Crypto Community قانع نشده است “یک نهنگ” پمپ بیت کوین به $ 20،000

نهنگ بیت کوین

آخرین عطر و طعم روز Crypto Twitter ، به اصطلاح ، گزارشی تند و تیز از محققان آمریکایی است که حاکی از آن است که تجمع بیت کوین از رکود بی ربطی به 20 هزار دلار محصول جانبی “یک نهنگ” است.

در حالی که این محققان برای استدلال خود کاملاً منطقی عمل کردند ، با ارائه گزارشی در 119 صفحه که بیان می کند چرا آنها فکر می کنند بازار ارزهای رمزپایه یکی از موارد دستکاری و نیرنگ است ، جامعه رمزنگاری خیلی قانع نشده است. دور از.

نهنگ بیت کوین

Bitcoin Surge تا 20000 دلار ناشی از One Man Band?

همانطور که خوانندگان احتمالاً به یاد می آورند ، 2017 دیوانه کننده ترین سال در تاریخ بیت کوین بود. در طی آن بازه زمانی 12 ماهه (و تا ژانویه) ، ارز رمزنگاری شده اصلی از زیر $ 1000 تا $ 20،000 در یک تجمع فک انداختن ، که با پوشش رسانه های جریان اصلی رسانه ها و افزایش محبوبیت ارزهای رمزپایه در جریان اصلی مشخص شده است..

در آن زمان ، همه و هرکسی می خواستند دست خود را به بیت کوین برسانند ، همانطور که با ترافیک جستجوی گسترده و حجم زیادی که در سیستم عامل هایی مانند Binance و Coinbase مشاهده می شود ، مشخص شده است..

اما ، برخی از محققان خیلی مطمئن نیستند که این تبلیغات خرده فروشی همان چیزی است که باعث افزایش قیمت بیت کوین شد.

در حقیقت ، همانطور که اوایل امروز توسط بلاكونومی گزارش شد ، دو محقق مشكوك – جان گریفین ، استاد دانشگاه تگزاس و امین شمس ، استادیار دانشگاه ایالتی اوهایو – ادعا می كنند كه این یك نهاد بود كه بیت کوین را به ماه فرستاد.

در گزارش به روز شده خود ، که کار اصلی خود را در مورد این موضوع منتشر شده در سال 2018 منتشر کرد ، این دو نفر ادعا کردند که می گویند یک “نهنگ” (یک دارنده ارز رمزنگاری شده بزرگ) در ارتباط با Bitfinex وجود دارد که مسئول فشار دادن (حتی دستکاری) قیمت BTC در سال 2017 ، به ویژه از طریق استفاده از ثبات کوین Tether ، بالاتر است. صحبت کردن با بلومبرگ در مصاحبه ای, گریفین گفت:

“نتایج ما نشان می دهد به جای اینکه هزاران سرمایه گذار قیمت بیت کوین را جابجا کنند ، این فقط یک سرمایه بزرگ است … سالها بعد ، مردم از اینکه سرمایه گذاران میلیاردها دلار را به افرادی که نمی شناختند و نظارت کمی دارند ، متعجب خواهند شد.”

گزارش “بررسی شده توسط همکاران” ، که بلومبرگ می نویسد قرار است توسط مجله معتبر مالی منتشر شود ، این خط را تکرار می کند:

“شبیه سازی ها نشان می دهد که بعید است این الگوها به دلیل اتفاقی باشد. این یک بازیکن یا نهاد بزرگ یا زمانبندی هوشمندانه بازار را به نمایش گذاشت یا تأثیر بسیار زیادی بر قیمت بیت کوین گذاشت که در جریان کل سایر معامله گران کوچک مشاهده نمی شود. “

علی رغم اعتبارنامه از مجله دارایی ، گزارش جدید مورد انتقاد همه گوشه و کنار جامعه ارزهای رمزپایه قرار گرفته است ، دقیقاً مانند گزارش قبلی.

نه خیلی سریع ، سرمایه گذاران Crypto Cry

جرمی آلریر ، مدیر اجرایی Circle و یکی از افراد اصلی در پشت سکه محبوب USDcoin ، نوشت که این ایده که Tether و یک نهاد بیت کوین را به آسمان پمپاژ می کنند ناقص است. این کارآفرین در یک موضوع گسترده توییتر اظهار داشت که رشد سرمایه بازار Tether در سال 2017 محصول جانبی تقاضا از آسیا و چین است ، جایی که فیات های مختلف رمپ به طور مستقیم به بیت کوین وجود دارد و هنوز هم وجود دارد ، نه نوعی دستکاری:

در سال 2017/2018 تقاضا برای خرید BTC و تجمع عظیم سکه بالابر وجود داشت. بیشتر این تقاضا از آسیا و چین بود و از آنجا که هیچ رمپ CNY در BTC وجود نداشت ، همه به پردازنده های Tether در خارج از کشور رفتند. سپس این پردازنده ها چاپ های زیادی از USDT تولید می کنند.

1 / گزارش بسیار ضعیف از WSJ و paulvigna به نظر می رسد که حتی پس از صحبت با آنها کاملاً درک نمی کنند که پول پایدار چگونه کار می کند و چگونه دلار به بورس و ارز می رود.https://t.co/VqPsohqxNv

– جرمی آلریر (jerallaire @) 4 نوامبر 2019

دیگر افراد ریشه دار در صنعت نیز احساس آلرئه را بازتاب می دهند. گابور گورباچس ، مدیر شعبه دارایی های دیجیتال VanEck ، توضیح داد که وی فکر می کند این گزارش توسط “دانشگاهیان حرفه ای که قادر به درک اصول ساختار بازار بیت کوین / رمزنگاری و همچنین مبانی علت و معلول نیستند” تألیف شده است.

حتی Larry Cermak ، رئیس بلوک که اغلب دچار تردید است, گفت وی فکر می کند که این مقاله “مملو از اشتباهات و سوings تفاهمات اساسی در مورد نحوه کارکرد سپرده ها و بازخریدهای پایدار کوین” است و “هیچ دلیلی بر دستکاری بازار وجود ندارد.”