ویتالیک بوترین نشان می دهد که چگونه تکامل اتریوم ممکن است به نظر برسد

اتریوم

بسیاری از ذینفعان در اکوسیستم ارز رمزنگاری شده می دانند که Ethereum در سال آینده به روزرسانی عمده چند مرحله ای Serenity خود را آغاز می کند و برخی از این سهامداران می توانند پیچیدگی های فنی آن انتقال را با جزئیات توضیح دهند.

با این وجود افراد دیگری در فضا وجود دارند که از Ethereum و ارزهای رمزنگاری شده آگاهی دارند اما هنوز دقیقاً در مورد چگونگی ایجاد “Ethereum 2.0” و اینکه برای زنجیره Ethereum اثبات کار (PoW) فعلی چه اتفاقی خواهد افتاد ، تردید دارند.

اتریوم

خوب هیچ ترس نداشته باشید ، زیرا Vitalik Buterin اینجا است …

مطمئناً مشغول فعالیت های Devcon 5 امسال در اوزاکا ، ژاپن است ، خالق و بنیانگذار Ethereum هنوز وقت برای نوشتن دو پست جداگانه در انجمن تحقیقات Ethereum پیدا کرده است که بیشتر انتظارات کاربران در قرارداد هوشمند را روشن می کند بزرگترین تحولات پلت فرم تا به امروز.

وسط Devcon, VitalikButerin قلم نه یک بلکه * دو * https://t.co/EykMHquehX پست هایی که نگرانی های مربوط به (1) ETH 1.0 را برطرف می کنند -> قابلیت انتقال 2.0 و قابلیت انعطاف پذیری (2) ETH 2.0.

(1) https://t.co/BA3bHk9gl1

(2) https://t.co/UcvXMnYtWY

– اسپنسر نون (spencernoon) 10 اکتبر 2019

بوترین استدلال می کند که انتقال ETH1 به ETH2 می تواند به راحتی انجام شود

در اول این پست ها ، باترین طرح شده چگونه انتقال Ethereum 2.0 می تواند برای کاربران بسیار روان پیش برود ، با توضیح دادن:

“اگر شما یک توسعه دهنده برنامه یا کاربر هستید و از نقشه راه توصیف شده در این پست برای تکمیل eth1 استفاده می شود -> انتقال eth2 ، تغییرات و اختلالی که شما تجربه می کنید در واقع بسیار محدود خواهد بود. برنامه های موجود بدون تغییر ادامه خواهند یافت. تمام مانده حساب ، کد قرارداد و ذخیره قرارداد (این شامل مانده ERC20 ، CDP فعال و غیره است.) قابل حمل است. “

با این گفته ، برنامه نویس متذکر شد که یک نقطه فشار افزایش هزینه های گاز برای کدهای خاص است ، اگرچه وی گفت اگر پروژه های dApp از ایجاد برنامه های “با اندازه شاهد بالا” جلوگیری کنند ، این پویایی قابل کاهش است.

در ادامه ، باترین گفت: “فرض کنید که فازهای 0-2 اتفاق افتاده باشد” در انتقال آرامش و “زنجیره eth2 به طور پایدار در حال اجرا است.” وی توضیح داد که در این دوره زنجیره Ethereum 1.0 نیز در حال اجرا خواهد بود ، اگرچه وقتی زمان می رسد اعتبارسنجان ETH 2.0 بلوک نهایی ETH 1.0 را انتخاب می کنند. این بلوک و همه چیز قبل از آن در ETH 2.0 به یک زیر سیستم ، یعنی یک محیط اجرا (EE) تبدیل خواهد شد.

به این ترتیب ، این بدان معناست که در حالی که زنجیره اصلی Ethereum “در نهایت از بین خواهد رفت” ، سیستم Ethereum 1.0 برای همیشه در Ethereum 2.0 زندگی می کند.

Buterin با اضافه کردن مثال زیر گفت: “از نظر کاربر ، ethereum همان احساس قبل و بعد از انتقال را احساس می کند.”

“شما یک CDP در MakerDAO دارید. شما به خواب می روید ، و وقتی بیدار می شوید انتقال اتفاق افتاده است. شما می توانید با ارسال معاملات مانند گذشته با CDP خود تعامل داشته باشید و آنها را منحل کنید ، به جز اینکه کد مشتری شما متوجه می شود که شما پس از انتقال هستید و داده های شاهد را به معامله خود اضافه می کنید و آنها را به جای شبکه eth1 به شبکه eth2 ارسال می کنید. “

در مورد قابلیت انعطاف پذیری چه می کنید?

همزمان با شروع Devcon 5 ، برخی از مخاطبان این نگرانی را مطرح کردند که ممکن است Ethereum 2.0 ترکیب پذیری موجود در Ethereum 1.0 را بشکند. در پاسخ ، پست دوم Buterin به این س addressedال پرداخته است و اظهار داشت که چنین ترکیب پذیری “عمدتا” سالم خواهد بود:

“اخیراً این نگرانی وجود داشته است که آیا ویژگی” ترکیب پذیری “Ethereum – اساساً توانایی برنامه های مختلف برای صحبت راحت با یکدیگر – در یک زمینه خرد متغیر eth2 حفظ خواهد شد یا خیر. این پست استدلال می کند که ، بله ، تا حد زیادی خواهد بود. “

همانطور که ارتقا Se Serenity پیشرفت می کند ، Sharding به Ethereum می آید ، که تقسیم شبکه Ethereum را به قسمت هایی که هر کدام حالت های منحصر به فرد خود دارند ، منجر می شود. از این نظر ، Buterin در قطعه جدید خود استدلال کرد که قابلیت انعطاف پذیری به این معناست که dApps می توانند در یک تکه زندگی کنند و به معاملات متقابل تقسیم می شوند..

وی با استفاده از مثال وام رمزنگاری dApp Compound ، توضیح داد:

“ترکیب همچنین می تواند در یک تکه وجود داشته باشد … کاربران با یک رمز توکن خود را به خرده ای که نمونه خاص ترکیب است منتقل می کنند و مانند قبل یک موقعیت اهرم را ایجاد می کنند.”

البته ، هنوز بسیاری از موارد در اکوسیستم Ethereum وجود دارد که باید کار شود ، اما از نظر او Buterin نگران انتقال مختل کننده Ethereum 2.0 یا مشکلات عمده سازگاری نیست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me