کلاهبرداری MGC: قرارداد Ethereum را مسدود می کند ، 1.3 میلیون دلار برای گاز هزینه می کند

MGC

به نظر می رسد آدرس یک قرارداد هوشمند Ethereum مرتبط با یک پروژه مرموز و ظاهرا کلاهبردار با عنوان سکه طلای من (MGC) شبکه Ethereum را مسدود کرده است..

در هر پمپ بنزین ETH سایت ردیاب ، در تاریخ 24 ژوئیه متوسط ​​قیمت گاز برای اجرای معامله Ethereum 20 گیگاوات بود – بالاتر از میانگین معمول که نشان می دهد Ethereum یک جهش مصرف حاد را تجربه کرده است.

0x174BfA6600Bf90C885c7c01C7031389ed1461Ab9 دوباره در آن حضور دارد ، شبکه Ethereum را مسدود کرده و قیمت گاز را به 20 گیگابایت مجبور می کند.

این قرارداد با عنوان "سکه طلا بیشتر" 1،300،000 دلار برای هزینه های گاز هزینه کرده است و به نظر می رسد هیچ کس نمی داند چیست.

– eric.eth (econoar) 24 جولای 2019

طبق صفحه Gitcoin Gas Guzzlers ، مقصر اصلی افزایش معاملات روزانه قرارداد رمز MGC بود که می توانید در اینجا پیدا کنید 0x174BfA6600Bf90C885c7c01C7031389ed1461Ab9.

گوزلرهای برتر گاز Ethereum در 24 ژوئن. قرارداد MGC قرمز است. تصویر از طریق Gitcoin

سایت تحلیلی بلاکچین Bloxy خاطرنشان کرد که آدرس برای اولین بار در ژانویه 2019 ایجاد شد ، از آن زمان تاکنون هشت میلیون معامله را تسهیل کرده است ، بسیاری از آنها MGC بودند. این آدرس فقط در تاریخ 24 ژوئیه 330،000 معامله با شرکت MGC انجام داده است.

این مقدار زیادی فعالیت برای یک پروژه کاملاً مبهم است. همانطور که اریک کانر ، عضو تیم بنیانگذار EthHub ، در توییت بالا برجسته کرد ، مقدار بی رویه انتقال به این معنی است که این پروژه قبلاً هزینه های کمی را با هزینه های کمی صرف کرده است ،.

آخرین باری که قیمت گاز اتریوم به طور جدی افزایش یافت ، اواسط ژوئیه بود ، زمانی که قرارداد MGC در اوج فعالیت ناگهانی دیگری قرار داشت. آدرس توکن در تاریخ 16 ژوئیه تقریباً 100000 دلار دلار در هزینه های گاز هزینه کرد. به تازگی در تاریخ 22 ژوئیه ، قیمت استاندارد گاز در Ethereum به اندازه 1 گیگاوات در هر پمپ بنزین ETH بود ، که نشان می دهد فعالیت اخیر ثابت نبوده است.

سر به سمت بالا: هر چیزی که در حال حاضر کمتر از 20 گیگابایت است به دلیل ازدحام ممکن است گیر کند pic.twitter.com/KhY2v3IJcy

– ETHGasStation (ETHGasStation) 16 جولای 2019

آنچه مشخص است پشتیبانان رمز MGC هستند که به طور عمده در ازدحام فعلی در شبکه Ethereum مقصر هستند. آنچه دقیقاً مشخص نیست این است که در پشت صحنه چه می گذرد.

با این حال ، از اطلاعات کمی که در حال حاضر در دسترس است ، به نظر می رسد رمز و انبوه معاملات آن ماهرانه شرورانه و پیش پا افتاده نیستند.

So What’s MGC Token All About?

پروژه More Gold Coin ظاهرا کلاهبرداری است.

در حال حاضر چندین نهاد وب به MGC مرتبط هستند ، از جمله یک سایت انگلیسی زبان در mgctoken.io ، یک سایت زبان چینی در mgctoken.org ، و یک حساب رسمی “رسمی” توییتر که دارای هر دو زبان انگلیسی و چینی است..

مشخص نیست که سایت های .io و .org چه ارتباطی با یکدیگر دارند ، به عنوان مثال اگر یکی از دیگری بریده شود یا پشتیبان یکسانی داشته باشند. قابل ذکر است ، افزونه کیف پول Ethereum MetaMask سایت .org و سایت مرتبط دیگر .biz را به عنوان یک لیست هشدار دهنده دامنه برای کلاهبرداری فیشینگ پرچم گذاری می کند.

نشانگر هشدار سایت فیشینگ. تصویر از طریق MetaMask

صفحه فرود انگلیسی توضیح می دهد: “MGC Token یک کیف پول دارایی دیجیتال غیرمتمرکز با نوآوری فناوری منحصر به فرد ایجاد می کند.” این ممکن است به عنوان یک هوپلا خالی باشد ، اما نه به اندازه اعضای تیم فرض شده صفحه چینی ، که به نظر می رسد هویت کاملاً جعلی است.

تیم MGC مطابق با mgctoken.org. دو نام Springsteen Brain و Abercrombie بلافاصله به عنوان جعلی شناخته می شوند.

فیلم های عجیب و غریب از این اعضای تیم ادعایی که یکنواخت از اسکریپت های MGC محور می خوانند ، از بهار در YouTube منتشر شده است. یکی از این ویدئوها کمتر از 10 بازدید در زمان فشار داشت.

فرضیه “Springsteen Brain” که اسکریپت های buzzword را در یک سری از فیلم های MGC منتشر شده در YouTube می خواند.

برخی از آنها مستقیماً پروژه را صدا زده اند.

Mikko Ohtamaa ، مدیر ارشد فنی TokenMarket ، “این یک تبلیغ airdrop از یک کیف پول کلاهبرداری است که از شما می خواهد یک کلید خصوصی وارد کنید تا پاداش خود را دریافت کنید.” ادعا کرد در 17 ژوئیه در یک توییت که در موضوع چهارشنبه فوق الذکر اریک کانر برچسب گذاری شده است.

در موضوعی جداگانه از هفته گذشته ، هری دنلی ، توسعه دهنده وب ، بسته نرم افزار MGC را آزمایش کرد و خاطرنشان کرد: “ما می توانیم تأیید کنیم که آنها مانیتورهای ورودی را به قسمت عقب خود ارسال می کردند (که این بدون منفی است).”

با این حال ، از آنجا که روند ثبت نام خراب شده است ، می توانیم با یک mnemonic بازیابی کنیم … می توانیم تأیید کنیم که آنها مانیتورهای ورودی را به قسمت عقب خود ارسال می کنند (که بدون منفی است) https://t.co/QOHO1I6FX2

– harrydenley.eth ◊ (sniko_) 17 ژوئن 2019

با استفاده از این روش ، ادعا می شود که این پروژه قبلاً به سرقت رفته است بیش از 33،000 اتر.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me