بازار رمزنگاری OpenBazaar به پشتیبانی از پرداخت های Ethereum نزدیک است

بازار باز

بازار غیرمتمرکز OpenBazaar در آستانه اضافه کردن پشتیبانی برای پرداخت های اتر (ETH) و فراتر از آن ، پرداخت های دای است.

واشنگتن سانچز ، توسعه دهنده اصلی OpenBazaar و بنیانگذار شرکت نگهدارنده بازار غیرمتمرکز OB1 ، روز پنجشنبه با تایید Reddit ، خاطر نشان کرد که مقدمات پشتیبانی Ethereum در “مراحل آخر“و اینکه پشتیبانی دای بسیار فوری دنبال خواهد شد.

بازار باز

همانطور که سانچز ، که همچنین به عنوان مدیر ارشد تحقیقات OB1 خدمت می کند ، توضیح داد:

“قرارداد هوشمند سپرده گذاری ما برای تسهیل پرداخت توسط توکن های ETH یا ERC-20 کامل شده و توسط Open Zeppelin ممیزی می شود (به زودی آن را منتشر خواهیم کرد).

این یک تلاش هیولایی بوده است که OpenBazaar را با هم ارتباط کمتری با بیت کوین و ارزهای رمزپایه مبتنی بر UTXO برقرار کنیم ، اما ما برای حمایت نهایی از این اکوسیستم بسیار هیجان زده هستیم.

همچنین Dai یکی از اولین نشانه های موجود برای پرداخت خواهد بود که من شخصاً از آن بسیار هیجان زده هستم. “

با شروع فقط با پرداخت های بیت کوین (BTC) ، OpenBazaar بعداً پشتیبانی از ارزهای رمزنگاری شده بیشتر مدل معامله UTXO را با پول نقد بیت کوین (BCH) ، litecoin (LTC) و Zcash (ZEC) اضافه کرد. تیم بازار در اوایل سال جاری توضیح داد که “همیشه لازم بود که هر ارز رمزپایه پشتیبانی شده از نظر معماری شبیه بیت کوین باشد تا [ادغام] به درستی کار کند.”

قابل توجه ، Ethereum مبتنی بر UTXO نیست بلکه بیشتر مبتنی بر حساب است. بنابراین گسترش OpenBazaar به اتر و نشانه های موجود در بالای Ethereum نه تنها نمایانگر یک چشم انداز و ساختار است بلکه احتمالاً گسترش واقعی فعالیت بازار نیز است ، زیرا پشتیبانی گسترده ارز بدون شک هجوم کاربران جدید Ethereum را به همراه خواهد داشت..

علاوه بر این ، نگهدارندگان بازار اکنون می توانند احتمالاً ادغام سایر ارزهای رمزپایه مبتنی بر حساب ، مانند لومن ها (XLM) شبکه Stellar را در نظر بگیرند..

ریشه های OpenBazaar به سال 2014 برمی گردد ، زمانی که گروهی از توسعه دهندگان Bitcoin Hackathon در تورنتو یک بازار غیرمتمرکز اثبات مفهوم را که DarkMarket نامیده اند ، ایجاد کردند. بعداً این فناوری توسط گروه دیگری از برنامه نویسان انتخاب و پیشرفت کرد و سرانجام جای خود را به راه اندازی OpenBazaar در بهار 2016 داد..

در حال حاضر ، بازار لیست های مختلفی از مجموعه های دست ساز تا لوازم الکترونیکی را ارائه می دهد. برای شروع فروش اقلام در OpenBazaar ، حداقل در حال حاضر فروشندگان باید “فروشگاهی” را در برنامه دسک تاپ مرتبط با بازار باز کنند – طبق گزارشات ، پشتیبانی از فروش وب و موبایل به زودی ارائه می شود.

سوال بزرگ: آیا پول اتر است?

پرسیدن آن آسان است اما پاسخ دقیق تر آن دشوارتر است و این س openالی آشکار است که جامعه Ethereum در هفته های اخیر با آن دست و پنجه نرم کرده است. طبیعتاً گفتگو چند وجهی است و دارای ابعاد فلسفی ، جامعه شناختی و اقتصادی است.

در هفته های اخیر ، محقق بنیاد Ethereum و استاد بزرگ CBC Casper ، ولاد زمفر ، استدلال هایی علیه پول بودن اتر را مطرح کرده است ، به عنوان مثال. برخی موافقت کرده اند ، در حالی که دیگران با شور و اشتیاق از طرف دیگر بحث کرده اند ، یعنی اتر پول است.

استدلال های اقتصادی ، حقوقی و سیاسی خوبی برای موافق و مخالف خواستار بودن اتر وجود دارد "پول"

تعادل به شدت خلاف است

@ من ، با من بجنگ

– Vlad (–support-dao-fork) Zamfir (VladZamfir) 4 مه 2019

بحث های به وجود آمده باعث ایجاد یک الگوی رفتاری در گوشه ی رمزگذار Ethereum می شود: “اتر پول است.” البته این علاوه بر این به یک بازی تجارت الکترونیکی مانند OpenBazaar تعادل را در این مسیر نشان می دهد.

جالب اینجاست که به نظر می رسد آن میم دور دیگری از اعتبار سنجی از پرونده جدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه توافقنامه Kik’s kin ICO را دریافت کرده است. در این دادخواست ، SEC عملاً استدلال کرد که از اتر به عنوان پول در آن پیشنهاد استفاده می شود:

“خرید سرمایه گذاران Kin Kin سرمایه گذاری پول در یک شرکت مشترک با انتظار سود هم برای Kik و هم برای شرکت های فروشنده دیگر بود. […] فروش KIN Kik به مردم در سپتامبر 2017 در اتر انجام شد و Kik تقریباً دریافت کرد 50 میلیون دلار از این دارایی دیجیتال. “

حداقل ، تصورات جامعه از پول با گذشت زمان تغییر می کند. اگر اتر هنوز پول نباشد ، شاید روزی باشد. همانطور که استیون بریر ، قاضی دادگاه عالی ایالات متحده سال گذشته در نظری مخالف گفته بود ، “شاید روزی حقوق کارمندان با بیت کوین یا نوع دیگری از ارز رمزپایه دریافت شود.”