سقوط فلاش Weekend Ethereum (ETH): دستکاری یا فقط فروش بزرگ؟

اتریوم

در روز یکشنبه ، 14 ژوئیه ، قیمت اتر از 266 دلار به 245 دلار در کمتر از یک ساعت سقوط کرد و سپس با پیشرفت روز هنوز به 214 دلار کاهش یافت.

برخی از سهامداران رمزنگاری به سرعت به سفارش فروش 15،000 اتر در صرافی Bitstamp مستقر در لوکزامبورگ به عنوان علت سقوط فلش ​​ETH در کل اقتصاد رمزنگاری گسترده اشاره کردند..

به همین سرعت ، بحث در مورد این که آیا این سقوط از یک روگرفت ساده بازار رخ داده است یا از طریق دستکاری در بازار آغاز شده است.

اتریوم

شیطان یا حریص نیست?

اگر طی روز یکشنبه 15000 اتر به مبالغ کمتری تقسیم شده و از طریق چندین صرافی ارز رمزنگاری شده فروخته می شد ، بدون شک قیمت ETH لغزش قیمت کمتری را تجربه می کرد.

این پویایی نشان می دهد که فروشنده از چنین لغزش قابل توجهی چشم پوشی نکرده است.

یک احتمال؟ معامله گر اهمیتی نمی داد که سود خود را به حداکثر برساند و به سهولت فروش trove ETH در یک بار رضایت داشت. همچنین ممکن است لغزش قیمت مهم بوده است ، یعنی دستکاری در بازار برای ایجاد شورت در سیستم عامل های مشتقه ارز رمزپایه مانند BitMEX.

بر این اساس ، برخی در فضا استدلال می کردند که این فروش به دلیل خاصیت Bitstamp معامله ای نسبتاً نامشخص است ، بنابراین فروش بیشتر بر شاخص های مشتقات BitMEX تأثیر اغراق آمیز خواهد داشت..

به عبارت دیگر ، ادعا می شود که معامله گر کوتاه ETH را در BitMEX برداشته و سپس فلش با کاهش قیمت ETH برای دستکاری راه خود در یک روز پرداخت بزرگ.

در صورتی که نمی دانید ، کل فروش دیروز با دستکاری بازار انجام شده است.

تخلیه 15000 ETH بازار در صرافی Bitstamp غیر نقدی باعث فروش بیتمکس و از آنجا بقیه بازارها از طریق سرایت شد. pic.twitter.com/Czn7tbRbgn

– HuntingIsland – ‘ETH پول قابل برنامه ریزی است’ (IslandHunting) 15 جولای 2019

در نوع ، دیگران استدلال می کردند که ادعاهای دستکاری بر اساس حدس و گمان است و هیچ شواهدی وجود ندارد که سقوط فلش ​​چیزی غیر از فروش بزرگ ETH باشد. مانند یکی از Redditor در r / ethtrader نوشت در پس از آن:

“به نظر می رسد این یک تجارت واقعی بود ، نه” دستکاری “[…] نظر غیرمردمی: این چیز خوبی است. تنها راه بهبود نقدینگی تشویق سازندگان بازار برای پیوستن به بازارها است. خرابی های فلش از این قبیل فرصت های بزرگ سود برای تولیدکنندگان بازار هوشمند است. این یک روند دردناک است ، اما این نوع کارها عمق بازار را ایجاد می کنند. “

مطمئناً ، هیچ کس به طور قطعی نمی داند چه اتفاقی افتاده است ، مگر اینکه تجزیه و تحلیل دقیق تری انجام شود یا شخص (یا اشخاص) مسئول حاضر شوند و زمینه را برای او فراهم کنند..

Fallout: CDP های در معرض خطر ناگهان منحل می شوند

با ادامه رشد Ethereum DeFi ، پروژه های اعطای وام مانند MakerDAO و Compound – جایی که کاربران اتر را در یک قرارداد هوشمند CDP وثیقه می گیرند تا وام های خود را با دلار پایدار Dai ثابت کنند – به محبوبیت بیشتری رسیده اند.

اما درست مثل اکثر موارد در اقتصاد رمزنگاری ، CDP ها یک عامل خطر ذاتی دارند: اگر قیمت ETH زیر قیمت انحلال مربوطه باشد ، می توانند به طور خودکار منحل شوند..

با این گفته ، ده ها CDP در معرض خطر روز یکشنبه به طور غیرمنتظره ای انحلال یافتند زیرا قیمت اتر سریعتر و بیشتر از آنچه معمولاً در این مدت کوتاه کاهش یافت ، کاهش یافت.

یک پروژه ، InstaDApp ، برای برجسته کردن خدمات Bridge جدید خود از نوسان استفاده کرد ، که به وام گیرندگان اجازه می دهد CDP های خود را بین MakerDAO و Compound عوض و برگشت کنند ، به عنوان مثال. برای به دست آوردن نرخ بهره بهتر – یا در مورد روز یکشنبه ، نرخ تصفیه بهتر.

خراب شدن ETH. +120 CDP تصفیه شده است. اگر هنوز این کار را نکرده اید ، باید:

&# 128184؛ CDP خود را به وارد کنید https://t.co/R0OMkpiik1

&# 127753؛ انتقال به ترکیب از طریق پل: https://t.co/rG9aiM0rd4

interest کم بهره (15.2))

liquid نرخ تصفیه کم (75))

penalty مجازات کم (5٪)

موقعیت های بدهی خود را ذخیره کنید.

– Sowmay Jain (sowmay_jain) 15 جولای 2019

با توجه به سایت ردیاب DeFi ، هجوم فعالیت ها باعث افزایش 100 درصدی روز InstaDApp در مقدار دلار USD قفل شده در اصطلاح “درگاه بانکی خودمختار” خود شده است. defipulse.com.

تصویر از طریق defipulse.com

ETH زخمهای خود را لیس می زند

دستکاری یا نه ، به نظر می رسید فروش روز یکشنبه حاد بود ، زیرا قیمت اتر در حدود 230 دلار ادغام شده بود زیرا بیت کوین (BTC) با نزدیک به دوشنبه با 11000 دلار معاشقه کرد.

ETH طی سه ماه گذشته هنوز 37 درصد رشد دارد ، اما سقوط آخر هفته سکه را در حال حاضر 27 درصد کاهش می دهد. آنچه بعد از آن اتفاق می افتد هرگز قابل احترام نیست ، با این وجود آخرین سقوط فلش ​​ممکن است در یک بازار تلقی شود که اخیراً به سمت صعودی گرایش پیدا کرده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me