Zcash به نظر می رسد با ارتقا Priv می تواند حریم خصوصی رمزنگاری را در دسترس قرار دهد

زکاش

Zcash ، مدتی است که در صنعت رمزنگاری پیشتاز است. با سرمایه بازار ، این بیست و سومین دارایی دیجیتال عمومی است. و در مقایسه با سایر پروژه های بلاکچین ، Zcash دارای جامعه و کاربرانی با اندازه منصفانه است.

اما آنچه که ارز رمزنگاری شده در حال حاضر بنیانگذاران آن و شرکت پشتیبان سرمایه گذاری یعنی شرکت الکتریک سکه راضی نکرده است. از طریق نشریه تجاری در ZCon1 در کرواسی اعلام شد رمزگشایی, توسعه دهنده به دنبال ایجاد زنجیره بلوکی بهتری برای Zcash است که می تواند توسط “10 میلیارد نفر” استفاده شود.

زکاش

Zcash می خواهد جریان اصلی رمزگذاری Crypto را به ارمغان بیاورد

مدتی است که Zcash و Monero مورد ستایش بسیاری از پیشگامان زیر مجموعه ارز رمزنگاری شده “حریم خصوصی” قرار گرفته اند. در حالی که Monero به این مناسبت افزایش یافته است ، زمان معاملات کم ، هزینه های ناچیز و قابلیت انعطاف پذیری بسیار زیاد ، برخی از این ترس دارند که Zcash این کار را نکرده است ، زیرا بلاکچین به طور پیش فرض امکان معاملات خصوصی (معروف به محافظت شده) را ندارد.

همانطور که توسط Decrypt گزارش شده است ، با این حال ، شرکت Electric Coin به دنبال تغییر اساسی عملکرد Zcash است ، به ویژه در تلاش است ارز رمزنگاری شده را ناشناس ، استفاده راحت تر و در دسترس برای جمعیت جهانی کند..

برای انجام این کار ، این شرکت به دنبال ساخت یک بلاکچین کاملاً جدید است ، زیرا قصد دارد زنجیره فعلی خود را که در سال 2016 از بیت کوین منشعب شده کنار بگذارد. در سخنرانی در رویداد کرواسی ، مدیران و کارمندان شرکت Electric Coin از برنامه هایی برای “خرد کردن” در زنجیره آن.

Sharding البته یک راه حل اصلی برای مقیاس گذاری است که بیشتر در انجمن توسعه دهندگان Ethereum ذکر شده است ، که قصد دارد Proof of Stake و Sharding را در دو سال آینده اجرا کند.

برای افراد ناآگاه ، sharding مکانیزمی است که اطلاعات را در یک پایگاه داده در سرورهای مختلف تقسیم می کند. این ، در زمینه ارز رمزنگاری شده ، می تواند به گروه های مختلف گره در یک بلاکچین اجازه دهد تا درخواست های مختلف را پردازش کنند ، و امکان افزایش چشمگیر زمان معاملات و توان داده را فراهم می کند..

این پیشنهاد “پروتکل و بلاکچین کاملاً جدید” ، همانطور که طراح محصول دایرا هاپوود بیان کرده است ، کاملاً جدا از زنجیره فعلی Zcash است. بنابراین ، هنگامی که زمان فعال شدن “جدید” Zcash فرا می رسد ، باید یک تلاش هماهنگ وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که کاربران ، شرکت هایی که از این زنجیره استفاده می کنند و آدرس ها / سکه ها جهش را به درستی انجام می دهند. در حال حاضر مشخص نیست که این انتقال چگونه کار خواهد کرد.

اگرچه ممکن است این کل بروزرسانی دشوار به نظر برسد ، اما شرکت Electric Coin امیدوار است که این بلاکچین جدید جایگاه Zcash را در امور مالی خصوصی متحول کند. در حال حاضر ، کمتر از 2٪ از کل معاملات ZEC مربوط به حریم خصوصی است ، احتمالاً به این دلیل که تراکنش های محافظت شده می توانند گران تر ، انجام سخت تر و کندتر از نمونه های بدون محافظت خود باشند.

در واقع ، بیشتر کیف پول های محافظت شده Zcash که در حال حاضر محافظت می شوند ، مناسب مصرف کننده نیستند. اما ، زنجیره جدید می تواند این را تغییر دهد ، به این دلیل که ممکن است به “10 میلیارد” نفر اجازه دهد در استفاده ناشناس از ارز رمزپایه شرکت کنند.

Ethereum همچنین در حریم خصوصی گام هایی را می زند

صحبت از حریم خصوصی ، اتریوم ، پروژه ای است که همچنین قصد دارد از شاردینگ همانطور که گفته شد استفاده کند ، پیشرفت های اخیر را در این عرصه انجام داده است. در گزارش های قبلی Blocknomi ، ارنست ، حسابرس “چهار بزرگ” & یانگ ، شرکتی که با ارز رمزنگاری شده غریبه نیست ، از آنچه “شب پاییز” می نامد رونمایی کرد.

Nightfall یک موفقیت تکنولوژیکی است که این شرکت ایجاد کرده است تا جزئیات معاملات مبهم را در زنجیره عمومی Ethereum فراهم کند. ارنست & جوان نوشت:

“Nightfall مجموعه ای از قراردادهای هوشمند و ریز سرویس ها و جعبه ابزار ZoKrates zk-snark را ادغام می کند تا توکن های استاندارد ERC-20 و ERC-721 را قادر سازد تا با حریم خصوصی کامل بر روی بلاک چین Ethereum معامله کنند. این یک راه حل تجربی است و هنوز به طور فعال در حال توسعه است. ما تصمیم گرفتیم که کارهای تحقیقاتی خود را با این باور به اشتراک بگذاریم که این باعث اتخاذ بلاکچین های عمومی می شود. “

در اخبار مشابه ، بنیانگذار Ethereum ، ویتالیک بوترین ، پیشنهاد داده است که توسعه دهندگان میکسر روی زنجیره ای ایجاد کنند که داده های معامله را با هم ادغام ، له و مخفی کند تا به کاربران این ارز رمزپایه آرامش خاطر دهند..

به نظر می رسد با افزایش قوانینی که برخی از آنها قوانین مالی “مبهم” و رشد در نظارت مالی می دانند ، حریم خصوصی در ارزهای رمزپایه بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. اما آیا توسعه دهندگان با این چالش روبرو می شوند?