تروریست ها پول نقد را به ارز رمزنگاری شده ترجیح می دهند: دادرسی از کنگره نشان می دهد

تروریسم Cash Crypto

کمیته فرعی تروریسم و ​​دارایی غیرقانونی ایالات متحده ، 7 سپتامبر 2018 ، برای بررسی روشهای متعددی که گروههای بزرگ تروریستی برای تولید و جابجایی بودجه برای حمایت از فعالیتها و سازمانهای خود استفاده کردند ، تشکیل جلسه داد.. شروع گفتگوها در جلسه دادرسی رئیس کمیته فرعی ، استیو پیرس حضور داشت که با تشخیص صحیح این کار را آغاز کرد. “سازمان های تروریستی نمی توانند بدون منابع مالی برای سازماندهی و انجام اقدامات خشونت آمیز خود فعالیت کنند.”

این جلسه درمورد مقابله با موضوع تروریسم با درک برخی از حقایق متمرکز بود ، تروریسم به طور مداوم در حال گسترش است و گروه های بیشتری در سراسر جهان ایالات متحده را تهدید می کنند. از همه مهمتر ، تلاش برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم یک ستون اصلی برای مقابله با انواع فعالیت های تروریستی است و اساساً تهدید تروریسم و ​​تأمین مالی تروریسم ، نیاز به هوشیاری و سازگاری مداوم توسط نیروی انتظامی ، م ،سسات مالی و نهادهای نظارتی دارد..

تروریسم Cash Crypto

بررسی تلاش های تروریستی برای افزایش بودجه از طریق Crypto

طبق یک فوربس گزارش, شکی نیست که ارزهای دیجیتال با تسهیل دسترسی بهتر به محصولات مالی و کاهش خطرات فساد و کلاهبرداری ، مزایایی را برای افراد و سازمان های مالی فراهم می کنند. اما یکی از خطرات قابل توجه مرتبط با ارزهای دیجیتال ، احتمال استفاده مجرمان و تروریست ها از این فناوری های جدید برای تأمین اعتبار فعالیت هایشان است..

در سال 2014, گزارش ها جنگجویان دولت اسلامی در رقه ، سوریه تسهیل خریدهای کوچک یا داخلی در دفاتر انتقال پول ، و انجام معاملات بین المللی از راه دور با استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین.

در حالی که هنوز هیچ نشانی از اینکه هر سازمان تروریستی ارزهای دیجیتال را در مقیاس وسیع پذیرفته است وجود ندارد ، در مواردی که تروریست ها از ارزهای دیجیتال استفاده کرده اند و احتمال متمایزی را که ممکن است در آینده خطر ایجاد کند برجسته می کنند.

با این حال ، به نظر مخالف یایا فانوزی ، مدیر تحلیل بنیاد دفاع از دموکراسی ها مرکز تحریم ها و مالیات غیرقانونی ، هر چند القاعده ، دولت اسلامی و سایر گروه های تروریستی چندین بار تلاش کرده اند تا از طریق ارز رمزنگاری شده سرمایه جمع کنند – آنها با گذشت زمان موفقیت محدودی در جمع آوری کمکهای مالی از طریق رمزنگاری داشتند ، زیرا “پول نقد سرد هنوز هم سلطان است.”

Crypto یک “شکل ضعیف پول برای جهادگران”

او توضیح داد که ارز رمزنگاری شده در حال حاضر “یک شکل ضعیف پول برای جهادگران است زیرا آنها معمولاً نیاز به خرید کالا با پول نقد دارند که اغلب در مناطقی با زیرساخت های ضعیف فناوری انجام می شود.

یایا فانویز به عنوان شاهد به اعضای کمیته فرعی گفت که

“گروه های تروریستی به طور منظم روش های خود را با منابع موجود ، سطح مهارت و فرصت های ارائه شده در مناطق عملیاتی هدف خود تطبیق می دهند. این امر به همان اندازه که برای برنامه ریزی حملات درست است ، درست است. سازمان های تروریستی سابقه طولانی در بهره برداری از بانک ها و سایر م institutionsسسات مالی سنتی و همچنین ابزارهای نیمه رسمی انتقال وجوه ، مانند سیستم تبادل حواله دارند. اما فناوری های نوظهور مالی کانال های جدیدی را برای جمع آوری و جابجایی سرمایه فراهم می کنند. “

این متخصص با پیشنهاد اقدامات تاکتیکی برای استقرار در مقابله با پتانسیل موفقیت آمیز در جمع آوری کمک های مالی رمزنگاری تروریست ها ، گفت:.

همچنین کاترین بائر ، عضو خانواده بلومنشتاین-کاتز ، م Instituteسسه سیاست خاور نزدیک واشنگتن ، همچنین صدای خود را به عنوان شاهد در جلسه دادرسی وام داد ، لازم است یاد بگیریم که “سازمان های تروریستی چگونه به تطبیق ساختارهای مالی خود ادامه می دهند”. و “اقدامات پیچیده ای برای مقابله با آنها” طراحی کنید.

“شکی نیست که داعش یک چالش منحصر به فرد تأمین مالی تروریسم را نشان داده است. با این حال ، توانایی این کشور برای تصاحب سرزمین عملکرد نه از نظر توانایی مالی خاص قبلی ، بلکه از هم پاشیدن قانون در مناطقی از سوریه و شمال غربی عراق بود … با این وجود ، این روندها تلاش برای درک چگونگی ادامه سازگاری سازمان های تروریستی از ساختارهای مالی خود را ضروری می کند و طراحی اقدامات پیچیده به طور فزاینده برای مقابله با آنها. “