WeChat معاملات Bitcoin و Cryptocurrency را در جدیدترین تغییر سیاست ممنوع می کند

واچات

WeChat ، غول رسانه های اجتماعی چین کانال های پرداخت بیت کوین و ارزهای رمزپایه را در یک سند سیاست خدمات تازه به روز شده ممنوع کرده است. این خبر ضربه ای به معامله گران و کارگزاران ارز رمزنگاری شده بدون نسخه (OTC) خواهد بود که برای تجارت خود به این سرویس اعتماد کرده اند.

ممنوعیت WeChat آخرین تلاش پکن برای ممنوعیت تجارت ارزهای رمزپایه به طور کامل در داخل کشور است. در همین حال ، بازار ارزهای رمزپایه در حال حاضر از یک روز رشد قیمت مثبت برخوردار است که اکثر 100 سکه برتر با ارسال سود 24 ساعته.

واچات

WeChat بیت کوین را ممنوع می کند

در به روزرسانی خط مشی منتشر شده در روز سه شنبه (7 مه 2019) ، شبکه رسانه های اجتماعی چین ممنوعیت کانال های پرداخت ارز رمزنگاری شده را اعلام کرد. بازرگانان دیگر نمی توانند هیچ صدور رمز یا حتی فعالیت های تجاری بیت کوین و ارز رمزنگاری شده را تبلیغ کنند.

Urgh ، Wechat به تازگی سیاست پرداخت خود را به روز کرده است. تاجر نمی تواند به صدور رمز / جمع آوری کمک مالی یا فعالیت های تجاری رمزنگاری پاسخ دهد ، در غیر این صورت حساب خاتمه می یابد

با توجه به اینکه بیشتر معاملات فرابورس در wechat اتفاق می افتد ، این ممکن است نقدینگی محلی را تا حدودی تحت تأثیر قرار دهد pic.twitter.com/TdNIO6cggS

– دووی … وان &# 128477؛ &# 129430؛ (DoveyWan) 7 مه 2019

کاربران ویچت که نتوانند از این دستورالعمل پیروی کنند حسابهایشان خاتمه می یابد. براساس این اطلاعیه ، تغییر سیاست در اواخر ماه مه 2019 اعمال می شود.

این پیشرفت اولین اقدام ضد بیت کوین نیست که توسط بستر رسانه های اجتماعی متعلق به Tencent انجام شده است. در آگوست 2018 ، این شرکت شروع به کار کرد حذف از لیست کاربران برای ارائه اخبار و به روزرسانی در مورد آخرین اتفاقات صنعت ارز رمزنگاری شده و فناوری بلاکچین.

در این سانسور حساب های WeChat از سیستم عامل های خبری معروف مانند Caixin ، Huobi Zixun و Caijing ذکر شده است که از چند سیستم عامل به پایین آورده شده است. در دفاع از خود ، وی چت گفت که برخی از حساب ها مغایر با قوانین خدمات پیام رسانی فوری این کشور است.

مشکلات نقدینگی بیشتر برای ارز رمزنگاری شده در چین

Dovey Wan ، بنیانگذار Primitive و منبع معتبر قابل اعتماد برای اخبار ارزهای رمزنگاری شده از چین با ارسال توییت درباره این خبر ، تأثیر منفی این حرکت بر نقدینگی OTC بیت کوین در این کشور را نفی کرد..

از زمان ممنوعیت مبادله ای معاملات ارزهای رمزنگاری شده توسط مقامات چینی در سال 2017 ، بازرگانان مجبور به وابستگی به سیستم عامل های فرابورس شده اند. این سیستم عامل ها از WeChat با بیش از یک میلیارد مشترک به عنوان کانال ارتباطی استفاده می کنند.

Changpeng Zhao در واکنش به اخبار ، مدیرعامل Binance اعلام کرد که این اثرات فقط موقتی است و بازار گزینه دیگری خواهد یافت. در توضیح بیشتر ، ژائو گفت که چنین محدودیت هایی معمولاً افراد بیشتری را مجبور به استفاده از ارز رمزپایه می کنند.

راستش را بخواهید ، شکستن پرداخت ویچت اگر نسبتاً باز باشد کار سختی خواهد بود. (UX خوب است). اما محدودیت های بیشتر و بیشتر بر آنها وارد می شود (احتمالاً انتخاب خود آنها نیست). برو # رمزنگاری!

– CZ Binance (cz_binance) 7 مه 2019

رئیس Binance همچنین احتمال تحمیل تصمیم WeChat را تحریک کرد. پکن به طور مداوم تلاش کرده است تا انواع فعالیت های مربوط به ارزهای رمزپایه را خفه کند و سابقه سانسور سیستم عامل های رسانه های اجتماعی را داشته باشد.

چین در موضع ضد رمزنگاری سنگی برجای نگذاشت

اعلامیه WeChat یکی از بسیاری از پیامدهای موضع گیری ضد بیت کوین چین است. در سپتامبر 2017 ، تنظیم کننده ها قبل از منع تجارت ارزهای رمزپایه ، ICOs را ممنوع کردند.

سیستم عاملهای مبادله مستقر در سرزمین اصلی با ادامه اقدامات جدی دولت ، باید به حوزه های قضایی دوستانه تر منتقل شوند. چندین سیستم عامل در ابتدا به ژاپن منتقل شدند و این کشور را به مرکز تجارت واقعی تئاتر رمز ارز آسیا تبدیل کردند.

مقامات چینی در منع مبادلات محلی ارزهای رمزپایه متوقف نشدند. در آگوست 2018 ، بلاکونومی گزارش داد که تنظیم کننده ها دسترسی به 120 سیستم عامل ارز رمزنگاری خارجی را مسدود کرده اند.

در آوریل 2019 ، گزارشاتی منتشر شد مبنی بر اینکه مقامات چینی به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین هستند. همانطور که توسط Blockonomi گزارش شده است ، کمیسیون توسعه ملی و اصلاحات (NDRC) استخراج ارز رمزنگاری شده را در لیستی از فعالیت هایی قرار داد که باید از کشور حذف شود.

با این حال ، در آن زمان ، چندین مفسر مانند دووی وان اظهار داشتند که این خبر شعر مرگ برای استخراج بیت کوین در این کشور را بیان نمی کند. طبق گفته وان ، توصیه NDRC برابر با اقدام فوری دولت در این زمینه نیست.

علی رغم سخت گیر کردن بیت کوین و ارزهای رمزپایه ، دولت چین به طور مداوم تمایل مطلوبی به فناوری بلاکچین ابراز کرده است. چندین استان و سازمان دولتی در کشور راه حل های مبتنی بر بلاکچین توسعه داده اند.