبع باز مي شوند. ایده های جنجالی برای تکامل جوامع سالم ضروری است. این امر از نظر تجربی ثابت شده است و اگر آنها بخواهند موضوع را حفظ کنند بلافاصله مسیر خود را تغییر می دهند.

یکی دیگر از گزینه های محبوب Gab.ai است که همچنین قصد دارد از فناوری بلاکچین برای تشویق و شکل گیری تعاملات کاربران با سایت استفاده کند. همچنین کاملا ضد سانسور است.

یادآوری اینکه Gab و Minds تنها شبکه های رسانه های اجتماعی هستند که استاندارد آزادی بیان را که مطابق با تعریف دیوان عالی کشور از اصلاحیه اول است ، حفظ می کنند.. https://t.co/MMZEJgNWejhttps://t.co/Y3fvNgUVqF

– پل جوزف واتسون (PrisonPlanet @) 6 آگوست 2018

ویرایشگر Info Wars PJW به نظر می رسد که این دو سایت رسانه های اجتماعی را بسیار مورد توجه قرار داده و آنها را “تنها شبکه های رسانه های اجتماعی که استاندارد آزادی بیان را حفظ می کنند” نامیده است ، سازگار با اولین اصلاحیه ایالات متحده که از آزادی بیان محافظت می کند.

در اینجا دلیل آن مهم است

واقعیت این است که این موضوع درباره الکس جونز یا اطلاعات جنگ نیست. این نیز مربوط به سیاست های چپ در برابر جناح راست نیست. در عوض ، ممنوعیت ترکیبی و هماهنگ این حسابها از طریق چندین سیستم عامل در یک بازه زمانی کوتاه بیانگر این واقعیت است که این سیستم عاملها و شرکتها هیچ اهمیتی به حقیقت یا آزادی نمی دهند. پیامی که در عوض ارسال می کنند بلند و واضح است. این پیام این است که ، فقط کارهایی را انجام دهید و بگویید که ما با آن موافق هستیم ، یا دیگری.

خبر خوب این است که گزینه های غیرمتمرکز مبتنی بر ارز رمزنگاری شده در اینجا وجود دارند و پایگاه های کاربری آنها هر روز در حال افزایش است.