Power Ledger & Kepco برنامه Blockchain تجارت خورشیدی را اعلام می کنند

به نظر می رسد که Kepco ، دومین شرکت بزرگ برق ژاپنی و Power Ledger با هم در حال پیشرفت هستند. این دو دارند اعلام کرد برنامه دیگری که در حال توسعه یک سیستم مبتنی بر بلاکچین برای تجارت برق تولیدی خورشیدی بدون نیاز به برنامه ابزاری است.

برنامه جدید در مراکز تحقیقاتی در اوزاکا انجام خواهد شد ، و در حال حاضر توسط این شرکت در حال شرح آن است. در هسته آن ، این ایده ساده به نظر می رسد. به جای اعتماد به یک ابزار شخص ثالث برای حل و فصل معاملات بین تولید کنندگان انرژی خورشیدی و مصرف کنندگان ، همه اینها به صورت خودکار اتفاق می افتد.

در اوایل سال جاری Power Ledger و Kepco کار بر روی پروژه دیگری را آغاز کردند و به نظر می رسد اهداف آنها همسو است. پاور لجر گفت كه مشاركت آنها با هدف “فراهم كردن سيستم هاي انرژي ارزان تر براي جوامع براي جبران هزينه هاي انرژي موجود و توليد مشتريان براي درآمدزايي از سرمايه گذاري در زمينه انرژي تجديد پذير با فروش بيش از حد انرژي خود” از طريق بيانيه در آوريل امسال.

Power Ledger شرکای قدرتمندی دارد

کپکو از دانشگاه تویکو ، و همچنین نیهون یونیسیس و بانک میتسوبیشی UFJ کمک می گیرد. Akamai Technologies و گروه مالی میتسوبیشی UFJ اعلام کردند که آنها یک بستر بلاکچین ایجاد کرده اند که می تواند در هر ثانیه یک میلیون تراکنش را پردازش کند و معاملات را در کمتر از دو ثانیه نهایی کند. این سیستم عامل جدید قرار است سال آینده آماده شود و می تواند در پروژه ای که Kepco و Power Ledger در حال توسعه هستند ادغام شود.

شرکت برق Chibu Electric نیز در حال کار بر روی یک سیستم عامل مشابه است که وسایل نقلیه الکتریکی را در ژاپن تأمین می کند. آنها فکر می کنند ، “با استفاده از این فناوری ، امکان اجرای یک سیستم مدیریت شارژ بسیار قابل اعتماد بر اساس هزینه معرفی کم وجود دارد” ، و “این (به عنوان مثال) امکان ایجاد خدمات جدید را فراهم می کند ، به عنوان مثال ، امکان ایجاد چندین واحد صاحبان مسکن تجهیزات شارژ را با قیمت مناسب نصب کنند. “

راهنمای Powerledger

بخوانید: Power Ledger چیست?

یک فناوری محبوب

به نظر می رسد سر ریچارد برانسون با ژاپنی ها موافق است و Power Ledger را به عنوان گزینه انتخاب كرد برنده از Extreme Tech Challenge 2018. علاوه بر کسب جایزه از یکی از جالبترین میلیاردرهای خارج از منزل ، Power Ledger همچنین بیش از 30 میلیون دلار آمریکا امسال از طریق ICO جمع آوری کرد.

جما گرین ، بنیانگذار Power Ledger ، گفت: “برای هر شرکتی این نوع اعتبار را به آنچه انجام می دهند بدست آورد … این اعتبار را به استارتاپی اضافه می کند که می خواهد نام تجاری خود را در آنجا گسترش دهد ، توسعه بیشتری دارد و پروژه های بیشتری را اجرا می کند ، “پس از برنده شدن محتوا. شرکت او در زمانی مناسب بازار را تحت تأثیر قرار می دهد ، زیرا بسیاری از کشورها برای تأمین انرژی خود به تولید انرژی خورشیدی روی آورده اند.

مدیریت تأسیسات بزرگ انرژی خورشیدی در مقیاس بزرگ آسان است ، اما تعداد کمی از آنها مشکل است. بسیاری از مردم قادر به سرمایه گذاری معقولانه برای ایجاد برق تولید شده توسط خورشید هستند ، اما فروش آن در شبکه دولتی همیشه یک روند ساده نیست. شبکه های برق بصورت یک طرفه و با تولید برق و مصرف برق توسط مردم طراحی شده اند.

ایده های جدید در حال خاموش شدن است

انرژی خورشیدی توانایی تغییر نحوه کارکرد کل اقتصاد انرژی را دارد ، اما شرکت هایی مانند Power Ledger در حال ایجاد راه حل های واقعی برای زیرساخت های انرژی هستند که باید به روز شود. آنها اوایل سال جاری طرحی را در بانکوک آغاز کردند که بسیار شبیه به پروژه ای است که هم اکنون در ژاپن روی آن کار می کنند.

دیوید مارتین مدیر عامل Power Ledger, گفت که, “ماهیت مستقل بستر تجاری به معنای ساده و کم هزینه بودن آن است و جمع آوری این ظرفیت با ظرفیت تولید در محل به معنی انرژی کم هزینه ، کم کربن و مقاوم در برابر تأثیر شرایط شدید آب و هوایی است” ، مناسب برای مکان هایی مانند بانکوک.

ایده پشت هر دو پروژه تقریباً یکسان است. انرژی خورشیدی در مقیاس کوچکتر باید به طور کارآمد مورد معامله قرار گیرد و تعداد کمی سیستم موجود برای تحقق آن وجود دارد. کنتورهای هوشمند برای این پروژه ها مفید هستند ، اما اطمینان از اینکه پرداخت ها به طور کارآمد انجام می شود و جبران خسارات ژنراتورهای برق نسبت به سهم آنها در شبکه برای موفقیت آنها در دراز مدت ضروری است..

به نظر می رسد Power Ledger تمام حرکت های مناسب را انجام داده و ارتباطات خود را با برخی از بهترین شرکت های جهان تقویت می کند.