بیت کوین کمتر از 1 دلار؟ قطع آمازون AWS باعث مشکلات تبادل رمزنگاری می شود

مشکل میزبانی

وقفه ای در توکیو در منطقه آسیا و اقیانوسیه در شبکه رایانش ابری معروف AWS آمازون باعث خرابی در برخی از مبادلات ارزهای رمزپایه در 23 آگوست شد. هرج و مرج بعدی باعث شد تا چند تاجر مانند راهزنان حرکت کنند.

برخی از مبادلات تحت تأثیر این قسمت شامل صرافی های کره ای KuCoin ، صرافی سنگاپور BitMax و Binance بود. از آنجا که بسیاری از این شرکت ها برای سرورهای وب و سایر زیرساخت های مرتبط به AWS اعتماد می کنند ، این سیستم عامل ها به سرعت اثرات قطع موضعی را احساس کردند.

مشکل میزبانی

KuCoin در اطلاعیه جامعه گفت: “به دلیل گرم شدن بیش از حد بخشی از شاسی ما در اتاق ماشین آلات مستقر در AWS ، توکیو ، ممکن است بخشی از خدمات ما در دسترس نباشد.”.

این باعث ایجاد 500 پیام خطا در API ها و تأثیر در برخی پردازش های برداشت می شود

– CZ Binance (cz_binance) 23 آگوست 2019

این مسئله باعث شد تا معامله گران بورس با داده های نادرست بازار روبرو شوند و مجال ها را مجبور به پاسخگویی کنند. BitMax بر این اساس معاملات خود را به طور موقت در سیستم عامل خود متوقف کرد. Binance اجازه داد تجارت ادامه یابد اما سپرده ها و برداشت ها را به شدت متوقف کرد. KuCoin گفت: “برخی خدمات” ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند ، در حالی که برطرف شده است.

بیت کوین با زیر 1 دلار دلار؟ شوخی نکن

برخی از معامله گران ارزهای رمزپایه با محدودیت قیمت بسیار کم سفارشات خود را صادر می کنند ، با این ایده که رمزنگاری بسیار ارزان قیمت را بدون احتمال وقوع نوعی رویداد قو سیاه انجام می دهد و یک سقوط فلاش رخ می دهد.

به نظر می رسید چند معامله گر در روز جمعه این اتفاق را به دست آوردند ، زیرا به نظر می رسد قطع شدن AWS باعث خرابی فلش کتاب سفارش در BitMax شده است با مجوز از داده های نادرست قبل از اینکه عملیات پلاسما متوقف شود. این پویایی به تعداد انگشت شماری از کاربران اجازه داد بیت کوین را با قیمت های کمتر از 1 دلار انتخاب کنند.

Dovey Wan ، یکی از شرکای صندوق Cryptoasset Primitive Ventures ، در مورد پیام های خاموشی در توییتر به همان اندازه اشاره کرد.

بسیاری از صرافی های آسیایی بی ثباتی قیمت را می بینند (و معاملات قادر به انجام آن بودند ، بله اگر سفارشات محدودی در آنجا داشته باشید ، می توانید بیت کوین بسیار ارزان بخرید) pic.twitter.com/SZ30iqBjX3

– دووی … وان &# 128477؛ &# 129430؛ (DoveyWan) 23 آگوست 2019

وان افزود که برخی از معامله گرانی که چنین بیت کوین بسیار باورنکردنی ارزان را “قبل از موفقیت متوقف شده بودند” قبل از توقف عملیات مبادله ، به دست آوردند ، به این معنی که سیستم عامل ها اکنون ادعای این وجوه را دشوارتر خواهند کرد.

دامنه این برداشت ها در حال حاضر مشخص نیست ، اما اگر سیستم عامل های تحت تأثیر اطلاعات دقیق مشتری خود (KYC) را در مورد معامله گران مسئول داشته باشند ، این شرکت ها حداقل می توانند محل رمزارزهای ارزان قیمت را تشخیص دهند.

حتی در شناسایی معامله گران ، معلوم نیست که این سیستم عامل ها چه متوسل می شوند زیرا کاربران مورد نظر صرفاً معاملات سفارش محدودی را که مطابق با زیرساخت مبادله انجام می شود ، انجام می دهند. شاید شرکت ها بتوانند به راحتی از این کاربران بخواهند بخشی از وجوه خود را پس دهند ، اما کوتاه مدت این امر ممکن است به طور مستقیم متوسل نشود.

طبق داده های تاریخی ، آخرین باری که می شد بیت کوین را با زیر 1 دلار در بازار آزاد خریداری کرد ، بهار سال 2011 بود ، حدود زمانی که قیمت BTC برای اولین بار با قیمت یک دلار برابر شد – هشت سال پیش.

البته برخی آرزو دارند که سالها به عقب برگردند و بیت کوین را که بسیار ارزان تر است خریداری کنند. آن دسته از بازرگانانی که قطع AWS به آنها کمک کرده است ، می توانند کم و بیش به طور تصادفی و فقط در حال حاضر این کار را انجام دهند.

بسیاری از پروژه های رمزنگاری برای بهتر یا بدتر به AWS اعتماد می کنند

شرکت ها و پروژه های سراسر اقتصاد رمزنگاری برای زیرساخت ها به AWS متکی هستند. نکته مثبت این پویایی این است که باعث می شود بسیاری از کارها از نظر عملیاتی برای این کاربران آسان تر باشد. نکته منفی این است که AWS در صورت خراب شدن می تواند یک نقطه شکست را فراهم کند.

وان بعداً در توییتر خود با اشاره به بنیانگذار آمازون و مدیر عامل شرکت جف بزوس و صحبت های اخیر رمزنگاری پیرامون تحت سلطه تولید کنندگان بلوک EOS گفت: “شاید ما باید نگران باشیم که چگونه اکوسیستم رمزنگاری […] هنوز بجای تمرکز چین به BezosChain وابسته است.” توسط گروههای چینی.

گزینه های زیادی برای انتخاب AWS وجود دارد ، مانند Google Cloud یا Microsoft Azure. اما این سرویس ها نیز در برابر قطعی مصون نیستند: کاربران باید به زمان کار این سیستم عامل ها اعتماد کنند. انتخاب بین مبادلات بخشی اجتناب ناپذیر از واقعیت است ، و پیامدهای این مبادلات در صورت بروز مشکلات در چهره ما ضربه می زند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me