FDA توصیه می کند برای پیگیری مواد مخدر از فناوری Blockchain استفاده کند

وام بلاکچین

MediLedger ، یک شبکه مبتنی بر بلاکچین متناسب با صنعت داروسازی گزارشی منتشر کرده است که حاکی است سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) می تواند از تصویب بلاکچین در مبارزه با داروهای تقلبی بهره مند شود.

شبکه MediLegder می تواند انقلابی در پیگیری مواد مخدر FDA ایجاد کند

با توجه به الف گزارش منتشر شده توسط MediLegder یک پروژه آزمایشی مورد تأیید FDA ، پذیرش فناوری بلاکچین می تواند توانایی آژانس را در ردیابی و ردیابی داروهای تجویز شده در سراسر ایالات متحده افزایش دهد.

MediLegder ، تاسیس شده در ژوئن 2019 ، بخشی از اقدامات FDA برای اطمینان از انطباق با قانون زنجیره تأمین و امنیت دارو (DSCSA) است که انتظار می رود تا سال 2023 به طور کامل اجرا شود. در زنجیره تأمین.

طبق این گزارش ، شبکه بلاکچین MediLegder می تواند به سازمان ها کمک کند تا سوابق دقیق داروهای تجویز شده قانونی را تهیه کرده و به طور کلی خدمات بهداشتی بهتری برای بیماران ارائه دهند. در بخشی از این گزارش آمده است:

“این گروه اعتقاد دارد که ، در صورت عدم وجود یک نقطه مرکزی برای به اشتراک گذاری داده ها همانطور که سایر کشورها تصمیم به اجرای آن گرفته اند ، زنجیره تأمین ایالات متحده متضرر خواهد شد زیرا شرکت ها با نگهداری دقیق و کامل داده ها در طیف گسترده ای از شرکا ، سیستم ها تلاش می کنند و قالب های فنی. این بدان معناست که در صورت بروز بحران بهداشت عمومی قابل توجه ، ذینفعان و نمایندگان با تلاش برای به موقع یافتن کالای مشکوک و قرنطینه ، زندگی خود را در معرض خطر قرار می دهند. “

همچنین ، این گزارش نشان داد که صنعت پزشکی می تواند با اتخاذ فناوری اثبات دانش صفر و پشتیبانی از شبکه بلاک چین MediLedger ، از انطباق کامل با حفظ حریم خصوصی اطلاعات برخوردار شود و از نشت اطلاعات محرمانه جلوگیری کند. با این حال ، موفقیت طولانی مدت یک راه حل زنجیره دارویی دارویی قابل همکاری به گزارش مشارکت قوی و پذیرش همه ذینفعان صنعت بستگی دارد.

پذیرش بلاکچین در Provenance و SCM

شبکه بلاکچین MediLedger توسط Chronicled ، یک شرکت فناوری مستقر در سانفرانسیسکو توسعه و اداره می شود. پس از دریافت تأیید برای اجرای یک طرح آزمایشی در سال 2019 ، این شرکت شروع به همکاری با سازمان های بزرگ در زنجیره تامین دارو برای آزمایش توانایی شبکه بلاکچین برای کمک به FDA در اجرای انطباق با DSCSA کرد..

این پروژه آزمایشی شامل یک کارگروهی از 25 شرکت پیشرو مانند داروسازی چند ملیتی Pfizer ، شرکت مدیریت کانال و قرارداد Genentech ، عمده فروش دارویی AmerisourceBergen و شرکت خرده فروشی چند ملیتی Walmart است که چند مورد را نام برد..

Sussane Somerville در مورد پیشرفت پروژه ، مدیر عامل شرکت Chronicled اظهار داشت:

“ما بسیار خوشحالیم که شرکتهای سراسر صنعت به Chronicled در پروژه آزمایشی FDA MediLedger پیوستند. ما توانستیم نشان دهیم که یک راه حل بلاکچین برای تأمین نیازهای 2023 DSCSA امکان پذیر است و از مشارکت در ایمن سازی زنجیره تأمین داروی ایالات متحده برای بیماران برخوردار هستند. “

طبق گفته سامرویل ، این پروژه در سه فناوری اصلی ایجاد شده است: دانش صفر برای تسهیل حریم خصوصی برای پیام رسانی و انتقال داده ها ، دفتر بلاکچین برای تأیید معاملات مشترک و اجرای قرارداد هوشمند و یک سیستم پیام خصوصی برای ایجاد تعامل بین مشتری و تجارت شرکای زنجیره تأمین.

نمایندگان Genentech و Pfizer گفتند که این پروژه تعهد گسترده صنعت در ایجاد یک سیستم همکاری پذیر را نشان می دهد که به FDA برای دستیابی به انطباق کامل DSCSA کمک می کند.

به غیر از صنعت داروسازی ، سایر خلبانان زنجیره بلوک به دنبال استفاده از فناوری در مناطقی مانند Provenance و Supply Chain Management (SCM) هستند. همانطور که قبلا توسط Blockonomi در ژانویه 2019 گزارش شده بود ، Carico Café Connoisseur ، یک شرکت قهوه مستقر در اوگاندا از استفاده از فناوری blockchain برای ردیابی کالاها در طول زنجیره تامین خود خبر داد..

در دسامبر 2018 ، TEMCO ، یک پلت فرم SCM از همکاری با توسعه دهنده بلاکچین بیت کوین Rootstock رونمایی کرد. این زوج قول داده اند که یک راه حل زنجیره تامین با قابلیت اتصال سیستم های جدا شده زنجیره تأمین و ارائه داده های ردیابی در زمان واقعی به مشتریان ، ارائه دهند.

در ژانویه 2019 ، دانشگاه هاورد همکاری خود را با شرکت Levi Strauss و اتاق فکر New America برای توسعه یک پلت فرم مبتنی بر بلاکچین نشان داد که می تواند جایگزین حسابرسان ایمنی و بهداشت کارخانه خارجی شود..