جاری شدن سیل در خارج از هنگ کنگ در میان اعتراضات تازه: آیا رمزنگاری پاسخ؟

اعتراضات هنگ کنگ

از زمان تولد بیت کوین (BTC) ، این دارایی به عنوان دارایی مشاهده می شود که توسط بانک های مرکزی و محدودیت های اقتصادهای سنتی کنترل و محدود نمی شود. علاوه بر این ، بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش عالی دیده می شود ، به این معنی که انتقال آن آسان است ، معامله ارزان است ، توسط دستگاه های متمرکز دستکاری می شود و تقریباً رد پای فیزیکی ندارد. با هنگ کنگ ، یک منطقه ویژه اداری دموکراتیک چین ، قربانی آشفتگی سیاسی و اقتصادی ، این پیشنهاد ارزش در حال حاضر در حال آزمایش است.

اعتراضات هنگ در هفته دوم ادامه دارد

طی هفته های اخیر ، هنگ کنگ کانون بحث و جدال سیاسی بوده است. کری لام ، به اصطلاح “مدیر اجرایی” شهر جزیره ، لایحه ای را مطرح کرد که در صورت اجرای آن ، مجاز به توقیف مجرمان شناخته شده و سپس استرداد به تایوان ، ماکائو و سرزمین اصلی چین است. این ادعا در پاسخ به یک پرونده جنایی ، که در آن یک مرد تایوانی دوست دختر خود را قتل داد ، به هنگ کنگ فرار کرد ، و توسط مقامات گرفتار شد.

اعتراضات هنگ کنگ

در حالی که این قانونگذار پیش فرض بی گناهی دارد ، زیرا به اصطلاح “روزنه” هایی در قانون وجود دارد ، بسیاری در هنگ کنگ خیلی مطمئن نیستند که این اصلاحیه در معاهدات استرداد این شهر همان چیزی است که به نظر می رسد. مخالفان این لایحه ادعا می کنند که در صورت وضع قانون جدید ، مقامات چینی می توانند هرگونه مخالف سیاسی ، روزنامه نگار صریح ، یا تاجر / زن “فاسد” را بدون میل به روند قضایی یا حقوق بشر ساکت کنند..

در نتیجه بسیاری از مردم برای ابراز نارضایتی به خیابان ها آمده اند. آخر هفته گذشته ، ما ادعا کردیم که یک میلیون نفر از مردم محلی ، با لباس سفید و تابلوهای ضد لام ، منطقه مالی هنگ کنگ را به بن بست اتومبیل تبدیل کرده اند. در اواسط هفته ، ده ها هزار نفر ، شاید حتی بیش از صد هزار نفر ، پشت به کار خود می زنند ، اعتصاب و اعتراض می کنند تا لام اسکناس را بکشد..

این رویداد به خشونت تبدیل شد ، پلیس با فراخواندن پلیس ضد شورش ، که با استفاده از آب ، گلوله های حبوبات و گلوله های لاستیکی ، تظاهرکنندگان را از مجاورت یک ساختمان دولتی مجبور کرد. با این حال ، لام حاضر به عقب نشینی نشد ، همه اینها کارساز نبود.

و در نتیجه ، اعتراض دیگری روز یکشنبه صورت گرفت. این بار ، ادعا شده است که دو میلیون نفر – حدود 30 درصد از کل جمعیت هنگ کنگ – در خیابان ها حضور یافتند ، حتی اگر لام “به طور نامحدود” در مورد پردازش لایحه مکث کرد و در بیانیه ای عمومی به شدت عذرخواهی کرد. به عبارت دیگر ، فضای سیاسی هنگ کنگ هنوز روی یخ های نازک است.

پایتخت از منطقه فرار می کند

در میان همه اینها ، گزارش ها حاکی از آن است که پول برای شهرهای دیگر در آسیا و سراسر جهان از شهر فرار می کند. در هر اختصاصی از رویترز, “برخی از سرمایه داران بزرگ هنگ کنگ” شروع به ارسال ثروت شخصی خود در خارج از کشور کرده اند. این مرکز مشاوران مالی ، بانکداران و وکلائی است که با چنین معاملات آشنا هستند. یک مشاور اظهار داشت:

“شروع شده است ما شنیده ایم که دیگران نیز این کار را انجام می دهند ، اما هیچ کس قصد ندارد به رژه ای که آنها را ترک می کند برود … ترس این است که نوار به دلیل توانایی پکن در به دست آوردن دارایی های شما در هنگ کنگ ، رو به کاهش باشد. سنگاپور مقصد مورد علاقه است. “

یک مرد که به دلایل مشخص ناشناس مانده است ، شروع به انتقال بیش از 100 میلیون دلار از طریق سیتی بانک به سنگاپور کرده است. دیگران نیز اقدامات مشابهی را انجام داده اند ، و روش هایی را پیدا کرده اند که بتوانند پول را از هنگ کنگ به مکان های دیگر که به نظر اصلی عالی است ، سیفون کنند.

در حال حاضر ، به نظر می رسد که پولی که دیده می شود از طریق رسانه های سنتی جریان دارد ، اما برخی مطمئن هستند که اگر این هیاهو ادامه یابد ، بیت کوین شروع به دیدن برخی از جریان ها می کند ، به ویژه از طریق سرمایه گذاران ثروتمند چینی که می خواهند از اقتصاد محلی خود خارج شوند. می بینید که از طریق میزهای OTC ، سرمایه گذاران می توانند میلیون ها دلار BTC بخرند و در طی چند ساعت ، حتی شاید سریعتر ، از هرگونه کنترل سرمایه در امان باشند..

معترضین از Fintech خودداری می کنند

این افشاگری جدیدترین چگونگی گره خوردن وضعیت بد اقتصادی در هنگ کنگ به ارز رمزنگاری شده است و در واقع می تواند یک مزیت برای این صنعت باشد. همانطور که قبلاً در Blockonomi گزارش شده بود ، در طی تجمعات ثبت نشده هفته گذشته ، افرادی که در آن شرکت کرده بودند تصمیم گرفتند از لوازم و کارتهای fintech خود ، یعنی Octopus Card ، استفاده کنند که امکان سفر به مترو و خرید مواد غذایی را در مکان های انتخاب شده فراهم می کند..

آنها به جای استفاده از اختاپوس در صف خرید بلیط های کاغذی قرار گرفتند که در شهر غیر معمول است. آنها می ترسیدند که پلیس برای شناسایی دقیق افراد درگیر در تظاهرات ، که در بعضی از نقاط به خشونت کشیده شده ، از میان سیاهههای مربوط شانه بزند و سپس سرکوب بیشتری بکند.

بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه ، در صورت اجرای صحیح ، پاسخی محکم برای این ترس ها خواهد بود.