شرکت های کافی برای پذیرش پرداخت های بیت کوین: چه چیزی باید تغییر کند؟

پرداخت های بیت کوین

یک نظرسنجی جدید نشان داده است که بیت کوین هنوز هم می تواند به عنوان یک ابزار مبادله ای تلاش کند ، زیرا شرکت ها هنوز از آنها به عنوان روش پرداخت استفاده نمی کنند.

نظر سنجی توسط وب سایت جامعه برنامه نویسی معروف StackOverflow انجام شد ، که تقریباً 90،000 توسعه دهنده را که نمایندگی از شرکت های مختلف از ایالات متحده را دارند ، مورد بررسی قرار داد. این مطالعه نشان می دهد که 80 درصد سازمان ها از فناوری بلاکچین استفاده نمی کنند.

چهار درصد از پاسخ دهندگان از بلاکچین برای برنامه های مرتبط با ارز ، 12.7 درصد از بلاکچین برای اهداف غیر ارزی استفاده می کنند و تنها یک 2.1 درصد ناچیز پرداخت های مبتنی بر ارز رمزپایه را قبول می کنند.

پرداخت های بیت کوین

StackOverflow همچنین نشان داد که توسعه دهندگان مستقر در هند تمایل بیشتری برای پاسخ مثبت به استفاده از فناوری بلاکچین در شرکت های خود دارند.

طلسم خشک در سراسر صنعت

برای شرکت هایی که از پرداخت های بیت کوین استفاده می کنند ، به نظر می رسد حجم آنها در حال کاهش است. گزارشی توسط خبر رویترز در نوامبر 2018 به یک تلاش تحقیقاتی توسط شرکت تحلیلی بلاکچین Chainalysis اشاره کرد ، که ادعا می کند کاهش قابل توجهی در استفاده از Bitcoin (BTC) برای پردازش پرداخت های تجاری وجود دارد.

طبق گزارشات ، Chainalysis در تهیه گزارش ، از 17 پردازنده پرداخت Bitcoin استفاده کرده است. این شرکت گزارش داد که میزان ارز دیجیتال مورد استفاده توسط این پردازنده ها از ژانویه تا سپتامبر 2018 حدود 80 درصد کاهش یافته است.

ثبات قیمت دارایی دلیل قابل توجهی برای این رکود بود. این گزارش خاطرنشان کرد: اگرچه بسیاری معتقدند ثبات نسبی ارز منجر به سطح بالاتری از تصویب جریان اصلی به عنوان روش پرداخت می شود ، اما هنوز برای تحت تأثیر قرار دادن نظرات موسسات مالی بزرگتر کافی نبوده است.

اگرچه Chainalysis بهبودی را در سطح ثبات بیت کوین تشخیص داد ، گزارش شده است که ارزش پرداخت های بیت کوین به شدت سقوط کرده و از 427 میلیون دلار در دسامبر 2017 (که اوج رونق رمزنگاری بود) به 96 میلیون دلار در سپتامبر 2018 کاهش یافت..

با بیت کوین چه چیزی می توانید خریداری کنید؟

بخوانید: با بیت کوین چه چیزی می توانید خریداری کنید?

وضوح نظارتی همچنان بزرگترین مانع است

گزارش اخیر ممکن است چشم انداز فعلی صنعت را آشکار کند ، اما بلاکچین همچنان یک فناوری است که توانایی تغییر فرقه های مختلف زندگی ما را دارد..

سازمان ها و دولت ها استفاده از بلاکچین را برای اهداف مختلف از جمله مدیریت زنجیره های تأمین بررسی کرده اند, ثبت سوابق, و خیلی بیشتر. با این حال ، بیشتر این ویژگی ها تنها کسری از پتانسیل آن را نشان می دهد. باید کارهای بیشتری انجام شود تا جذابیت کافی برای استفاده به عنوان روش پرداخت را داشته باشد.

طبق گزارش تحقیق اکتبر 2018 توسط حسابرسی و مشورتی شرکت Deloitte ، بلاکچین نیاز به غلبه بر موانع پردازش آهسته پرداخت ، قابلیت همکاری ضعیف ، افزایش استفاده از منابع ، همکاری ناکافی و مقررات پیچیده دارد.

PwC’s 2018 Global نظرسنجی بلاکچین همچنین به موضوع اعتماد به عنوان مانع اصلی در استفاده از فناوری بلاکچین به عنوان روش پرداخت اشاره می کند.

این گزارش خاطر نشان کرد: در حالی که فناوری بلاکچین و ارزهای رمزپایه پس از بحران اقتصادی جهانی 2008 ایمان بسیاری را نسبت به سیستم مالی سنتی از بین برد ، بر اساس اعتماد بنا شد ، اما عدم وضوح نظارتی بسیاری از سازمان ها و دولت ها را از پذیرش خدمات پرداخت بلاکچین محدود کرده است.

محققان نوشتند:

“اکثر تنظیم کنندگان هنوز در حال کنار آمدن با بلاکچین و ارز رمزپایه هستند. بسیاری از سرزمین ها مطالعه و بحث در مورد مسائل را آغاز کرده اند ، به ویژه که مربوط به خدمات مالی است ، اما فضای نظارتی کلی همچنان ناآرام است. “

با همه این گزارش ها ، واضح است که تاریکی نظارتی مانع قابل توجهی است که فناوری blockchain برای تبدیل شدن به یک روش پرداخت جهانی پذیرفته شده باید از آن عبور کند..

در حالی که در مناطق خاصی مورد توجه قرار می گیرد ، همیشه این احتمال وجود دارد که تنظیم کنندگان مالی هر روز این فناوری را غیرقانونی کنند. اگر این اتفاق بیفتد ، شرکت هایی که قبلاً آنها را پذیرفته اند با ضرب الاجل های کوتاهی روبرو می شوند تا کل زیرساخت پرداخت خود را از بلاکچین به هر یک از روش های سنتی که قبلاً پشت کرده اند منتقل کنند..

برای جلوگیری از چنین موضوعاتی ، سازمان ها تصمیم گرفته اند که فعلاً از این فناوری اجتناب کنند ، در حالی که آنها پیشرفت آن را از نظر مقررات نظارت می کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me