اپل نه می گوید به استخراج تلفن همراه ، درآمد درون برنامه ای

فروشگاه برنامه استخراج را ممنوع می کند

اپل اخیراً آنها را به روز کرده است رهنمودهای بررسی فروشگاه App که جزئیات مختلفی از عملکردها ، ویژگی ها و انواع برنامه ها را در فروشگاه App آنها مجاز می داند. این لیست شامل دستورالعمل های جدیدی در مورد چگونگی تعامل برنامه ها با ارز رمزنگاری شده و ICO است. به طور خاص ، استخراج رمزنگاری موبایل ممنوع است و هر برنامه ای که فقط برای تسهیل مشارکت ICO وجود داشته باشد نیز ممنوع خواهد بود.

فروشگاه برنامه استخراج را ممنوع می کند

اپل پای دیجیتال خود را پایین می اندازد

اکثر تلفن های هوشمند امروزی توسط Android یا برخی از نسخه های غیر رسمی Android تأمین می شوند. به عنوان مثال ، تلفن های هوشمند ساخت چین که به دلیل هزینه کم و ویژگی های رقابتی خود در سراسر جهان محبوبیت بیشتری پیدا می کنند ، منحصراً در نسخه های اندروید اجرا می شوند. با این حال ، اپل هنوز در بسیاری از نقاط جهان از موقعیت بازار قوی برخوردار است. به همین ترتیب ، آنچه در فروشگاه App Apple مجاز است و مجاز نیست ، می تواند تأثیر قابل توجهی بر سایر صنایع به طور کلی داشته باشد.

دستورالعمل های جدید شامل چندین ماده خاص در مورد ارز رمزنگاری شده بود. بیایید اکنون به آنها نگاهی بیندازیم و بررسی کنیم که آیا تأثیر می تواند باشد.

در بخش 2.4.2 آمده است که برنامه ها باید از نظر انرژی کارآمد باشند و “نباید به سرعت باتری را تخلیه کنند ، گرمای بیش از حد تولید کنند یا فشارهای غیر ضروری بر منابع دستگاه وارد کنند”.

آشنا بنظر رسیدن؟ سپس اپل به وضوح می گوید که هر برنامه ای که به هر نوع استخراج ارز رمزنگاری شده مشکوک باشد ، مجاز نیست. همچنین به طور خاص نشان می دهد که تبلیغات نمایش داده شده در داخل یک برنامه همچنین نمی توانند از هر نوع استخراج استفاده کنند. این احتمالاً پاسخی به تبلیغات به سبک Coinhive است که ممکن است تلاش کند از منابع برای استخراج Monero استفاده کند.

بعداً در سند بخش 3.1.5 (b) ، با عنوان “ارزهای رمزپایه” ، پنج ماده بیان شده است زیرا آنها به طور خاص به رمزنگاری مربوط می شوند.

این دستورالعمل ها موارد زیر را ذکر می کند – کیف پول مجاز است ، استخراج تلفن همراه مجاز نیست (اما اتصال به یک سرویس استخراج ابری مشکلی ندارد) ، برنامه هایی که با مبادلات ارتباط برقرار می کنند مجاز هستند ، برنامه هایی که ICO را تسهیل می کنند باید “از بانک های مستقر ، شرکت های اوراق بهادار ، آینده بازرگانان کمیسیون یا سایر موسسات مالی تأیید شده “که فقط صحبت فانتزی برای گفتن اساساً مجاز نیست. این احتمالاً برای اپراتورهایی مانند Coinbase که به احتمال زیاد از این نوع مجوزها برخوردار هستند ، یک استثنا باقی می گذارد ، اگرچه Coinbase با ICO تعامل ندارد.

حکم نهایی تا حدودی تعجب آور است. این مقاله می گوید که برنامه ها “ممکن است ارز برای انجام کارها ، مانند بارگیری برنامه های دیگر ، تشویق سایر کاربران به بارگیری ، ارسال در شبکه های اجتماعی و غیره ارائه ندهند.”

آنچه در این مورد تعجب آور است این است که تعدادی برنامه از قبل وجود دارد که در آنها کاربران برای انجام کارها انواع مختلف ارز درون برنامه ای را دریافت می کنند. ارز درون برنامه ای اگرچه به طور کلی قابل معامله نیست اما با پول واقعی قابل خرید است. این س theال را ایجاد می کند ، اگر برنامه ای بخواهد ارز درون برنامه ای خود را که یک ارز رمزپایه قابل معامله است نیز داشته باشد ، چه می کنید؟ و اگر آن ارز رمزنگاری درون برنامه ای فقط در سیستم بازی ارزش داشته باشد ، یعنی در هیچ صرافی مهمی موجود نباشد ، چه می کنید؟ این موارد بسیاری از موارد راجع به ماهیت ارز رمزنگاری شده در مقابل فقط یک سیستم امتیاز قابل تجارت را زیر سوال می برد..

بیایید از راه دیگری به این موضوع نگاه کنیم. بیایید تصور کنیم که یک شرکت هواپیمایی در ازای تکمیل وظایف یک برنامه ، مایل های هواپیمایی را ارائه می دهد. این یک سناریو کاملاً واقع بینانه است. حال بیایید تصور کنیم که همین شرکت هواپیمایی به افراد اجازه تجارت امتیازات هواپیمایی را با سایر کاربران می دهد ، که احتمالاً این کار را می توانند برای پول نقد یا سایر اشیا valu با ارزش انجام دهند. حتی اگر هیچ فناوری ارز رمزنگاری در آن وجود نداشته باشد ، اما تفاوت در این مورد چطور است?

به احتمال زیاد ، آنچه ما شاهد آن هستیم ، پاسخی است به آنچه كه شركت به عنوان یك تهدید خاص تلقی می كند. با توسعه ارزهای رمزنگاری شده ، این نوع قوانین بیش از حد ممکن است با گذشت زمان از بین بروند.

آیا اپل ضد رمزنگاری است?

به نظر می رسد این روزها بسیاری از شرکت ها فعالانه علیه ارز رمزنگاری شده صحبت می کنند یا سعی در تضعیف آن دارند. برخی از نمونه های آن به طور خاص بانک هایی هستند که به هیچ وجه از معامله با رمزنگاری امتناع می ورزند و شبکه های پرداخت مانند ویزا که به طور کلی مخالف ارز رمزپایه هستند.

از طرف دیگر ، به نظر نمی رسد که اپل مستقیماً ضد ارز رمزنگاری شده باشد. قوانین آنها فضای مناسبی را از نظر ارائه کیف پول و پشتیبانی مبادله ای فراهم می کند. انتخاب آنها برای عدم اجازه ICO تعجب آور نیست و شاید بتواند ایده خوبی باشد. با این حال ، انتخاب محدود کردن درآمد درون برنامه ای ارز رمزنگاری شده تا حدودی عجیب است. بهترین حدس ما این است که آنها آن را اجرا کردند تا مطابق با قوانین مبارزه با پولشویی باشند.

مقررات ضد ماینینگ موبایل به احتمال زیاد برای کاهش احتمال از بین رفتن تلفن کاربر به طور م byثر با استفاده از منابع دستگاهها برای روزهای متمادی ، از کاربر بی بهره است. همچنین ممکن است نگرانی از آسیب ناشی از داغ شدن دستگاهها از جلسات استخراج تلفن همراه در ماراتن وجود داشته باشد.

بنابراین ، به طور خلاصه ، اپل ذاتاً ضد ارز رمزپایه نیست. با این حال ، به نظر می رسد که آنها از جهاتی اندکی بیش از حد محتاطانه و شاید بتوان گفت بیش از حد محافظ هستند.