Miniscript: توسعه دهندگان زبان قرارداد هوشمند جدید Bitcoin را جعل می کنند

قراردادهای هوشمند بیت کوین

توسعه دهندگان بیت کوین Pieter Wuille ، Andrew Poelstra و Sanket Kanjalkar زبان برنامه نویسی جدیدی ایجاد کرده اند که می تواند به کاربردهای هر چه بیشتر معاملات بیت کوین کمک کند.

در تاریخ 19 آگوست به لیست پستی [bitcoin-dev] اعلام شد, خلاصه نویسی با تکیه بر زبان ساده قرارداد هوشمند که قبلاً در بیت کوین ، اسکریپت قابل استفاده است ، می تواند از طریق مخلوطی از قفل های هش ، قفل های زمانی و امضاها ، شرایط مشروط در پرداخت های بیت کوین را گسترش دهد.

قراردادهای هوشمند بیت کوین

وویل توضیح داد: “این یک زبان برای نوشتن (زیرمجموعه) اسکریپت های بیت کوین به روشی ساخت یافته است که تجزیه و تحلیل ، ترکیب ، امضای عمومی و موارد دیگر را امکان پذیر می کند.”.

فقط وب سایت پروژه Miniscript ما را در لیست پستی bitcoin-dev اعلام کرد: https://t.co/vOceWbgPe0

– پیتر وویلRWC (pwuille) 19 آگوست 2019

وویل افزود که Miniscript “همانطور که امروزه برای بیت کوین طراحی شده است” طراحی شده است و برای استفاده از آن نیازی به تغییر اتفاق نظر نیست. توسعه دهندگان گفتند که آنها قصد دارند “از تغییرات اسکریپت آینده که ممکن است بیت کوین شامل شود” پشتیبانی کنند تا با بلاکچین تکامل یابد. وویل بعداً در توییتر متذکر شد که اگر جامعه بیت کوین با آن موافقت کند ، زبان جدید در نهایت می تواند به مخزن هسته Bitcoin بپیچد..

وی گفت: “اگر بخواهم قسمتهایی از این را در Bitcoin Core وارد كنم (به اعتقاد من می تواند بسیار مفید باشد) ، اما در حالت ایده آل در بسیاری از بخشهای فناوری کیف پول گنجانده می شود”. 

قابل ذکر است ، توسعه دهندگان به اصطلاح “کامپایلر خط مشی” را برای Miniscript ایجاد کرده اند. از جمله ، این ابزار به کاربران امکان می دهد ایده ای را برای زمان صرف معاملات مشروط بیت کوین دریافت کنند.

درس های آموخته شده برای آینده

پیتر وویل و اندرو پولسترا توسعه دهندگان راک استار در جامعه بیت کوین هستند (Sanket یک شرکت است بالا و پایین آمدن در حق خودش!). این نه تنها به دلیل آنچه که آنها در حال حاضر ساخته اند بلکه همچنین به دلیل فناوری که آنها هنوز در حال کار بر روی آن هستند و می تواند آینده بیت کوین را برای سالهای آینده رقم بزند..

برخی از این فناوری شامل پیشرفت های در حال پیشرفت مانند Schnorr Signatures و Taproot است. مورد اول الگوریتمی کارآمد برای امضاهای رمزنگاری است ، و دومی معاملات قراردادهای هوشمند بیت کوین را با ایجاد ظاهری معاملات عادی ، خصوصی می کند.

پس از فاش شدن مینی اسکریپت در روز دوشنبه ، وویل گفت که این پروژه ارتباط مستقیمی با Taproot ندارد اما بینندگان در مورد چگونگی بهبود زبان اسکریپت ، به توسعه دهندگان شرکت کننده کمک می کند ، که بعداً می تواند منجر به پیامدهای گسترده تری در اکوسیستم بیت کوین شود:

“این همچنین بیشتر به کار ما در مورد Taproot ارتباطی ندارد ، زیرا Miniscript امروز با بیت کوین کار می کند. مطمئناً ، کار بر روی Miniscript به ما چیزهای زیادی درباره اسکریپت را آموخت که از طراحی برای پیشرفتهای بعدی اسکریپت خبر می دهد و مینی اسکریپت را می توان در صورت لزوم گسترش داد. “

فناوری دیگری که بطور کلی در جامعه بیت کوین روی آن کار می شود ، PSBT یا معاملات بیت کوین است که به طور جزئی امضا شده است. وویل همچنین خاطرنشان کرد که پیشرفت های ایجاد شده توسط زبان برنامه نویسی جدید می تواند با چنین معاملات به صورت مکمل کار کند.

وی گفت: “امید من این است که Miniscript ، همراه با مواردی مانند PSBT بتواند برخی از موانع موجود در بین نرم افزارها را کاهش دهد.”. 

در سایر اخبار توسعه ، Crypto Square مت Corallo را استخدام می کند

یکی از محرمانه ترین رمزگذاران در کل فضای ارزهای رمزپایه ، وارد بیت کوین مدیر عامل شرکت توییتر جک دورسی شده است.

Square Crypto – بازوی توسعه بیت کوین منبع باز شرکت محبوب جریان اصلی پرداخت Square – اخیراً از استخدام توسعه دهنده بیت کوین مت Corallo در 20 آگوست خبر داد. کورالو بعداً کار جدید خود را در توییتر تأیید کرد.

از پیوستن به sqcrypto طی هفته های آینده تیم. آزمایش با مدل های مختلف برای سرعت بخشیدن به OSS Bitcoin بسیار جالب است!

می خوام از دست بدم ChaincodeLabs مردم ، اما با توجه به اینکه میزبان هرکسی هستند که روی Bitcoin OSS کار می کند ، به هر حال من احتمالاً هر روز دیگر آنجا خواهم بود. https://t.co/L00gqV1LLD

– مت کورالو (TheBlueMatt) 20 آگوست 2019

Corallo به عنوان یکی از برجسته ترین متخصصان و سازندگان بیت کوین در جهان ، در تیم توسعه تازه کار که فقط کارمند اول خود ، مدیر محصول سابق گوگل ، استیو لی ، را در ماه ژوئن استخدام کرده است ، کهنه کار می کند.

این پروژه به عنوان بخشی از مأموریت شخص جک دورسی برای کمک به ساخت اکوسیستم بیت کوین انجام می شود.

مدیرعامل Square Square در اعلام خبر Square Crypto در بهار گفته بود: “از هرجایی کار کنید ، مستقیماً به من گزارش دهید و ما حتی می توانیم به شما بیت کوین پول پرداخت کنیم.”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me