در میان قوانین جدید تنگ پول در آرژانتین: نوید درخشش رمزنگاری

آرژانتین بیت کوین

افراد مشکوک بلاکچین و نوآوری های مرتبط با آن را مانند ارزهای رمزپایه “راه حل هایی برای جستجوی یک مشکل” خوانده اند.

و گرچه افراد معقول می توانند در مورد این فن آوری های نوپا موافق و مخالف باشند ، اما لازم نیست که چیزی بیشتر از این جستجو کنید کنترل سرمایه آخر هفته در آرژانتین تحمیل شده است تا بدانید که چرا ارزهای دیجیتال خنثی و فراملی که هر کشوری نمی تواند مستقیماً دیکته کند نوید واقعی دارد.

آرژانتین بیت کوین

این زمینه است. در تاریخ 1 سپتامبر ، بانک مرکزی آرژانتین مجموعه ای از محدودیت های پولی داخلی را ایجاد کرد که هدف آن جلوگیری از خونریزی در بحران ارزی جاری است. اقدام اخیر پزوی آرژانتین (ARS) ذخایر ارزی بانک مرکزی را تهدید کرده و دولت این کشور را تا مرز پیش فرض پیش برده است.

این دیوانه است ICYMI: آرژانتین از نظر فنی 24 ساعته در حالت پیش فرض بود &# 129327؛

29/8: س&P پایین آورد argie به "پیش فرض انتخابی"

8/30: س&P argie را به CCC ارتقا داد-https://t.co/bkhk62en6g pic.twitter.com/m6vOgtUjEP

– Camila Russo (CamiRusso) 30 آگوست 2019

به طور خاص ، کنترل های جدید سرمایه یک اقدام اضطراری برای جلوگیری از سقوط آزاد پزو است. از جمله موارد دیگر ، این قوانین موظف است که شهروندان آرژانتینی نتوانند ماهانه بیش از 10،000 دلار آمریکا خریداری کنند. این برای جلوگیری از پرواز گسترده به سمت یک ارز کاملاً قوی تر است ، زیرا اعتماد عمومی به پزو به شدت کاهش یافته است.

با این اوصاف ، آرژانتینی ها در حال حاضر در یک ارز در معرض خطر قرار می گیرند ، که بسته به نحوه اوضاع در کشور آمریکای جنوبی می تواند درآمد مردم را از بین ببرد.

آرژانتین در حال حاضر در معرض تهدید یک بحران محدودیت سرمایه دیگر قرار دارد (ممنوعیت مبادله ارز آزاد).

آرژانتینی ها با استفاده از Bitcoin / DAI تحت تأثیر قرار نمی گیرند. &# 128521؛

-&# 127462؛&# 127479؛ ادواردو&# 127483؛&# 127466؛ ⚡ (کدوکس) 30 آگوست 2019

البته ، کل اوضاع پیچیده و چند وجهی است و برای هر عملیاتی که یک دولت می تواند در چنین بحرانی انجام دهد ، موافقان و مخالفانی وجود دارد. به این معنا نیست که ارز رمزنگاری شده در اینجا راه حل جذابی است. اما کنترل های جدید سرمایه مشخص می کند که کریپتو از کجا می درخشد: در مقاومت در برابر سانسور و استفاده از آن بدون اجازه.

نوید پول خنثی

با خیال راحت می توان تصور کرد که افراد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که تمایل دارند این باور را داشته باشند که یک دولت نباید قادر به تعیین زمانی باشد که یک شهروند خصوصی می تواند پول ارسال یا دریافت کند ، حداقل در اکثر موارد فراتر از مالیات دولت و تأمین مالی کیفری.

با این حال آخرین کنترل های پایتخت در آرژانتین فقط آخرین نمونه ای است که نشان می دهد چگونه – خوب یا بد – دولت ها می توانند چنین دستوراتی را به ضرر شدید شهروندان صادر کنند.

اکنون بیت کوین را بیاموزید. https://t.co/UKiSEibQIx

– santi.eth – devcon2020 &# 129481؛ (santisiri) 1 سپتامبر 2019

اینجاست که بحث گسترده تری درباره آزادی ، حقوق بشر و ماهیت پول مطرح می شود.

باز هم ، افراد منطقی می توانند در مورد تعداد بی شماری از موارد در این بحث موافقت یا مخالف باشند ، اما واضح است که سیستم های پرداخت خنثی مانند ارزهای رمزپایه عمومی عمومی راهی تازه برای شهروندان جهانی فراهم می کند تا “از ردیف” پرداخت به ریل های پرداخت جلوگیری کنند که به شدت م institutionsسسات سنتی را متوقف می کند می تواند مجوزها را به میل خود سانسور و اعمال کند.

در هفته های اخیر ، مدیر استراتژی بنیاد حقوق بشر الکس گلادشتاین بوده است ساختن پرونده به عنوان مثال بیت کوین دقیقاً چنین خط پرداختی است. گلادشتاین در اوایل تابستان در یک حضور در پادکست Unchained لورا شین ، به طور مشابه گفت:

“به همین دلیل […] چیزی مانند بیت کوین مهم است. زیرا ، در پایان روز ، یک سیستم پرداخت خنثی است. هیچ کس نمی تواند تصمیم بگیرد که آیا یک نفر می تواند پول دریافت کند یا آن را ارسال کند. در عصر نظارت بیشتر ، این امر اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. “

ایجاد یک مورد مشابه برای Ethereum stablecoin Dai ، بنیانگذار Democracy Earth ، سانتیاگو سیری ، اهل آرژانتین است. در پی کنترل پایتخت در اول سپتامبر ، سیری در توییتر بحث کرد که دای یک روش ایده آل بود شهروندان آرژانتینی از تخریب درآمد خود جلوگیری کنند. او تقریباً از اسپانیایی ترجمه شده است ، نوشت:

“من واقعاً فکر می کنم بهترین گزینه برای کسانی که می خواهند دلار داشته باشند ، اما نمی خواهند آنها توسط دولت مصادره شود و می خواهند از خطر نگه داشتن پول در تشک جلوگیری کنند ، داشتن Dai ، بهترین پایدار در این کشور است. بازار ایجاد شده در Ethereum. “

به عبارت دیگر؟ مردم گزینه هایی دارند – گزینه هایی که فقط یک دهه قبل از آن نداشتند. از این نظر ، بلاک چین های عمومی مانند بیت کوین و اتریوم راهی جدید ارائه می دهند.