قیمت بیت کوین ظاهراً در میان بحران ایران وضعیت دارایی کلان خود را بدست می آورد

بیت کوین & amp؛ طلا

در اواخر هفته گذشته ، جهان درگیر آخرین درگیری خود شد: جنجالی بین ایالات متحده و ایران.

برای کسانی که یادداشت را از دست داده اند ، روز پنجشنبه هفته گذشته ، مقامات آمریکایی فاش کردند که ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی (به نظر می رسد دومین رهبر مهم این کشور باشد ، حداقل از نظر نظامی) به دلیل حمله هوایی کشته شد.

رئیس جمهور ترامپ ادعا کرد که این یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از حملات بیشتر علیه آمریکایی ها و متحدان آنها است – فقط چند روز قبل ، یک سفارت ایالات متحده در عراق توسط شبه نظامیان مورد حمایت ایران مورد حمله قرار گرفت.

با توجه به این واقعیت که شرایط می تواند به سرعت گلوله برفی ایجاد کند ، بنابراین می توان گفت ، بازارهای جهانی واکنش نشان دادند. معاملات آتی سهام ایالات متحده به سرعت سقوط کرد و دارایی های کم خطر و خطرآفرین مانند طلا و نفت افزایش یافت ، در حالی که فلز گرانبها به بالاترین سطح رسیده است که در سالهای واقعی دیده نشده است.

بیت کوین & amp؛ طلا

سرانجام ، تحلیلگران دریافتند که بیت کوین ، که قبلاً به عنوان یک قمار کاملاً حدسی و خطرناک قلمداد می شد ، شروع به تجارت در ارتباط با طلا و روغن کرد. جالب است که این روند تا آخر هفته و سپس هفته جدید ادامه داشت.

بیت کوین به موقع با طلا معامله می شود & نفت با توجه به اخبار ایران

پس از یک سری تهدیدها ، ایرانیان تلافی کردند و تعدادی موشک را در پایگاه با سربازان آمریکایی و عراقی هدف گرفتند..

با انتشار اخبار این رویداد ، قیمت طلا و نفت با افزایش سریع بازار ، بلافاصله بازار در واکنش به آنچه که ظاهراً به نبردی کوچک و بزرگ تبدیل می شود ، واکنش نشان داد و نوساناتی را در منطقه ایجاد کرد. همانطور که نمودار زیر از Ikigai Asset Management CIO Travis Kling یادداشت می کند ، بیت کوین نیز از آن پیروی کرد.

به روز شده. pic.twitter.com/H03MDBMcIp

– تراویس کلینگ (Travis_Kling) 7 ژانویه 2020

سپس ، وقتی ترامپ حدود 15 ساعت بعد ملت را خطاب قرار داد ، عملکرد قیمت طلا و بیت کوین به طور موثر یکسان بود ، حتی از منظر حجم ، با دارایی هایی که هر دو حرکت بازار را می گذراندند گویی که یکسان هستند.

فقط به نمودار زیر نگاه کنید ، که نشان می دهد هنگام هدایت ترامپ شباهت های وهم انگیزی بین جهت دو دارایی وجود دارد ، تقریباً مثل اینکه معامله گران از هر کلمه رهبر آمریکا استفاده می کنند.

اقدامات و حجم قیمت بیت کوین و طلا در سخنرانی ترامپ درباره ایران تقریباً یکسان است. $ BTC XAU دلار #ترامپ # ایران pic.twitter.com/X046X23zrF

– arbee (@ arbee101) 8 ژانویه 2020

طلای دیجیتال شدن

خوب این به چه معنا است?

به گفته تعدادی از تحلیلگران ، این نشانه واضحی است که بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک دارایی به اصطلاح کلان است یا پیش فرض ظاهری خود را به عنوان یک شکل دیجیتال از طلا انجام می دهد..

مایک مک گلون ، تحلیلگر ارشد کالاها در بلومبرگ, در خبرنامه ای که روز سه شنبه منتشر شد نوشت که “واکنش اولیه بیت کوین در برابر حمله هوایی ایالات متحده که یکی از قدرتمندترین ژنرال های ایران را به قتل رساند ، آزمایش خوبی برای فرضیه ما بود که رمزنگاری اولین تولد نسبت به نسخه دیجیتالی طلا بالغ می شود. هر دو شبه ارز متحد شدند ، اما بتا بیت کوین به طلا نزدیک به 4 برابر است. “

روایتی ناقص

اگرچه بسیاری به این روایت که بیت کوین یک پناهگاه امن است اعتباری داده اند ، اما برخی به شدت مخالف این ایده بوده اند. مشهورترین منتقدان الکس کروگر ، تحلیلگر برجسته کلان و رمزنگاری است.

در موضوعی که به حساب ثانویه خود در توییتر ارسال شده است ، معامله گر برجسته خاطرنشان کرد که اگر در اطلاعات بازار بسیار کوچک باشید ، رشد Bitcoin پس از حمله ایران به نیروهای آمریکایی به شدت به تأخیر افتاد.

به طور خاص ، طلا هشت دقیقه قبل از اینکه BTC در جریان خبر حمله حمله کند ، نشان داد که “ارتباط Bitcoin با دارایی های خطرپذیر توسط افراد و نه جلبک ها ایجاد می شود.” کروگر در توضیح معنای این مطلب نوشت:

“این باعث می شود این ارتباط ناسازگار باشد. این باعث می شود بیت کوین همیشه یا همزمان با دارایی های دیگر عکس العمل نشان ندهد و این رابطه کوتاه مدت باشد. “

زمان واکنش برای شاخص های سهام ، فلزات گرانبها و مجموعه نفت خام: 18:00 ، 18:05 ، 18:22 EST (برای همه یکسان است).

زمان واکنش برای بیت کوین: 18:08 ، 18:15 ، 18:30 EST.

– الکس (classicmacro) 8 ژانویه 2020

بنابراین ، در حالی که بیت کوین به دلیل اخبار ایران به طور واضح واکنش مثبت نشان می دهد ، این نشانه ای از دائمی بودن این ارتباط نیست ، و این احساس را رد می کند که BTC به اصطلاح یک دارایی کلان شده است.